Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir 2019

Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir 2019 Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir?

Toprak savaşları savaş gazileri için tahsis edildi mieylemler? Böyle bir fırsat varsa nasıl elde edilebilir? Bütün bunların anlaşılması, göründüğü kadar zor değil. Rusya'da nüfusun bazı kategorileri serbest toprak talep ediyor. Ya da tercihli şartlara uymak. Gazilere gelince bu süreç nasıl gidiyor? Rusya'da devletten toprak talep edebilirler mi? Yoksa sadece bir söz mü? Sıranın hangi özellikleri dikkate alınmalıdır?

Modern değişiklikler

İlk ve önemli olan nokta şartlararazi edinimi. Gerçek şu ki, daha önce Rusya'da, gazileri olan vatandaşlar, ihtiyaçları için bir ön-boşaltma hakkı (yani ilk sırada) ile bir site alabiliyorlardı. Konut almak için bir tane daha vardı. Ama 2005'te her şey değişti.

Şimdi savaş gazileri için arazi parsellerieylemler ücretsiz sağlanmamaktadır. Bu bir istisna mı? Devlet hazinesine para eklemeden toprağın elde edilme olasılığının henüz tespit edilmediği bazı gaziler kategorileri var. Diğer herkes için hiçbir faydası yoktur. Yani, sıra genel terimlerle oynanacaktır.savaş gazileri için arazi parselleri

Önleyici haklar

Yine de, bu tüm değişikliklerden uzaktır.Çalışma konusu konusu üzerine dokundu. Toprakların savaş gazilerine tahsisi ücretsiz olarak iptal edildi. Ama bu durumda, bu vatandaş kategorisi hala küçük bir bonus bıraktı. Hangisi?

Gaziler (hepsi) ayrıcalıklı kalırsakooperatiflere ve yaz / bahçecilik topluluklarına katılmak. Küçük ama bir bonus. Bu hatırlanmalıdır. Pratikte, bu tür faydalar çok sık kullanılmamaktadır. Daha fazla dikkat toprak hak ediyor.

Haklarıyla kim kaldı

Arsa çizen gibi davranan kişi nasıl olunur?fidye gerektiren? Arazi her yere tahsis edilmiştir, kısıtlama sadece Moskova ve St. Petersburg için geçerlidir. Bu alanlarda yayınlanmaz. Savaş gazileri için ücretsiz arsalar sağlandı ama hepsi değil.

Rusya Federasyonu'nda böyle bir ayrıcalık için kime hak var? Aşağıdaki vatan kategorilerine ücretsiz arazi sağlanacaktır:

 • Sovyetler Birliği Kahramanlarına;
 • Rusya'nın kahramanları;
 • Glory'nin Şövalyeleri'ne.

Geri kalanlar açık artırmalara veya fidye gruplarına katılır. Umulduğu tek şey - gazileri öncelikle toprak tahsis edecektir. Ve daha fazlası değil. Modern pratikte de görüldüğü gibi, beklemede pratik bir nokta yoktur. Bu nedenle, genel gerekçelerle arazilerin satın alınması gerekmektedir. Yani, onları satın al.askeri operasyon gazileri için arazi edinimi

Gerekçesiyle alırız

Savaş gazileri için arsalar,Zaten, bazı durumlarda sadece serbest bazda söylenmişti. Kalan araziyi kullanmak zorunda kalacak. Bölge, gazilere indirimler sunma hakkına sahiptir, ancak artık yoktur.

İlk adım hakkında bilgi elde etmekvatandaşı ilgilendiren site. Bu bölgenin yönetiminde yapılabilir. Bilgi alındığı anda, itfa için gerekçelerin alınması tavsiye edilir.

Ne hakkında konuşuyoruz? Askeri operasyonların gazileri için arazi satın alma hakkı bunları haklı olarak haklı çıkarmalıdır. Sadece bir toprak parçası gibi alamıyorsun. Örneğin, kiralayabilirsiniz. Arazi kullanmanın temeli elde edildikten sonra, daha fazla eyleme geçebilirsiniz.

