Saçlarınızı Güneşten Korumanın Yolları


Saçlarınızı Güneşten Korumanın Yolları

Saçlarınızı Güneşten Korumanın Yolları

Saçlarınızı Güneşten Korumanın Yolları, Haftada Bir Saç Maskenizi Uygulamayı İhmal Etmeyin ,Yeterli Miktarda Sıvı Aldığınızdan Emin Olun.

Herkese merhaba... Geçtiğimiz hafta güneş kremi seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğine dair ipuçlarını sizinle paylaşmıştım. Bu hafta ise konumuz yaz aylarında cildimizi korurken hep ikinci plana attığımız saçlarımız. Yaz boyunca güneş, deniz tuzu, havuz kloru derken bir de bakmışız yaz sonunda saçlarımız “imdat” çağrısı yapıyor. Peki yazın tadını çıkarırken saçlarımızın daha sağlıklı ve bakımlı görünmesi için neler yapabiliriz.

Saçlarınızı Güneşten Korumanız İçin Ufak İpuçları

Şapkasız çıkmayın

İşte size yaz aylarında şapkalara yatırım yapmanız için bir neden daha. Saçlarınızı güneşten korumak için güneş ışınları ile ilişiğini kesmek alabileceğimiz en basit yöntem.

Durulanmayan saç bakım kremi ya da doğal yağlardan yardım alın

Özellikle deniz suyu ve havuzlardaki kimyasallar saçlarımızı feci şekilde yıpratmakla kalmıyor, aynı zamanda boyalı olsun ya da olmasın saçlarımızın rengini de değiştiriyor. Eğer saçlarınız boyalıysa vay halinize. Bu kötü etkileri en aza indirmek için plaj çantanıza durulanmayan bir saç kremi ya da Hindistan cevizi yağı gibi saçlarınızı besleyen bir yağı eksik etmeyin ve gün içinde tazeleyin. Böylece hem gün içerisinde saçınıza bakım yapacak hem de saçlarınızın yıpranmasını en aza indirgeyeceksiniz. Avon Advance Techniques MoroccanArganOil saç bakım serumu hem uygun fiyatlı hem de görevini yerine getiren bir alternatif.

Saçlarımızı Güneşten Korumanın Yolları

Elektriklenmenin Önüne Geçmek İçin

Saçlarınız terden ve yağdan sönüyor diye sürekli saçlarınızı yıkıyorsanız muhtemelen siz de nemden ve suyla fazla temastan dolayı saçlarınızda elektriklenme sorunu yaşıyorsunuz. Saçlarınızın daha az elektriklenmesi için piyasada elektriklenmeyi önleyen bir çok ürün mevcut.

Saçlarımızı Güneşten Korumanın Yolları

Benim tercihim ise Nuxe Çok Amaçlı Kuru Yağ. Saçlarımı yıkadıktan sonra, saçlarımı kurutma makinesiyle tam kurutmayıp; kurumaya yakınken 2 fıs Nuxe kuruyağı parmaklarım yardımıyla özellikle saç uçlarıma yediriyorum. Deneyin, bana teşekkür edeceksiniz.

Yağlı Görünümden Kurtulmak İçin Saçlarınızı Sabah Akşam Yıkamayın

Biliyorum saçlarınız yağlıysa, bunu yapmak çok zor gelecek size. Hele ki ter ve saçlardaki yağlanma bir araya geldiğinde tuhaf ve rahatsız edici bir görünüm oluyor biliyorum. Ancak siz saçlarınızı yıkadıkça, saçlarınızın daha çok yağlanacağını kabul etmeniz gerekiyor. Saçları yarım gün içerisinde yağlanan biri olarak, sanırım verdiğim en doğru kararlardan biri kuru şampuanları hayatıma sokmak oldu. Artık saçlarımı yaz ayları dahil, her gün değil; birer gün arayla yıkıyorum. Yani bir gün saçımı yıkadıysam ertesi gün saçlarıma kuru şampuan uyguluyorum. Böylece hem saç derimin daha fazla yormamış oluyorum hem de kuru şampuan sayesinde saçlarımın daha dolgun görünmesini sağlıyorum. Piyasadaki hemen hemen bütün kuru şampuanları denedim ve bence açık ara en iyisi Batiste’in Original versiyonu.

Saçlarımızı Güneşten Korumanın Yolları

Haftada Bir Saç Maskenizi Uygulamayı İhmal Etmeyin

Aslında sadece yaz aylarında değil, tüm yıl boyunca saç bakımınıza mutlaka saç tipinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir saç maskesi dahil edin ve haftada en azından bir kez uygulayın. Saç maskeleri şampuanınız ya da saç kreminizin dışında saçlarınıza yoğun bakım sağlayacak. Saç kreminizi kullanmak düzenli kullanımınızla saçlarınızın daha sağlıklı ve bakımlı görünmesi için olmazsa olmaz bir adım. Benim saç bakımında favori markalarım Davines ve Nashi. Daha uygun fiyatlı bir saç maskesi arayışındaysanız; evde kendi saç maskenizi hazırlamaya ne dersiniz?

Yeterli Miktarda Sıvı Aldığınızdan Emin Olun

Dönüp dolaşıp yine yere geliyoruz. Vücudunuzdaki her bir noktanın sağlığı için mutlaka gün içerisinde yeterli oranda sıvı almalısınız. Çünkü saçlarımız dahil vücudumuzun gün içerisinde en çok eksiklik çektiği şey susuzluk oluyor. En iyisi su şişenizi yanınızdan ayırmayın ve aklınıza geldikçe bol bol su için.

Cildinize iyi gelecek daha fazla öneri için youtube kanalımdan haftada iki kere yayınladığım videolarımı izleyebilirsiniz.

Seher Polat

Seher Polat

2009 yılında Anadolu Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla ilişkiler bölümünden mezun oldum. O tarihten bu yana birçok reklam ajansında stratejist ve müşteri ilişkileri yöneticisi olarak lokal ve uluslararası markalar ile çalışma firsatı yakaladım. Bir yandan da 2010 yılından bu yana güzellik konusundaki merakımı hem kendi bloğumda hem de farklı mecralarda yaptığım paylaşımlarla gidermeye çalışıyorum. Güzellik, makyaj, cilt bakımına dair paylaşımlarıma artık Kadin.com ve Youtube kanalımdan devam ediyorum.
Saçlarınızı Güneşten Korumanın Yolları


Saçlarınızı Güneşten Korumanın Yolları


Saçlarınızı Güneşten Korumanın Yolları


Saçlarınızı Güneşten Korumanın Yolları


Saçlarınızı Güneşten Korumanın Yolları


Saçlarınızı Güneşten Korumanın Yolları


Saçlarınızı Güneşten Korumanın Yolları