Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 2019

Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 2019
16.09.2019

Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 46

Sholokhov'un eserleri. Ünlü kitapların listesi

Yazarın yaratıcı yolu kolay mı? Sonuçta, her büyük romancı bir şeyle başladı, bir yenilgiye uğradı. Mikhail Sholokhov hakkında bilinen nedir? Makalede yazılacak olan eserlerin tümü, savaş geçmişine, tarihi trajediye adanmıştır.

Sholokhov'un eserleri. Her zaman ebedi hakkında

1917 Sivil Savaşı Mikhail Sholokhov'u yakaladıHala çok genç ve yaptığı işlerde unutulmaz bir iz bıraktı. 1905'te Don Kazakları ailesinde doğdu. Ama devrim zamanında Kızıllara katıldı. Ve yerli köyünden sağ kurtulan tüm askeri değişimler, ana romanı “Sessiz Akımları Don” a yansıttı.

Genç Michael eğitimine başladıktan sonrasermaye ve "Genç Muhafız" çemberinin yazarları ile tanıştı, yetenekli bir eser olarak takdir edilen kalemin ilk örneklerini yapmaya başladı. İlk hikaye 1924'te Moskova gazetesinde yayınlandı. Bu "Mole" denirdi. Yazarın ilk koleksiyonu olan “Don hikayeleri” ne daha sonra Kazak hayatına dair birkaç hikaye daha eklendi.

Sholokhov'un eserleri. Listesi.

Sholokhov, yeni el yazısını ele alıyor, her zamankural tarafından yönlendirilen - sadece gerçeği yazın. Kitaplarının çoğu, sanatsal olarak anlamlı bir hikayedir. Vatanseverlik Savaşı sırasında, yazar bir askeri gazeteciydi. O, "Vatandaşları İçin Savaştı" adlı bitmemiş romanda ve "İnsanın Kaderi" adlı hikayesinde gördükleri acı çektiklerini aktardı. Bu hikaye Sovyet Rusya'sına, savaş sonrası yaşamın tüm zorluklarına rağmen, iyi ve insanlığın gerçek bir bildirisi oldu.

Dünya tarafından tanınan bir roman. Nobel Ödülü

En ünlü eserin üzerinde - dört cilt"Sessiz Akıcı Don" romanı - yazar 22 yaşında çalışmaya başladı. Ve ilk cilt 1927'de onun için hazırdı. Yazılı ortama 1928 yılında verdiği ikinci. Onun yeteneği, hem Sovyet okuyucularının hem de yabancılarının kalplerine dokundu.

Sholokhov. En ünlü eserler

Mikhail Sholokhov'un işi tahmin ediliyor1965'te, en çok beğenilen ödül olan “Quiet Flows the Don” adlı roman için ödüllendirildi - yazar Nobel Ödülü'nü kazandı. Tanıma, romanı sadece bir edebi eser olarak değil, karakterlerin yaşayan karakterleri ve büyüleyici çok yönlü bir hikayesiyle değil, aynı zamanda gerçek tarihin derin bir çalışması olan bir tarihsel eser olarak da edinmiştir.

Mikhail Sholokhov: çalışır. En ünlü listesi

Fakat diğer romanları tanımaya değer. Listesi küçük olmayan Sholokhov'un tüm eserleri, güçlü, aydınlanmış bir ruhun ve üzerinde büyük bir zihnin çalışanı olarak yüksek bir statüyü hak ediyor. Geçmişin felaket olaylarının - bireyin gücü ve güzelliği ve kaderin uçuculuğu - arasındaki ana şeyi ayırt etmeyi başardı.

"Sessiz Don" adlı çalışma döneminde Sholokhov başladıikinci bir roman yaz. Ayrıca büyük ve birkaç hikaye ile. "Bakir Toprak Upturned" kitabı kollektivizasyon olayları hakkında bir roman. Görüşlerdeki farklılıklarla ilişkili komplo ve ölüm zamanlarını vurgular.

Sholokhov. Çalışır. Listesi. En ünlü

Bir sonraki büyük tarihsel roman, "Vatanları için savaştılar" kitabıydı. Fakat maalesef, yazarın bitirmesi için zaman yoktu; 1984'te doğduğu aynı köy Veshenskaya'da öldü.

