Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 2019

Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 2019
18.08.2019

Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 24

Semyonovskaya'da Mesih'in Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı

Moskova'nın mimari anıtı bir tapınak olarak kabul edildi"Semenovskaya" (metro istasyonu) üzerinde İsa'nın dirilişi. Katedralin binası, 1855'te Semenovskoye mezarlığı topraklarında kuruldu. Aynı yıl 17 Temmuz'da ROC Filaret'in Birinci Hiyerarşisi tarafından kutsandı. Tapınak, kiliseye ve günümüze açıktır.

Genel bilgi

Tüccar Muşnikov'un açık liderliğindeMesih'in Diriliş Kilisesi (Semenovskaya üzerinde) kuruldu. Katedrali orijinal biçiminde yakalayan fotoğraflar korunmadı. Ancak, XX yüzyılın başlarında tapınağın önemli derecede tahrip edilmesine ve ikonik yapının bir onarım tesisi olarak sömürülmesine rağmen, görünüşü pek değişmedi.

Semenovskaya'da İsa'nın Dirilişi Kilisesi

20. yüzyılın ortalarında Semenovskoe mezarlığı;tamamen yok edildi. Eski kilise bahçesinde bir meydan var. "Semenovskaya" üzerine İsa Kıyamet Kilisesi'ni yeniden canlandırın, yalnızca kült binası ROC'ya devredildiğinde 1996'da başladı. Restorasyon işleri ve yeniden yapılanma yalnızca 2000 yılında başladı. Katedralin eski güzelliğinden 2 fresk vardı, fakat kırılganlık yüzünden XIX yüzyılın tanıklığını korumak için imha edilmesinin büyük bir yüzdesi başarısız oldu. 2006 yılında başarıyla tamamlanan kilisenin yeni tablosu üzerine bir karar alındı.

Orijinal görünüm, kilise cemaatinin bağışları ile yeniden oluşturuldu. Devrimden önce kiliseye ait olan bölgenin çoğu ataerkil mallarına geri döndü.

Çalışma modu

Kesinlikle, en popüler yerlerden biriOrtodoks, Semyonovskaya'da İsa'nın Dirilişi Kilisesi'dir. Kesin zaman ve tarihler içeren servislerin listesi katedralin resmi web sitesinde bulunabilir.

Genel olarak konuşurken, hizmetler gerçekleştiriliyorGünlük. Kilisenin topraklarında, sağlığın yanı sıra ölenlerin anma servisleri için dualar yapılır. Katedral ile diğerleri arasındaki temel fark, burada antik geleneğin - manevi şanlığın somutlaşmış olduğu gerçeğinde yatmaktadır. İlahi Tasavvuf sadece rahipler tarafından değil aynı zamanda sıradan papazlar tarafından yapılır. Şarkı söylemeye katılmak için, sözlü ve yazılı olan sözler ve notlarla birlikte naipten bir sayfa almak yeterlidir.

Sosyal hizmet

Semyonovskaya İbadet Hizmet Programında İsa Kıyamet Kilisesi

Faaliyetlerin sosyal yönelimi, dini yapıların toplam kütlesinden Mesih'in Dirilişi Kilisesi'ne ("Semenovskaya") tahsis eder. Kriz merkezi hakkında cemaatin ifadeleri olumlu.

2006 yılında kutsanmadan sonra açıldı.Alexy II - Moskova ve Tüm Rusya Patriği. Bina Patriğin Bileşikinde yer almaktadır. Hem yetişkinler hem de çocuklar psikolojik yardım alabilirler. Ayrıca tüm inançlı inananlara ve ateistlere profesyonel destek sağlanacaktır.

Ana vurgu, insanlara yardım etmektir.umutsuz durumlarda ilk görüşte. Kilise çalışanları, profesyonel psikologlar, sevdiklerini kaybedenler için destek sağlıyor. Dikkat çekmeden kalmayın ve somatik hastalıklara yakalanmış kişiler, travma sonrası bozukluklar veya teröristlerin rehineleri, doğal afetlerde katılımcılar, insan yapımı kazalar.

Gençlik Merkezi

"Semenovskaya" Mesih'in Diriliş Kilisesizamana ayak uydurmak. Bu nedenle gençlik merkezi çiftlik evinin topraklarında düzenleniyor. Ortodoks organizasyonları Allah yolunda talimat verilmez, aynı zamanda iyilik ve sevgi ile gençlerin kalbini dolduracak çeşitli aktiviteler düzenlemektedir.

Özellikle gençlik merkezi düzenlerBir aile kurmayı ve çocuk doğurmayı amaçlayan kadın ve erkek toplantıları. Kutsal yerlere yapılan sadık, hac gezilerinin desteği sayesinde hafta sonları yürüyüş gezileri gerçekleştirilmektedir. Ayrıca İlahi Yazılar'ın analiz edildiği İncil Çemberinin toprakları da düzenlenmiştir.

Semenovskaya üzerinde İsa'nın Diriliş Kilisesi yorumlar

Organizasyon ve büyük tatillerde gerçekleşen her türlü olayda dağıtıldı. Onlara katılım, cemaatlere yardım etmek isteyen herkes tarafından kabul edilebilir.

Katedralin Pazar okulu

"Semyonovskaya" Mesih'in Dirilişi Kilisesicemaatçilerin Ortodoks inancının özünü anlamalarına izin veren eğitim faaliyetlerinde bulunur. Çocuklar 6-13 yaş arası sınıflara katılabilir. Pazar okulundaki tüm eğitim süreci bir tür diyalogdur. Bu, çocukların sadece Ortodoksluğun teorik temelini öğrenmelerine değil, aynı zamanda doğada pratik olan tüm ilgi alanlarına sorular sormalarına da izin verir.

Semenovskaya fotoğraf üzerinde İsa'nın Dirilişi Kilisesi

Bölgede istihdamı kolaylaştırmak içinPazar okulu bir kütüphane düzenledi, geniş bir video kütüphanesi var. Çalışma programı, Tanrı Yasası, Yeni Ahit, ROC tarihinin yanı sıra şarkı söyleme tekniğinin çalışmasını içerir. Rusça ve İngilizce dillerinin yanı sıra bir iğne işi çemberi çalışması için ek kurslar vardır.

Mesih'in Dirilişi Kilisesi sadece Rus Ortodoks Kilisesi'nin bir kültüre binası değil, aynı zamanda acı çeken ve ihtiyaç sahibi insanları tam olarak rehabilite etmeyi sağlayan tam teşekküllü bir sosyal merkezdir.

Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 2019

Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 2019

Related news

 • Bebeklere kalça ultrasonu çektirilmeli mi
 • Cildin Kırışmaması İçin Yapılması Gerekenler
 • Yeşilay Haftası Etkinlikleri 2016
 • Limon Soslu İrmik Tatlısı Tarifi
 • Antifungal vajinal fitiller Lomexin: kullanım talimatları

 • Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 67

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı


  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 56

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 27

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 72

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 63

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 66

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 58

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 53

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 46

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 41

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 9

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 81

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 4

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 47

  Semyonovskayada Mesihin Diriliş Kilisesi: sosyal hizmet, hizmet programı 40