Hazırlanması

Sırada ne var? Şimdi evrak yapmalısın. Bu, bir çok rahatsızlık yaratabilecek temel problemdir. Araziyi serbest bırakma hakkına sahip olanların listesinde yer almayan askeri harekatın emektarına nasıl arazi arzı verilir? Kullanım haklarını elde ettikten sonra, arazi etüdünün yapılması ve arazinin genel ve aynı zamanda bir kadastral planının yapılması gerekmektedir.askeri operasyonların gazilerine toprak sağlanması

Bu sorun özel hizmetler tarafından ele alınmaktadır. Ayrıca jeodezik işlerin yürütülmesi için başvuru ile birlikte uygulanması gerekmektedir. Gaziler genellikle listelenen kuruluşların hizmetleri için ayrıcalıklar ile sağlanır.

Belgelerin toplanması

Bir sonraki aşama, belgelerin toplu olarak toplanmasıdır. Bu adım olmadan askeri operasyonların gazilerine toprak tahsisi yapılamaz. Sonuçta, tüm itfa prosedürü ihlal edilir.

Hangi belgelere ihtiyaç var? Liste etkileyici, bazı makalelerin alınmasıyla sorun olabilir. Ancak daha sık değil, vatandaşlar için gereklidir:

 • Kimlik kartı (pasaport);
 • Savaş gazisi sertifikası (gerekli);
 • emeklilik belgesi (tercihen);
 • arazi anket planı;
 • arazi için kadastro pasaportu;
 • Belge, bir siteyi edinmenin temelidir.

Süreci kolaylaştırmak

Diğer şeylerin yanı sıra biraz rahatlayabilirsinizarazi itfa süreci. Gerçek şu ki, bir ailenin ihtiyacı kanıtlanırsa savaş gazileri için arazi arazileri daha hızlı sağlanır. Daha sonra ek bir belge listesi sunmak zorunda kalacaksınız.mücadele arazi arsa gazisi nasıl elde edilir

Hangileri? Onlara şu anda şunları içerir:

 • ev kitabından bir özü;
 • BTI sertifikası;
 • muhtaç olarak tescil belgesi (şehir idaresi tarafından elde edilir);
 • aile kompozisyonu sertifikası;
 • form 2-NDFL (zorunlu değil);
 • evlilik sertifikası ve çocukların doğumu (eğer birlikte yaşıyorsanız);
 • mevcut konut kadastro pasaportu.

Bunun üzerine bitirebilirsiniz. Yukarıdaki tüm belgelerin belirli makamlara başvurması gerekmektedir. Bundan sonra araziyi kullanmak mümkün olacak.

İdare ile İletişim

Kopyaları ve orijinalleri olan tüm belgeler bir keztoplanan, arazi satın almak için bir uygulama yazmanız gerekir. Bu çok zor değil. Bir vatandaşın bu ya da bu toprakları elde etme arzusu hakkında yazdığı belirli bir formu doldurmak yeterlidir. Daha önce sözü edilen tüm belgeler listesi itirazlara eklenmiştir.

Faydaları var mı? Savaş gazileri için arsalar, bu durumda ikramiye olmadan sağlanır. Bu tür vatandaşlar açık arttırmadan arazi satın almak için teklif edilir.Savaş gazileri için ücretsiz arsalar

Sonra 30 gün içinde veteran veailesi düşünülecek. Sürecin sonunda, kişiye yönetim tarafından bir karar verilecektir. Cevabınız olumlu ise, kadastro fiyatıyla arazinin tüm maliyetini ödemek zorunda kalacaksınız. Bu durumda, iki kopya halinde satış ve satın alma sözleşmesi. Ancak o zaman kayıt yapılır. Ödeme için makbuzun, idarenin idaresinde gösterilmesi tavsiye edilir.

kayıt

Şimdi arazinin nasıl tahsis edildiği belli oluyoraskeri operasyonların gazileri. Kefaret hakkı, gazilerin beklediği kadar uzaktır. Ancak bu karar sadece 2005 yılında yapıldı. Bir fidye sonrası, sevinmemeli. Daha önemli bir nokta vardı - mülkte arazi kaydı.

Bunun için ihtiyacımız var:

 • Kimlik kartı;
 • emektarın durumunu gösteren belge;
 • arazi arsasının kadastral pasaportu;
 • satış sözleşmesi;
 • Sitenin maliyetinin ödenmesini kontrol edin.

