16.06.2019

Sefazolin ilacı. Nasıl yetiştirilir 63

"Sefazolin" ilacı. Nasıl yetiştirilir?

Sefazolin - antibakteriyelBir her türlü enfeksiyon (solunum yolu, deri, idrar ve safra yolları, yanıklar) için öngörülen, ilaç ve hatta septisemi, endokardit, osteomiyelit ve, tabii ki, peritonit. bir damlalıkla, örneğin kas içinden ya da damar içinden: Vücutta ilacın iki yolla uygulanır. Enjeksiyonluk ilaç, özel bir sodyum klorid çözeltisi veya steril su ile inceltilmelidir. Bu sıvılar, ilaç "sezafolin" ihtiva eden şişe içine bir şırınga ile enjekte edilir. İlaç seyreltilmesi talimatlarda belirtilmiştir. Genellikle, toz halindeki bir şişe ilaç 2-3 ml çözelti oluşturmaktadır. İntramüsküler enjeksiyonlar için gözlemlenmesi gereken oran budur. İğne kas içine yeterince derin takılmalıdır.

Ve eğer doktor atanmış veya aday damar içi veya jet"Cefazolin" ilacının tanıtımı, bu davada nasıl üretelim? Talimat, bir şişe tozdan 10 ml'lik özel bir solüsyon almak için damar içine jet infüzyonu öngörür. İlacı yavaşça 5 dakika içine sokun. Sefazolin damlalık altında kalış süresi yaklaşık yarım saattir ve solüsyonun hazırlanması için müstahzarlar, 100-250 ml fizyolojik salin başına 0.5-1 g "Cefazolin" maddesinin oranında alınır.

Yukarıdakilerden görülebileceği gibi, yetiştirme"Sefazolin" özel bir zorluk oluşturmaz. günlük yetişkin bu ilaç Priya dozu 1-4 g, ve daha ciddi durumlarda, bu 6 g Çocuk hesaplamalar ağırlığı uygun olarak gerçekleştirilmektedir kadar arttırılabilir. Bir çocuğun günlük normu, çocuğun kilosunun kilogram başına ilacın 20 mg'lık oranına dayanarak hesaplanır. İlaç 8 saatte bir mola verilir. Bununla birlikte, şiddetli vakalarda çocuğa günlük vücut ağırlığı kilosu başına 100 mg'a kadar uygulanabilir. Artı, bu antibiyotik hem yetişkin hem de çocuklarla tedavi yeteneğidir. Birlikte fonların enjeksiyonu ile hazırlanması "Sefazolin" olan çocukların tedavisine ilgili olarak, iyileştirmek ve bağırsak florasını yanı sıra alerjik reaksiyonları önlemek için antihistaminik geri çocuk ilaç vermek gereklidir.

Böbrek fonksiyonlarında bozulma yaşayan hastalar,doz azaltılmalıdır. "Sefazolin" uyuşturucunun, beta-laktam antibiyotiklere duyarlılığında kontrendike olduğu unutulmamalıdır. Hamilelik sırasında ve bebeği emzirirken ürünün uygulanması tavsiye edilmez. Bununla birlikte, ilacın alınması sırasında, tedavi için "Sefazolin" ilacının uygulanması gerekiyorsa bebeği emzirmeyi bırakabilirsiniz.

Bu ilacı Novokain ile büyütmek için ne yapmalısınız? Neden anestezi ile seyreltiyorsun? "Novocain" ilacının lokal anestezi etkisi olduğu ve vücuda girdiği zaman ağrılı uyaranlar engellediğinden beynin içine girmiyor. Özellikle "Sefazolin" ilacı içeren çeşitli antibiyotiklerin intramusküler enjeksiyonu için iyidir. Nasıl üremek, yine talimat ister. İntramüsküler enjeksiyonlar için 250 veya 500 mg antibiyotik "Sefazolin" a alınarak ve 2 ml Novokain ilave edilerek% 0.5 solüsyon alınmalıdır.

Dikkat lütfen! Bir şırınga ya da bir damlalık yoluyla intravenöz enjeksiyon yapılması halinde "Cefazolin" ilacı Novocaine ile seyreltilmemiştir. Böbrek problemleri olanlar için, ilacı seyreltmek için bu yöntem aşırı dikkatle kullanılmalıdır. Novokain, 18 yaşın altındaki hastalarda ve yaşlı hastalarda kontrendikedir. Çoğu zaman, hastalar bu ilaca alerjisi vardır, bu bilgi ilaç verilmeden önce kontrol edilmelidir.

Sonra nasıl "Cefazolin" novokain doğurmakBu iki ilacın kombinasyonu, bunlardan biri sonuna kadar erimek istemiyor mu? Bu durumda, elinizdeki solüsyonu olan bir ampulün, camı ve içindeki sıvıyı insan vücudunun sıcaklığına (yaklaşık beş dakika) ısıtmak ve sonra iyice çalkalamanız gerekir. Herhangi bir nedenle, enjeksiyon hemen yapılmadıysa, o zaman seyreltilmiş "Cefazolin" buzdolabına koyabilirsiniz. Yani bütün gün depolanabilir.Related news

 • Rüyada Kiraz Yediğini Ve Topladığını Görmek Ne Demek
 • Bu gece izlemek için ne bir komedi
 • Elma Şekeri Tarifi
 • Ünlü Rus Spaniel: cinsin bir açıklaması
 • Colgate Ağız Sağlığı Haftaları devam ediyor

 • Sefazolin ilacı. Nasıl yetiştirilir 73

  Sefazolin ilacı. Nasıl yetiştirilir


  Sefazolin ilacı. Nasıl yetiştirilir 16

  Sefazolin ilacı. Nasıl yetiştirilir 76

  Sefazolin ilacı. Nasıl yetiştirilir 77

  Sefazolin ilacı. Nasıl yetiştirilir 52

  Sefazolin ilacı. Nasıl yetiştirilir 76

  Sefazolin ilacı. Nasıl yetiştirilir 61

  Sefazolin ilacı. Nasıl yetiştirilir 33

  Sefazolin ilacı. Nasıl yetiştirilir 58

  Sefazolin ilacı. Nasıl yetiştirilir 75

  Sefazolin ilacı. Nasıl yetiştirilir 55