Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 2019

Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 2019
22.07.2019

Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 8

Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri

Latinceden çevrilmiş, soyut sanat vasıtalarıkaldırma, dağıtma. Yirminci yüzyılda ortaya çıkan yeni bir sanatın adı buydu. Özü, grafik, resim ve heykelde gerçek fenomeni ve objeleri tasvir etmeyi reddetmektir. Sanatçılar, soyutlayıcılar belli bir "yeni" gerçekliği ortaya çıkaran figüratif olmayan, anlamsız kompozisyonlar yarattılar. Bu, özellikle P. Mondrian, K S. Malevich ve V. V. Kandinsky'nin eserlerinde belirgindir.

sanatçı soyutlayıcılar

Soyut sanat

Bu yönerge böyle bir temel üzerine kurulmuştur.Fütürizm, Kübizm ve Ekspresyonizm gibi birçok dikkate değer eğilim. Yeni sanat trendinin temsilcileri, izleyiciye belirli derneklere neden olan bazı geometrik formları ve renk kombinasyonlarını "uyumlaştırmaya" çalıştılar. Soyut sanatın ortaya çıkış tarihi, Münih V. Kandinsky'de "Sanatta maneviyat üzerine" bir tezin bulunduğu 1910 olarak kabul edilir. Sanatçı bilimsel bulgulara dayanarak bu yaratıcı tekniğin kanıtı oldu. İkinci Dünya Savaşı sırasında Birleşik Devletlerde soyutlama okulları ortaya çıktı. Yıllar geçtikçe bu yön giderek popüler hale geliyor. İlk Amerikalı sanatçılar-soyutlayıcılar M. Toby ve J. Pollock cesurca doku ve renk kombinasyonları ile deneyler yaparlar. Çalışmaları, yazarların öznel fantezilerini ve izlenimlerini aktarır, duygusal empati ve düşünce hareketini doğurur.

çağdaş sanatçı soyutlayıcılar

Çağdaş sanatçılar-soyutlayıcılar

Belki de bunun en ünlü temsilcileriPicasso, S. Mondrian'a, Malevich'in, Larionov, Kandinsky Natalia Goncharova, Fr. kabul tarifi Kupka. Amerikalı sanatçı J. Pollock, fırçayı kullanmadan tuval üzerine boya püskürtmeyi içeren "damlama" adlı yeni bir teknik geliştirdi. K. Malevich'in eserleri, görüntülerin biçimsizliğini ve ışık tonunu andıran tonların parlaklığını birleştiriyor. Sanatçılar, abstractionists N. Goncharova ve N. Larionov bir alt yönü oluşturun - radyasyon, bir özelliği ışık iletimi. 1940 yılında yeni sanatın temsilcileri tarafından düzenlenen Derneği «Salon des REALITES nouvelles» tematik dergisinin üretim yapan.

çağdaş soyut sanatçıların tabloları

Soyutlama Akışları

Sanat eleştirmenleri iki farklı yönü ayırt ederBu stil: geometrik ve lirik soyutlamalar. İlk akış açık ve kesin olarak tasvir edilmiş figürlere dayanıyor, ikincisinde serbestçe akan biçimler hakim. Çağdaş soyut sanatçıların tabloları, bu yeni sanat formunun diğer yönlerini yansıtıyor.kübizm: İşyerinde mevcut nesneleri geometrik formlara "parçalamak" eğilimi vardır.RayonizmAdam nesne kendisi değil algıladığı gibi, ışık iletimi dayanır ve ışınları ondan gelen.Neoplastitsizm: Soyut sanatçılar, bu yönde çalışarak, yelpazenin ana tonlarında boyanmış büyük dikdörtgen planları tercih eder.tashizma- Gerçeklerle ilgili resimlerin tekrar oluşturulması değil, yaratıcının bilinçsiz faaliyetinin ifadesi olan lekeler içeren resim.Süprematizmen basit geometrik taslakların çok renkli uçaklarla kombinasyon halinde ifadesini buldular.

Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 2019

Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 2019

Related news

 • V yakalı baklava dilimli hazır kemerli örgü panço modeli
 • KURU İNCİR TATLISI
 • Balık Pilakisi
 • Cenk, öfkesini Kadirden çıkarıyor, Azranın Merte kavuşma ihtimali tehlikeye giriyor
 • Güneş lekelerine çözüm: pürüzsüz bir cildin sırları

 • Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 88

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri


  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 54

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 67

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 46

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 31

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 13

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 83

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 85

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 51

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 90

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 96

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 18

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 36

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 91

  Sanatçılar-soyutlayıcılar: temel fikirler, yol tarifleri 81