Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm 2019

Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm 2019
Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm


Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm

saç kuruluğu için bitkisel çözüm

saç kuruluğu için bitkisel çözüm

Saç tipine göre saç bakımı yapılması saçların daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Saç kuruluğu ise en sık görülen saç sorunlarından biridir. Kuruyan saçlar için doğal çözümler ve saç kuruluğuna doğal çözümler şunlardır:

Saç kuruluğu nasıl giderilir: Saç kuruluğuna bitkisel çözüm

1 – Saç kuruluğu için evde maske: Zeytinyağı ve limon:

Kaşıntılı kafa derisi için zeytinyağı ve limon tarifi harika bir reçetedir. Bu saç tarifi kuru saçlar için en iyi ev ilaçlarından biridir. Aslında kafa derisinde, kuru hava, stres ya da saç bakımı için kullanılan ürünlere karşı alerjik bir reaksiyon içeren bir dizi nedenden dolayı kaşıntı olabilir. Bu kaşıntılı kafa derisi tedavisi için, zeytinyağı ve 1 limondan birkaç damla kullanmak yeterli olabilir. Bu karışımın saç diplerine ve saça uygulanması derideki pullanmayı azaltmaya yardımcı olurken aynı zamanda kuru ciltler için ekstra nem sağlar. Bu ev ilacı için, birkaç damla taze limon suyu ile 2 yemek kaşığı zeytinyağı birleştirilir ve kaşıntılı kafa derisi üzerine masaj yaparak uygulanır. Yaklaşık 20 dakika boyunca saç ve kafa derisi üzerinde bekletilen bu karışım sonra durulanarak, her zamanki gibi saç yıkanır. Limonun faydalarından biri, zeytinyağı saçları nemlendirirken limon suyu da kafa derisinin pul pul olmasına yardımcı olmaktır.

2 – Saç kuruluğuna karşı maske: Karbonat tozu:

Kuru saçlar ya da hasarlı saçlar için ve kepek kalıntılarını ortadan kaldırmak açısından karbonat tozu ile durulamayı denemek faydalı olur. Bunun için gereken malzemeler olarak 2 çay kaşığı karbonat tozu ve ½ fincan su yeterlidir. Öncelikle, bu iki malzeme iyice karıştırılır. Bu karışım saç uçlarına ve saç derisi üzerine masaj yaparak uygulanır. Karışım yaklaşık 15 dakika kadar saç üzerinde bekletildikten sonra durulanır ve normal şekilde yıkanır. Bu ev ilacı her ay 2 kez ya da saçın ekstra bir temizlik istemesi durumunda uygulanması gerekir.

3 – Saç kuruluğu için doğal maske: Yumurta uygulaması:

Kuru saçlar ve yıpranmış saçlar için en çok kullanılan doğal saç ilaçlarından biri yumurta sarısıdır. Yumurta sarısı, kuru saçlar için doğal bir saç kremi ve nemlendirici olarak bilinir. Saç üzerinde yumurta sarısını uygulamak için, sadece ½ fincan zeytinyağı ile 2 yumurta karıştırmak gerekir. Sonra da karıştırılan bu karışım saça doğrudan uygulanır. Saçın üzeri duş başlığı ya da bir başörtüsü ile kapatılır ve ardından 60 dakika bekletildikten sonra durulanır. Ancak, kuru ve kaba saçı nemlendirmek için bir başka yol olarak yumurtanın beyaz kısmı ayırılarak saçın üzerine doğrudan uygulanır. Ancak, bu uygulama yıkamadan önce yaklaşık 20 dakika bekletilmelidir.

Ayrıca, yumurta yoğurt ile de kullanılabilir. Bunun için, öncelikle 1/2 fincan tam yağlı yoğurt ile 2 yumurta iyice karıştırılır. Ardından, 1 ½ yemek kaşığı kadar badem yağı eklenir. Sonra, krem kıvamında bir karışım elde edilene kadar iyice karıştırılır. Bu karışım, saça ve saç derisine masaj yaparak uygulanır. Son olarak, masajdan sonra, bir duş başlığı ya da bir havlu ile baş bölgesi kapatılarak 30 dakika kadar beklenir ve ılık su ile yıkanır.

4 – Saç kuruluğu için doğal bakım: Susam yağı ve limon suyu:

Susam yağı, kuru saçlar için en iyi doğal saç ilaçlarından biridir. Bu mükemmel ev ilacı mükemmel besleyici bir yağ olarak da bilinir. İçeriğindeki bu mineraller ve vitaminler büyük bir kaynak olarak, saçı güçlendirmek için ve kafa derisindeki kan dolaşımını artırmaya yardımcı olacaktır. Bu ev ilacı için, 1 çorba kaşığı kök suyu, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 çorba kaşığı susam yağı gereklidir. Tüm bu malzemeler iyice karıştırılır ve elde edilen bu karışım kafa derisi ve saç üzerinde uygulanır. Daha sonra, sıcak bir havluyla baş sarılır ve yaklaşık 30 dakika bekletildikten sonra saç şampuan ile yıkanır.