Bu listeyle MFC'ye gelmek ya daRosreestr, daha sonra mülkte arazinin tescili için bir başvuru yaz. 30 gün içinde bu süreç uygulanacaktır. Bu ya da bu organizasyonun çalışanları tarafından çağrılacak güne uygun sertifikayı almak yeterlidir. Bu sadece bir kimlik kartı gerektirir.savaş gazileri için ayrıcalıklar arazi parselleri

Ücretsiz makbuz için

Savaşın bazı gazileri atıldıarsa arsaları. Bu durumda sıraya girmelisin. Bazı bekleme süresi - ve mülkün kayıt için başvurabilirsiniz.

Aslında, sıranı bekleyebilirsinçok sorunlu. Herkes toprağı almak istiyor. Bazı siteleri kurtarmak - bu pahalı yolla da olsa, en hızlı ve en kolay yoldur. Yine de, para her zaman orada değildir, bazen satın almak için yeterli değildir. O zaman sıraya girmelisin. Askeri harekatın emektarlarına arsa planı, aynen kurtuluşla aynıdır. Yani, bir vatandaş, şehir yönetimine atıfta bulunduğu benzer bir belge listesi sunar. Sadece bir emeklinin değil, daha önce sözü edilen Sovyetler Birliği Kahramanı veya başka bir yararlanıcı için bir sertifika üretmek zorundadır. Ve arazi elde etmek için gerekçeli belgeler aramanıza gerek yok.

Başvurunun sonunda vatandaş hakkında bilgi verilecektir.başarılı kuyruk. Öyleyse beklemek zorundasın. Zaman geldiğinde, vatandaş aynı şehir yönetiminde sitenin yayınlanmasını onaylayan bir sertifika verilecektir. Onunla birlikte, arazide araziye kayıt işlemini tamamlamak için Rosreestr'e gidebilirsiniz. Bu konuda zor bir şey yok.

Değişikliklerden önce

Ama bu olacak tüm özellikler değildikkate alınır. Kuyrukta uzun zamandır nasıl olunur? 2005'in dahil edilmeden önce toprak elde etmeye çalışan, savaşın emektarına verilen arsa, yeni değişikliklerin yürürlüğe girmesinden önce var olan tüm hakları saklı tutuyor. Ne hakkında konuşuyoruz? Onlar için Rusya'nın Kahramanları ile birlikte topraklarını özgürleştirme hakkı kalır. Yani, sadece bekleyebilirsin.

Gazilerin bu kategorileri için eylemlerin algoritmasıaynı kalır: sitenin alındığını onaylayan bir sertifika, Rosreestr ile kayıt, bir sahiplik belgesi verilmesi.askeri operasyonların gazilerine toprak tahsisi

ikramiye

Ama bu takip edilmesi gereken tüm özellikler değildir.dikkate alınır. Rusya'daki askeri operasyonların gazileri için arsalar artık ücretsiz olarak sağlanıyor. Aynı zamanda, devletin herhangi bir konutun idamesi için masrafların yarısını ödediği yükümlülükleri üstlendiğini hatırlamak önemlidir. Böylece, vatandaşı-veteranının inşaatı tamamlandıktan sonra, kamu hizmetlerinin maliyetinin sadece% 50'sini ödemek zorunda kalacak.

Böylece arazibölümü. Savaş gazilerine çeşitli koşullar altında arazi verilir: ya satın alma hakkı, ya da serbest bir şekilde. Sadece bilinen eylem algoritmasını takip etmek yeterlidir.

Ücretsiz bir siteyi reddedebilir miyim? Sadece 2005'ten sonra sırada duranlar. Gazilerin geri kalanı özgür toprak hakkına sahiptir. Sıranızın çok uzun bir süre beklemek zorunda kalacağı gerçeğine hazırlanmaya değer. Daha hızlı sadece siteyi satın alın.

Bahsedilmeyen bir başka fayda,emlak vergisinden muafiyet. Gaziler, mevcut arazi için yıllık ödeme yapmak zorunda olmayacaktır. Diğer herhangi bir özellik için gelince. Bu hak mevzuatta saklıdır ve kimse onu alamaz.

Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir 2019

Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir 2019

Related news

 • Canlı cilt için doğal peeling
 • Aktör Alexander Milyutin: kısa bir biyografi ve filmografi
 • Batman: olayların ve filmlerin kronolojisi
 • Prenses Moon çizgi film My Little Ponies dan nasıl çizilir Dostluk bir mucizedir
 • Bağırsak Düğümlenmesi Ameliyatı, Bağırsak Düğümlenmesine Ne İyi Gelir

 • Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir


  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir

  Savaş gazileri için arsa nasıl elde edilir