Sevdiklerinize kartpostal kazımak 68 04.03.2019, 08:26

Sevdiklerinize kartpostal kazımak

Ziyarete gitmeniz gerekiyorsa ve bunun için bir hediyeEl değil, ana şey paniğe kapılmak değil. Tabi ki mağazalar her zevke göre ilginç fikirler sunar. Ancak, kendi ellerinizle orijinal bir hediye yapabilirsiniz ve bu amaçlanan kime gerçek bir sürpriz olacaktır.

Adı ne anlama geliyor?

kartpostalları delmeSon zamanlarda, çok farklıişçiler için teknisyen, bunlardan biri hayatımıza hızla patladı - bu kalsiyondur. "Tüy" anlamına İngilizce kelime gelen Quilling, Rus kelime ya da helezon şeklinde bükülmüş kağıt şeritlerin çeşitli bileşimlerin, imalatı Quilling tekniği ortaya çıktı.

Kağıt spiraller, telkari'yi anımsatan renkler ve desenler oluşturmak için kullanılır. Genellikle teknik, dekorasyon için kullanılır, örneğin kartpostallar, albümler, hediyeler tırmandı.

Tarihten

İnce kağıt şeritlerini bükme sanatıAvrupa'daki XIV ve XV yüzyıllarının kavşağında ortaya çıkmıştır. Başlangıçta rahipler madalyonlar için benzer bir tasarım kullanmış ve kuş tüyü ucu üzerinde altın kaplı bir kağıt bükülmüştü. Böylece, en ince altın ipliklerine benzeyen küçük eserler elde ettik.

Yüzyıllar boyunca, özellikle tüy dökmesi olmuşturyüksek toplumda popüler olan yeni eğilimler ve laik kadınlar tarafından derhal toplanıyor ve onu yeni bir şekilde el sanatları olarak kullanıyor. Bir süre sonra kâğıt plastiklerini unutuyorlar. Yirminci yüzyıl, yeni trendlerin ve teknik keşiflerin zamanıdır. Yüzyılın sonunda sanat, ikinci bir hayat buluyor ve tüm dünyada popüler hale geliyor.

Kendiniz yapın

kartpostal teknolojisi quillingOyma tekniğinde kartpostal oluşturmaya çalışırsanız ilginç bir ders bulacaksınız; bu ders için çok fazla materyal gerekmeyecek:

 • Bir dizi hazır kağıt şeridi (bunlar özel mağazalardan satın alınabilir veya elle farklı renkte kağıt kesebilir). Şerit uzunluğu 30 ila 60 cm, genişlik - 1 ila 9 mm arasındadır.
 • 1 mm'den fazla olmayan bir çapa sahip Shilo (tükenmez kalemden bir kürdan veya çubuk kullanabilirsiniz, ancak daha sonra tüy bırakacak bir kartpostal için spiraller kalınlaşacaktır).
 • Keskin ve düz uçlarla olması gereken cımbız.
 • Makas (keskin, iyi topraklanmış uçları ile istenen küçük).
 • Tutkal (PVA mümkündür, ancak yüzeyde iz bırakmayan bir malzemenin kullanılması daha iyidir).

Kartpostalın doldurulmasına gerekli düzenleri uygulamak için, bir pusula, daireler için bir şablon, çap, bir cetvel ve basit bir kurşun kalem gerekir.

tekniği kestirmeden kartpostallar1 metrekare başına en az 60 g yoğunluğa sahip kağıt seçin. (paketteki bilgilere bakın). Sadece optimum yoğunluğa sahip kağıt iyi bükülecek ve şeklini hızlı bir şekilde kaybetmeyecektir.

Çok basit ve çiçek hazır!

Güzel quilling bir kartpostal tekniği yapınBasit. Listelenen malzemelere ek olarak, bir desen veya çiçeğin sabitleneceği başlık tarafında kalın bir kâğıt gereklidir. Kağıt şeridini sıkı bir şekilde ya da kürdan üzerine vidalayın. Oluşan spiral, çubuktan dikkatli bir şekilde çıkarılmalı, ya yoğun veya hafifçe gevşetilmiş bukleler bırakılmalıdır. Spiralin kenarlarına bastırarak, bir yaprak şeklinde oval, veya uzatılmış olabilir. Şimdi doğru bir şekilde desenin konturuna yapıştırın. Quilling kartpostal için bir çiçek yapmak için, en yoğun spirali ortada, diğer tarafta (yaprakları), bir tarafa uzanan, orta kısma yapıştırılmış gerekir. Çiçek sapındaki yapraklar yaprakları sever.

Son kısmı

Bu tekniği denedikten sonra, kesinlikle kendi elinizle benzersiz bir kartpostal veya resim denemek ve oluşturmak isteyeceksiniz.Related news

 • İndustriya Razvitiya
 • Bikini Bölgesi Beyazlatma İçin Tıklayın
 • Maltepe miting alanına nasıl gidilir Maltepe mitingi nerede
 • Ramazanda Zayıflama Diyeti
 • Spor Haberleri

 • Sevdiklerinize kartpostal kazımak 45

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak


  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 32

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 86

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 46

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 63

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 63

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 46

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 19

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 85

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 35

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 17

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 54

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 7

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 73

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 11

  Sevdiklerinize kartpostal kazımak 56