Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz

Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz

23.04.2019

Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 87

Satsivi'yi Gürcüce nasıl pişirirsiniz?

Gürcüce Satsivi çanağı oldukça esrarengizdir. Bazı insanlar bunun cevizlerden özel bir sos olduğunu düşünür ve diğerleri bu çanağı bir tavuk çanağı olarak anlarlar. Buna ek olarak, her bölgenin kendine has bir şekilde Gürcüce satsivi hazırlama yolları olduğuna inanılıyor.Satsivi Gürcücedesıradışı ceviz sosu ve diğer yemeklerde kullanılabilir yapıldığını edildiği sos ile pişirilmiş tavuk veya hindi, - Neyse, gerçekten bir yemektir.

Satsivi'yi tavuktan nasıl pişirirsiniz?

Gürcü tarifi bir kilo alımı öneriyortavuk, taze ceviz bir kiloluk, soğan dört yüz gram, sarımsak, baharat bir çay kaşığı karanfil birkaç - kişniş, şerbetçiotu-suneli, safran, tarçın, karanfil, sirke ve tuz iki çorba kaşığı yarım çay kaşığı. Pişmiş tavuk koyun. Bu en iyi önceden yapılır - Kalan sosu gelen et suyu ile yenen şimdi sacivi Gürcü. Yarı mamul tavuk bir fırın tepsisine koyun ve suyunu zaman zaman teyel, fırında göndermek gerekir, bu yüzden pembe döndü. Cevizler temizlenir ve ezilir (mümkün olduğunca küçülür). Fırında soğan ve sarımsak doğrayın. Onlar sıradan un daha sıvı daha iyi absorbe gibi, fındık yarım kiloya et suyu yaklaşık üç litre gerekir. Soğanları tavuktan yağlı kızartma tavasında kızartın. Tavuk suyu serin ve ceviz dökün. , Sarımsak, biber, tuz, safran ekleyin sıvı ekşi krema kıvamına dikkatle her şeyi karıştırıp bir saat soğan çeyrek ile birlikte pişirin.Tavuklu Satsivi - Gürcü tarifiPişirmeden beş dakika önce ekleyinsirke ve kalan baharatlar. Tavukları büyük porsiyonlara kesin ve sos dökün. Satsivi Gürcistan'da hazır. Hemen masaya servis edilir ve sıcak yemek. Ertesi gün bir tabak yemek ve soğuk yemek daha lezzetli değil.

Gürcücede Imeretçe Satsivi

Bu çanağı pişirmenin başka bir reçetesi,Gürcistan bölgesi ile bağlantılı, örneğin Imeretia. Beş ila yedi ampuller, bir çift yumurta, sarımsak yaklaşık yirmi diş, bir safran çay kaşığı kırmızı biber, kişniş tavuk veya hindi leşi alın, şerbetçiotu-suneli, sirke dört yemek kaşığı, kıyılmış ceviz bir kiloluk, altı karanfil sopalarla ve tuz. Eti kaynatın ve suyu çıkarın. Tuz sadece tavuk etine suyu koymayın. Bir gece bırakın, sonra yüzeydeki yağları alın ve emaye kaplara koyun.Gürcü Satsivi yemeğiAlüminyum size uygun değil. Fındık, biber, sarımsak, kişniş, tuz ve şerbetçiotu bir kase karıştırın, karıştırmak için bir tahta kaşık kullanın. İki yumurta, sirke karışımı ekleyin, yavaş yavaş et suyu dökün. Sosu bir karıştırıcıyla karıştırın, bu yüzden havadar. Tavuk porsiyonlara doğrayın, soğan doğrayın ve doğrayın. Yağda kızartın, sonra sosu ekleyin. Bir kaynamaya getirin, karanfil ve tavuk ekleyin. Yaklaşık iki dakika kaynamaya bırakın ve soğutulmuş masaya servis yapın. Satsivi Gürcistan'da hazır. Çanak kalınlaşmalıdır, ancak daha sıvı bir seçeneği tercih ederseniz, daha fazla et suyu kullanın. Su ile seyreltin veya taze otlar ekleyerek geleneksel reçete tavsiye etmez.

Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz

Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz

Related news

 • Arı: hayali kitap hayata olumlu anlar ile bağlar
 • Çekim neye benziyor: vizyonun yorumu
 • Tarif İçin Ölçüler Tarifi
 • Ali Palabıyık, Quaresmadan intikam aldı iddiası
 • Salya Lekesi ve İzi Nasıl Çıkar

 • Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 25

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz


  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 15

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 71

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 56

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 65

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 55

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 80

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 71

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 14

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 31

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 25

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 59

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 63

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 57

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 6

  Satsiviyi Gürcüce nasıl pişirirsiniz 69