5 – Saç kuruluğuna çözümler: Süt uygulaması:

Süt zengin protein grubu içinde sınıflandırılmıştır. Süt, aynı zamanda insan vücudu için besin olarak hareket eden, mineral ve sağlıklı yağlar açısından iyi bir kaynaktır. Bu durum saç hücrelerini içeren hücrelerin güçlenmesine yardımcı olur. Kuru saç tedavisi için, bir kap içerisine bir bardak süt dökmek gerekir. Ardından, bu kaptaki süt bir pamuk yardımı ile emmesi için saç ve saç derisi üzerinde uygulanır. Yaklaşık 60 dakikada kadar bekletildikten sonra saç tamamen yıkanır. Buna ek olarak, saçı pürüzsüz ve parlak hale getirmek için, bir kap içerisine 1 yumurta sarısı konur ve birkaç damla zeytinyağı ile 1/2 çay kaşığı şeker eklenir, iyice karıştırılır. Bu ev ilacı, uygulanmadan önce saç ve saç derisi şampuan ve ılık su ile yıkanır. Daha sonra saça süt uygulanır ve bu şekilde saç yaklaşık 5-10 dakika kadar dinlendirildikten sonra yıkanır. Hazırlanan zeytinyağı – yumurta sarısı karışımı ile saç ve saç derisine masaj yapılır. Ardından soğuk su ile saç ve saç derisi yıkanır ve sonra saç kurutma makinesi ile kurutulur.

6 – Saç kuruluğu için ne yapmalı: Köri yaprakları

Köri yaprakları hasarlı ve kuru saçlar için etkili aynı zamanda doğal saç ilaçlarından biridir. Bunun yanı sıra köri yiyeceklere tat eklemek için yardımcı olan iyi bir maddedir. Köri yaprakları kalsiyum, fosfor, vitamin ve demir açısından zengin bir bitki olarak bilinir. Kuru saçların bakımında kullanılan bu ev ilacı için, 2 ya da 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 5 ile 6 köri yaprakları gerekmektedir. Hindistan cevizi yağı içine eklenen köri yaprakları birkaç dakika ısıtılır ve daha sonra soğumaya bırakılır. Elde edilen bu karışım, kafa derisi ve saç üzerinde uygulanır. Yaklaşık 15 dakika boyunca sıcak bir havlu ile baş sarılı olarak bekletilir. Saç bakım uzmanları bu ev ilacı tedavisinin, saçı mutlaka beslediğini belirtmişlerdir.

7 – Saç kuruluğu için maskeler: Muz uygulaması:

Muz yıpranmış saçların tedavisinde en çok kullanılan doğal saç ilaçlarından biridir. Muzu güzelleştirici meyve hale getiren, içeriğindeki antioksidanlar, potasyum ve vitamin bakımından zengin olmasıdır. Kuru saçları tedavi etmek için bir muzu macun yapmak gerekir. Bunun için, iki olgun muz, bir çorba kaşığı bal, bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı ve bir çorba kaşığı zeytinyağı gerekmektedir. Tüm bu malzemeler karıştırılarak macun kıvamında bir karışım elde edilir. Bu karışım saça uygulanarak yaklaşık 15 dakika boyunca bekletilir. Ardından kafa derisi ve saç ılık su ile yıkanır. Ayrıca, kuru saç tedavisi için sadece yumurta ve muz kullanılabilir. Bunun için, önce 2 adet olgun muz ezilir ve daha sonra içine 2 yumurta eklenir. Ardından, düzgün karıştırılan bu karışıma birkaç damla bal eklenir ve daha sonra saç ve kafa derisi üzerinde bu paket uygulanır. Son olarak, yaklaşık 30 dakika kadar bekletildikten sonra saç şampuan ile yıkanır ve durulanır.

8 – Kuru saçlara maske: Çemen tohumları:

Çemen otu tohumu da kuru saçların tedavisi için doğal ev ilaçlarından biridir. Uzmanlar tarafından çemen tohumunun, kuru saçları kontrol etmek için yardımcı olan klima özelliklerine sahip olduğu belirtilmektedir. Bu ev ilacının yapımı için, 50 gram çemen tohumu, 4 yemek kaşığı yoğurt, birkaç damla zeytinyağı ve birkaç damla bal gerekmektedir. Önce çemen tohumları ıslatılarak gece boyunca bekletilir. Ertesi sabah güzel bir macun elde etmek için tohumlar ezilir. İçerisine diğer tüm malzemeler eklenir ve iyice karıştırılır. Bu karışım saç ve kafa derisi üzerine tatbik edilir. Baştan saç duş başlığı ile sarılı ve daha sonra açık olarak yaklaşık 45 dakika kadar bekletilir. Ardından, yumuşak bir şampuan ile saç derisi ve saç yıkanarak durulanır. Ancak, kuru saç tedavisinde etkili sonuç için, bu uygulamanın 2 hafta boyunca yapılması gerekir.

Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm 2019

Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm 2019
Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm


Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm


Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm


Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm


Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm


Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm


Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm


Saç Kuruluğuna Ne İyi Gelir: Saç Kuruluğu İçin Bitkisel Çözüm