Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 2019

Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 2019
18.10.2019

Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 35

Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları

Birçok kişi genellikle periyodik yaşarlarArkada ağrı Bunların oluşum nedenleri çok çeşitlidir: travma, sinir sistemine zarar vermenin arka planına nörolojik hastalıklar. Sırt ağrısı ile ilişkili hastalıkların en karmaşık bulgularından biri Brown-Sekar sendromudur.

omurilik yaralanmasıBir kompleksin temsilcisidir.duyarlı ve motor rahatsızlıklar nedeniyle omurilik hasarına neden olur. Bu sendromun ortaya çıktığı koşullar ve hastalıkların listesi oldukça geniştir. onun bir oluşum için, ana ve en yaygın nedeni, keskin olmayan bir nesne sonucu bıçakladı veya yaralanma sonucu elde edilebilir, sırt ağrısı vardır. Kahverengi-Sequard sendromu ofset ile bir kırık yüzünü neden olduğu bir araba kazasında, bir sonucudur Durumlar.

Çok daha seyrek ama yine de vakalar vardıekstramedüller tümör, disk herniasyonu, epidural hematom, omurilik enfarktüsü veya vertebral arterin tabakalaşmasına bağlı olarak oluşan bu sendromun ortaya çıkışı. Ancak asıl nedeni, mekanik bir travmanın sonucu olan omurilik yaralanmasıdır.

kahverengi kanep sendromuBirkaç belirtisi tarif edilmiştir, bunun nedeniyukarıda anılan sendromdur. Klasik türevi şudur: Lezyonu bulma yönünde, her iki bacağın parezisi veya felci oluşur. Hassasiyetin (ağırlık, basınç) ihlalinin yanı sıra, travma sonucu hasar gören segmentlerin innervasyon bölgesinde hissizlik şeklinde yokluğu vardır. Lezyonun tam tersi olan tarafta, yüzey hassasiyetinin (sıcaklık, ağrı) eksikliği vardır.

Sendrom Brown-Secar ters sürümü vardıraşağıdaki özellikleri. Bu davadaki semptomlar farklıdır. Odak noktası olan tarafta, yüzey hassasiyetinin ihlal edilmesi ve diğerinde - felç ve parezim olabilir. Brown-Sekar semptomu sadece travmanın tarafında bulunur (motor bozukluklar, duyarlılık bozuklukları).

Sendromun sözde kısmi varyantı, yukarıda belirtilenlerden farklıdır, çünkü semptomlar neredeyse görülmez veya sadece zonal olarak belirtilir.

kahverengi sauser belirtisiBöyle çeşitli olası belirtilerBu her şeyden önce, açıkladı, konumu ve doğa (yara, ezilme, beyin tümörleri, epidurit, spinal genel dolaşım ihlali iltihaplanmış) yaralanması.

Böyle bir hastalığın devredilemez bir özelliğiBrown-Sekar sendromu, yukarıdaki değişikliklerin arka planında, kaslardaki ve eklemlerdeki hassasiyet korunur. Bu gerçek, spinal arterin arkasında bulunan kordonların spinal arter tarafından sağlandığı gerçeği nedeniyle, omuriliğin gerisinde kaldığı gerçeği ile kolayca açıklanabilir.

Brown-Sekar sendromunun yukarıda açıklanan semptomları klinik olarak doğrulanmış ve tıbbi uygulamada tekrar tekrar gözlenmiştir.

Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 2019

Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 2019

Related news

 • İrem Helvacıoğlu Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Yarma Aşı
 • Cüneyt Çakırdan özel açıklamalar
 • Dünyanın en iyi ve ödüllü saatleri
 • Yepyeni Bölümleriyle Ben 10

 • Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 40

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları


  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 39

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 87

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 71

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 37

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 70

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 79

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 95

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 23

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 35

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 60

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 67

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 21

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 30

  Sendrom Brown-Sekar. Akımın olası varyantları 1