Sholokhov tarafından yıllara göre eserler listesi

Yazarın büyük gayesi, gerçekte ortaya çıktı.kitaplarının düzenli olarak yayınlandığını ve kader zorluğunun, hatta savaşın onun düzyazı üzerine çalışmalarını bırakmaya zorlamadığını söyledi. Sholokhov'un başka hangi eserleri var? Onların listesi aşağıda sunulmuştur. Hepsi Rus ve dünya edebiyatının klasikleri oldu.

 • 1923 - gazetelerde feuilletonlar.
 • 1924 - koleksiyon "Don hikayeleri".
 • 1924 - koleksiyon "Lazarevaya bozkır". Bu gibi hikayeleri dahil: "Kolovert", "Prodkomissar."
 • 1928 - "Sessiz Don" 2 cilt bir kerede basıldı.
 • 1932 - 3 cilt "Sessiz Akışı Akar" ve 1 "Bakir Toprak Döndürülmüş" hacmi.
 • 1940 - son 4 cilt. “Sessiz Akıcı Don” romanının tamamı, birçok Avrupa ve Doğu dillerine tercüme edildi.
 • 1942 - "Anavatanları için savaştılar" kitabından birkaç bölüm yayınlandı.
 • "Anavatan Sözü" bir hikaye.
 • "Nefret bilimi" Temmuz 1942'de yayınlanan bir hikaye.
 • 1956 - "İnsanın Kaderi".
 • 1956 - "Virgin Soil Upturned" adlı romanın 2 ciltlik bölümü.

Gördüğünüz gibi Sholokhov'un çalışmalarıçok küçük değil, tüm tarihi. Ama aynı zamanda, hem kahramanların düşüncelerini hem de duygularını, o zamanın Kazaklarının yaşam biçimlerini ve çatışmanın her iki tarafının da felsefesini yansıtırlar. Sholokhov gerçekten yetenekliydi. Rusya'nın birçok şehrinde ve şu anda Rostov bölgesinde bulunan köyünde anıtlar yerleştirdi.

Mikhail Sholokhov. Çalışır. Listesi.

Nobel Ödülü'ne ek olarak, Lenin'i aldı (1960'ta) ve 1941'de 1. dereceden Stalin Ödülü. Ayrıca, "Lotus" ve Dünya Barış Konseyi Kültür Ödülü'nü ödüllendirmek için hazırlanan "Sofya" adlı uluslararası ödüle layık görüldü.

Sholokhov'un Korumalı Eserleri: Liste

Kitaplar harika! Ama hayat her zamanki gibi devam ediyor. Sinematografinin gelişmesiyle birlikte, Sholokhov'un eserlerinin birçoğu konulmuş ve kaldırılmıştır, yazarın kitaplarına dayanan filmlerin listesi de büyüktür. "Sessiz Don" romanının 4 cilt üzerindeki resim, 1958'de yönetmen Sergei Gerasimovich tarafından, bu çalışma için birçok ödül alan en iyi şekilde çekildi.

Sholokhov'un eserlerinin yıllara göre listesi.

"Mosfilm" hikayesine dayanan bir film yaptı "DestinyAdam ", 1961 yılında" Nahalenok "hikayesi, 1963 yılında" Kazaklar Ağladığında "çekildi ve 2005 yılında - kısa film The colt. Belki de gelecekte Sholokhov'un diğer eserleri incelenecek. Eserlerinin bir listesi yeni yazarlara ilham veriyor. Bütün eserleri 8 tam uzunlukta cilt.

Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 2019

Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 2019

Related news

 • Izgara tavuk turşusu - leziz bir öğle yemeğinin temeli
 • Takma Kirpik Nasıl Takılır
 • Amigurumi Oyuncak Ayı Osovalentin Yapımı
 • 20 milyar dolarlık dev müşteri kime geldi
 • Hangi brendi içiyor biliyor musun

 • Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 99

  Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi


  Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 31

  Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 65

  Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 9

  Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 39

  Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 25

  Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 87

  Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 32

  Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 34

  Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 22

  Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 58

  Sholokhovun eserleri. Ünlü kitapların listesi 90