SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ 2019

SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ 2019 SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ

SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ

Yumşacık sandwich ekmeği

Bu yazı ordan buradan şuradan şeklinde yazılmıştır biline.. :)

* Elimi kestiğimde yani minik bir kaza olduğunda ilk yaptığım şey o elimi diğeriyle sıkarak kapatmak oluyor. Yaranın büyüklüğüne bakmıyorum bile. Yanımda biri yoksa saatlerce öyle tutabilirim. Başkası bakmalı, gerçekle başkası yüzleşmeli diye istiyorum. Niyeyse.. Dün bulaşık yıkarken kek kalıbı vışşk diye parmağımı kesti. Parmağımı tuttum öylece bekliyorum. Baya bekledim ama .. :) Belki kanamıyor belki de kan fışkırıyor. Ben bilmiyorum. Öyle sıkıca tuttum başka taraflara bakıyorum. Ta ki Mesut  niye öyle duruyosun yine bir yerinimi kestin diyinceye kadar. Her zamanki tepkim olduğunu o zaman anladım. :) Mesut açtı baktı minik bir kesikmiş. Yara bandıyla halletti. Bana kalsa gece de parmağımı sıkı sıkı tutarak uyurum. Bakmam, bakamam..

* Dün işe giderken kısa kollu tişört üzerine ince bir hırka giydim. Çatlatmak gibi olmasında :)) hırkayı çıkarmak zorunda kaldım. Hava pek güzeldi. Eğer yarında güzel olursa haftasonu Dip Karpaza kaçıp minik bir tatil hayal ediyoruz. Bakarsınız Mesut kosssskocaman bir balık vurur bize.. :))

* Şu sıralar güzel filmler seyrediyoruz. Şu yeni James Bond’un (Daniel Craig)Quantum of Solace’yi izledik. Siz de benimle aynı fikirdemisiniz bilmem ama Daniel Craig kadar kötü bir James Bond hiç olmadı gibi geliyor bana. James Bond serisini pek severim. Ama bu adam beni seriden soğuttu. Bir kasılma, bir ne oldum durumu. Ayol altı üstü James Bond’sun tamam havalanan uçağın kanadından tutarak kötü adamlardan uzaklaşıyorsun, yok efendim motorsikletle giderken uçurumdan atlayıp yukarıda pır pır uçan helikopteri yakalayıp ortamdan uzaklaşabiliyorsun, güzel kadınları tavlıyorsun ama niye dudaklarını büzüştürüp 333 pozisyonunda bakıyorsun … Yapma gözünü seveyim yapma eski James Bondları örnek al. Adam ol.. 

SonraGhost Town diye bir film izledik. Aslında konu klasik. Asosyal bir adam basit bir operasyon sırasnda 7 dakikalığına ölüyor. Sonra tekrar geri getiriliyor. O olaydan sonra ölmüş kişilerin dünya ile öbür taraf arasında sıkışıp kalan ruhlarını görmeye başlıyor. Çok fazla işlenen bir konu. Ama filmdeki dişçiyi oynayan adam adını bilemedim, çok çok başarılı bir abi. Haftasonu eğlencelik film olarak seyredilebilir.

* Bu Ergenekon meselesi iyice beni zıvanadan çıkardı. Her yerde ama her yerde bahsi geçiyor. Abuk subuk adamların ifadelerini dinliyoruz, ezberletilmiş cümleler ağızlardan dökülüyor, birşeyler ortaya çıkıyor, birşeylerin üstü kapatılıyor. Daha önce açılmayan konular açılıyor, bu rahatlıkla korkutucu şeyler meşrulaştırılmış şekilde dile geliyor, abanın altında sopayı görüyoruz. Tırnaklarımızı korkudan yiyoruz. Halk olarak bön bön izliyoruz. Türkiye nereye gidiyor diye hergün soruyoruz..

Yukarıdaki hamburger ekmeği veya sandwich ekmeği tarifini Süheyla’dan aldım. Çok sağol Süheyla’cığım. Biz bayıldık. Kaç tane yedik bilmiyorum. Üçün beşin hesabını yapmam. :))) Ofise giderken sandwich yapıp götürdüm. Nefis leziz bir ekmek bu. İçine sucuk kızart koy, köfte koy, yukarıdaki gibi sandwich yap nasıl yersen ye , ama ye :)) Haftasonu kahvaltısı için şahane alternatif. İşte tarif;

MALZEMELER
5 bardak un(600 gr.)
1 paket yaşmaya
1 çay bardağı ılık süt
1/2 çay bardağı sıvıyağ
2 kaşık tozşeker
1 tatlı kaşığı tuz
1 yumurta
1,5 çay bardağı ılık su

HAZIRLANIŞI

1- Ilık süt ve suyu karıştırıp bir bardağın içinde yaş mayayı ve şekeri eritiyoruz.
2- Un, tuz, sıvı yağ, yumurta akı, süt, su maya karışımını karıştırmaya başlıyoruz. Elinizle kulak memesi yumşaklığında bir hamur elde edene kadar yoğuruyoruz. (Aynı şekilde ekmek makinasının hamur yapma modunda da yapabilirsiniz).
Mayalanması için 45 dakika bekletiyoruz. Mayalanan Hamurdan 12 beze yapıp yuvarlayıp yağlı kağıt serili tepsiye diziyoruz. 15 dakikada tepside mayalandırıyoruz. Üstüne yumurta sarısı ve çörek otu, yada susam serpip önceden ısıtılmış 170 derece fırında üstleri kızarana kadar pişiriyoruz.
3- Pişen ekmeklerimizi tel ızgaranın üstüne alıp üstünü hafif nemli biz bezle örtüyoruz. Sonra dilediğimiz gibi hapur hupur yiyoruz.

SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ 2019

SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ 2019

Related news

 • Yapı malzemeleri choices doğru seçim yapma
 • Tuğçe Öztürk
 • Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri
 • Pisi Nasıl Yapılır Videosu
 • Lancome Oui 2019 Bahar Gelin Makyaj Koleksiyonu

 • SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ

  SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ


  SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ

  SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ

  SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ

  SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ

  SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ

  SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ

  SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ

  SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ

  SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ

  SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ

  SANDWICH EKMEĞİ TARİFİ