Sivilce Leke Tedavisi 2019

Sivilce Leke Tedavisi 2019
Sivilce Leke Tedavisi


Sivilceler farklı nedenler ile ortaya çıkan cilt sorunlarıdır. Zamanında önlem alınmadığında yayılıp daha kötü sonuçlara neden olan bu cilt sorunları genelde ergenlik çağında ortaya çıkar. Ergenlik çağını geçmesi ve hormonların düzenlenmesi ile genelde geçen bu sorun bazen daha büyük yaşlarda da görülebilir. Bu sivilcelerin zaman zaman neden olduğu lekeler özellikle yüz bölgesinde büyük sorun oluşturur. Rahatsız edici görüntüdeki bu lekelerin giderilmesinde bitkisel, doğal yöntemlerden de yararlanılır.
Sivilce lekeleri için farkı lazer, krem, maske, peeling, serumya da ilaç uygulaları yapılabiliyor. Genelde özel merkezlerde uygulanan bu yöntemlerin yanında evde de bazı doğal yöntemler uygulanmaktadır. Bu doğal yöntemlerde en fazla kullanılan malzemeleri sizler için bu başlık altında topladık. Sivilcele lekeleri ile mücadelede etkili şekilde kullanılan doğal malzemelerden bazıları ve haklarındaki kısa açıklamaları gelin birlikte inceleyelim…

Patates:İltihap önleme ve iyileştirme özelliği olan patates sivilce lekeleri için de etkili şekilde kullanılır. Patatesi lekeler üzerine uygularken katı meyve sıkacağı ile ya da rende ile suyunu çıkarıp lekelerin üzerine sürebilirsiniz. Diğer bir alternatif olarak orta boy bir patatesi ikiye ayırın. Lekenin üzerine kabuksuz kısmını bastırın. Bu şekilde lekelerin üzerini kovun. Her iki uygulama sonrasında 15 dakika geçtikten sonra cildinizi yıkayın. Bu uygulamaları günde 3-4 kere yapabilirsiniz.

Aspirin:Sivilceler için etkili bir madde olan aspirin ciltteki tahriş ve yanıkları da tedavi eder. Bunun için yeteri kadar aspirini havanda dövün. Toz haline gelen aspirinlerin üzerine yeteri kadar su ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı özellikle lekeli bölgelere uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı sivilce izleri geçene kadar 2 günde 1 şeklinde uygulayabilirsiniz.

Sarımsak:İltihaplı yaralar için de etkili olan sarımsak, sivilceler için de etkilidir. Düzenli olarak kullanıldığında bu doğal antibiyotik sivilce izlerinin tedavisini sağlıyor. Sarımsakla sivilce lekelerini gidermek için 1 diş sarımsağın suyunu çıkarın. Bu suyu temiz bir pamuk yardımı ile sivilce lekelerinin üzerine sürün. En az 15 dakika bekletin ve lekelerin üzerini soğuk su ile durulayın.

Yumurta Sarısı:Yumurta sarısı tek başına kullanıldığında cildi besler. Ciltte var olan sivilceleri, arkalarında iz bırakmadan iyileştirme özelliği olan yumurta sarısını, bir kase içinde çırpın. İçine her hangi bir şey eklemeden sivilce lekelerinin üzerine sürün. 1 saat kadar cildinizde bekletin. Süre sonunda bol su ile cildinizi temizleyin. Sivilceler iyilşene kadar her gün 2 defa uygulayabilirsiniz.

Bal:Antibakteriyel özellikli balı bakterileri temizlemek için kullanabilirsiniz. Zararlı bakterilerden arınan ciltteki lekeler de daha kolay yok olacaktır. Doğal bir parça balı, içine her hangi başka bir malzeme eklemeden lekelerin bulunduğu bölgelere sürün. Balı sivilce lekelerinin üzerinde 20 dakika kadar bekletin, sonrasında ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı her gün yaparbilirsiniz. Sivilce izlerini yok etmek için balı kullanabilirsiniz.

Sivilce Leke Tedavisi

Sivilce Leke Tedavisi

Sivilce lekelerine iyi gelen doğal maddeleri tek başına kullanabileceğiniz gibi bir kaç maddeyi bir arada kullanarak daha etkili karışım ve maskeler elde edebilirsiniz. Bu karışımları hazırlarken kendi aklınızdan bir tarif uygulamamanızı tavsiye ederiz. Daha önceden denenmiş ve etkisi bilinen karışımlardan yararlanabilirsiniz. Kendiniz hazırladığınız karışımlar her ne kadar doğal malzemelerden oluşsa da iki ya da daha fazla madde bir araya geldiğinde değişik tepkimeler oluşturabilir. Bu değişik maddeler cilde sürüldüğünde zarar verip daha kötü bir cilt sorunu haline gelebilir.

Sivice lekelerine kesin çözümolarak lazer tedavisini önerebiliriz. Bu tedavinin sonunda lekelerin yeninden oluşmasını engellemek için önleyici yöntemlere de başvurabilirsiniz. Lazer tedavisi uygulamak istemeyenler uzman desteğinde özel maske ya da peeling uygulamalarını deneyebilirler.

Sivilce Leke Tedavisi 2019

Sivilce Leke Tedavisi 2019
Sivilce Leke Tedavisi


Sivilce Leke Tedavisi


Sivilce Leke Tedavisi


Sivilce Leke Tedavisi


Sivilce Leke Tedavisi


Sivilce Leke Tedavisi