Saçlarda Yaz Stili 2019

Saçlarda Yaz Stili 2019
Saçlarda Yaz Stili


Saçlarda Yaz Stili

Saçlarda Yaz Stili

Saçlarda Yaz Stili, Modanın Nabzı, Yaz Saç Aksesuarları, Saçlar Omuzda, Yeni Nesil Bob Kesim, Ekstra Kıvırcık Saçlar

Hem minimalizmin hem de maximalizmin, yani tamamen zıt kutupların bir arada harmanlandığı 2019 modasında bu hafta da yaz sezonunun saç stilleri radarımızda.

Gri Saçların Hakimiyeti

Özellikle son yıllarda moda dünyasında başlayan “cinsiyetsizleştirme” ve “feminizm” felsefesini benimseyen Christian Dior gibi alta moda markalarının da etkisiyle, celebrity’lerle başlayıp dünyaya yayılan A’la garson saç kesimi bu yaza damgasını vuruyor. Katy Perry, Cara Delevingne, Kristen Stewart gibi geniş bir hayran kitlesine sahip it-girl’ler radikal bir kararla uzun saçlarını A’la garson kestirip griye boyatan ünlülerin başında geliyor.

Saçlarda Yaz Stili

Bu hafta “Valerian and the City of a Thousand Planets” filminin Los Angeles’teki premiyerinde Iris van Harpen fütüristik tarz metalik yansımalı transparan elbisesi ve Jimmy Choo ayakkabılarıyla Cara Delavingne radikal saç modeliyle de ilgi uyandırdı.

Saçlarda Yaz Stili

Louis Vuitton güneş gözlüklerinin marka yüzü olan ünlü aktrist Michelle Williams da bu trende uyup civciv sarısı saç rengiyle markanın reklamlarında.

Saçlarda Yaz Stili

Ekstra Kıvırcık Saçlar

1980’ler disko kültüründe popüler olan çok kıvırcık ve hatta permalı saçlar, 2019 uyarlamasıyla yeniden karşımızda. Yükselişe geçen ekstra kıvırcık saç trendini benimseyen celebrity’lerin başında Jennifer Lopez ve Zendaya geliyor.

Saçlarda Yaz Stili

Stil Tüyosu:Oval ya da uzun bir yüzünüz varsa, bu saç modeli yüzünüzün daha küçük görünmesine yardımcı olacaktır. Kendinden su dalgalı saçlara sahipseniz, saç köpüğü ve vigoyla bu modeli kendiniz de uygulayıp hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

Yeni Nesil Bob Kesim

İlhamını 1990’lardan alan, çene hizasında kesilmiş “Bob kesim” bu yılın favori güzellik detaylarından.

Saçlarda Yaz Stili

Bella Hadid, Kendall Jenner ve Rihanna gibi bu yılın en göz önündeki celebrity’lerin uyguladığı bob stil, sonrasında sokak modasına da indi.

Saçlarda Yaz Stili

 

Stil Tüyosu:Bob kesim saç modeli sade olmasına rağmen, işinin ehli bir kuaför tarafından kesilmesi gerekir. İnce telli ve düz saçlar için ideal bir saç modeli çünkü saçları olduğundan daha hacimli gösterebilir.

Saçlar Omuzda

Rafine stiliyle bir moda ikonu haline gelen Cambridge Düşesi Kate Middleton, gür ve uzun saçlarını bu hafta radikal bir kararla omuz hizasında kestirdi. Bu değişimle Kate Middleton çok daha modern ve genç bir görünüme sahip oldu. Bu hafta Londra’daki Wimbledon Tenis Şampiyonası’na katılan Kate, Catherine Walker & Co. Elbisesi ve Victoria Beckham çantası ve yeni saç kesimiyle muhteşem görünüyordu.

Saçlarda Yaz Stili

İkonik “Sex and the City” dizisiyle geniş bir hayran kitlesine sahip olan ve Hollywood stil ikonlarının başında gelen Sarah Jessica Parker da, Vivienne karakterini canlandırdığı “Best Day of My Life” filminin çekimlerinde yeni saç stiliyle kamera karşısındaydı.

Saçlarda Yaz Stili

Kendisiyle özdeşleşmiş uzun saçlarını kestirip platin sarısına boyayarak yeni bir imaja bürünen ünlü aktristin bu görünümünün beğenilip beğenilmeyeceği merak konusu.

Bu hafta vizyona giren Valerian filminin galasına katılan Kendall Jenner da kısa kestirdiği saç modeliyle göze çarpıyordu.

Saçlarda Yaz Stili

Stil Tüyosu:Bu tarz saç modelini saçlarınızı yandan ayırıp, yeni sezonda moda olan ekstravagan devasa küpelerle tamamlayabilirsiniz.

Yaz Saç Aksesuarları

Şehirde ya da plajda yaz stilinizi bu yıl moda olan farklı tür saç aksesuarlarıyla tamamlayabilirsiniz.

1950’ler look’unu yaratmak isterseniz, retro görünümünüzü destekleyecek saç bantlarını kullanabilirsiniz.

Daha tribal ve etnik bir look yaratmak isterseniz, fularlarınızı Afrika esintisi taşıyan şekilde bağlayabilirsiniz.

Saçlarda Yaz Stili

1990’lar “Sahil Güvenlik” dizisi esintisi taşıyan bir plaj stili yaratmak istiyorsanız, Puma’nın ve birçok markanın yeni sezonda piyasaya çıkardığı “vizörleri” saçınızı at kuyruğu yapıp kullanarak cool ve sportif bir görünüm yaratabilirsiniz.

Saçlarda Yaz Stili

Plaj stilinde 1960’ların geri döndüğü yeni sezonda, yüksek belli bikinilerinizi Moschino’nun defilesinde gördüğümüz tür 3D baskılı bonelerle  nostaljik bir tarz yaratabilirsiniz.

Saçlarda Yaz Stili

Burcu Batur

Burcu Batur

Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra, İngiltere'de University of Essex'te Uluslararası Yönetim ve Moda Yönetimi ile ilgili Master eğitimimi tamamladım ve Türkiye'de Vakko Esmod akademisinin Stil Danışmanlığı sertifika programını bitirdim. Hem bireylere hem kurumsal firmalara stil danışmanlığı yapmaktayım. Kadin.com ve At Dünyası binicilik dergisinin moda editörlüğünü yapmaktayım.

Saçlarda Yaz Stili 2019

Saçlarda Yaz Stili 2019
Saçlarda Yaz Stili


Saçlarda Yaz Stili


Saçlarda Yaz Stili


Saçlarda Yaz Stili


Saçlarda Yaz Stili


Saçlarda Yaz Stili


Saçlarda Yaz Stili