Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz 2019

Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz 2019 Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz? Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz?

Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz?

Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz?

Yüzde oluşansiyah noktaları geçirmekiçin doğal yöntemler uygulamanın yanı sıra siyah noktaların oluşmasına engel olacak önlemlerin alınması da çok önemlidir. Özellikle sosyal yaşamdayüzde oluşan siyah noktalarhoş olmayan bir görünüme neden olacağı için sosyalleşmemize de engel olacaktır.

Siyah noktalarsıkıldığında ise kalıcı hasarlara yol açabilmekle birlikte özellikle burun ve yanak bölgesinde bulunan hassas cilt yapısında iz kalmasına neden olabiliyor. Bu nedenle siyah noktaların sıkılması konusunda kalıcı hasarlar oluşturmamak için sıkmak yerine önlemler ve giderici tekniklerin kullanılması çok daha etkili olacaktır.

Genelliklesiyah noktaların oluşmasıpek çok farklı nedene bağlı olarak görülebilmekle birlikte genellikle hava kirliliği, yağlı cilt yapısı, çeşitli bakteriler, ölü cilt hücreleri, cilt kirleri ve kullanılan kozmetik ürünlerin cilt yapısında birikmelere neden olmasına bağlı olarak görülmektedir.

Siyah noktalar genellikle yüzde görülürler yanaklarda, burun bölgesinde ve çenede siyah nokta oluşumu çok daha sık görülmektedir. Sizlerle birliktesiyah noktaları nasıl geçiririzdetaylı bir şekilde incelemelerini gerçekleştirelim;

Siyah Noktaların Oluşmaması için Alınabilecek Önlemler

Cildin Doğru Şekilde Temizlenmesi

Siyah noktalardan kurtulmakiçin cildin çok iyi bir şekilde doğal yollarla temizlenmesi çok önemli bir yer tutmaktadır. Yüzün günde 2 kez doğal bir sabun ile ve parmak uçları ile yıkanarak masaj yapılarak temizlenmesi cildin kirlerden arındırılması için yeterli olacaktır.

Ancak içeriğinde alkol ve cildi yıpratıcı maddeler bulunan cilt ürünlerinin cildinizi temizlemek yerine hasar vereceğini unutmamanız gerekiyor. Bu konuda özellikle doğal olmayan kozmetik ürünlerden uzak durmak gerekiyor.

Buna ek olaraksiyah noktaları temizlemekiçin kesinlikle sert bezler, keseler ve sert havlular kullanılmaması gerekiyor. Yumuşak bir lif veya bezle sabunlu su yaparak cildin temizlenmesi siyah nokta oluşumuna engel olacaktır.

Makyajınızı Temizlemeyi Unutmayın:Makyaj malzemelerinin kalıntıları gözeneklerimize dolar ve zamanlasiyah noktaların oluşmasına neden olur, bu durumun önüne geçebilmek için her gün yatmadan önce makyajımızı güzelce temizlemeliyiz. Buna ek olarak siyah nokta oluşumunu önlemek için gözenekleri tıkamayan özel makyaj malzemelerini de kullanabilirsiniz.

*** Cilt temizleme ürünleri olarak içeriğinde salisilik asit, benzoil peroksit içeren temizleyici ürünler cildin kuru kalmasına ve informasyona engel oldukları için cildin temizlenmesinde çok etkilidir. Bu iki maddenin de yer aldığı temizleyici ürünler cilt problemleri, akne ve siyah noktalara karşı koruyucu etkiler göstermektedir. Bu temizleyicilerin yanı sıra çay ağacı kullanılması da doğal şekildecilt gözeneklerinin temizlenmesiiçin etkili olacaktır.

Cildinizi Güneşten Koruyun

Açık havaya çıktığınızda hava bulutsuz bile olsa güneşin sadece olumlu etkilerinden faydalanabilmek için ve olumsuz etkilerini cildimizden uzak tutmak için kesinlikle güneş koruyucu kremler ve ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Özellikle yağsız veya non komedojen güneş kremleri çok etkilidir. Buna ek olarak solaryum gibi doğal olmayan bronzlaşma sistemlerinin de cilt yapısında deformasyona neden olacağını unutmayın.

Burun İçin Siyah Nokta Pedi Kullanabilirsiniz

Özellikle burun bölgesinde oluşmuş olansiyah noktaların yok edilmesiiçin burun bantları kullanılması çok etkili sonuçlar verecektir. Siyah nokta bandı kullanmadan önce kesinlikle cildinizin yukarıda anlatıldığı gibi doğal şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

***Siyah noktapedi yerine siyah nokta çıkarıcı kremler de kullanılabilmektedir. Bu kremleri kullanım talimatına uygun şekilde siyah noktaların oluştuğu bölgelere uygulayarak kısa süre içerisinde gözeneklerinizden hafif baskı uygulayarak siyah noktaları çıkarabileceksiniz.

Siyah Noktalar ile İçten de Mücadele Edin

Su içerek cildinizi çok iyi bir şekilde canlandırabileceğinizi unutmayın günlük düzenli olarak 1.5 – 2 litre kadar su tüketilmesi cildinizin tazelenerek yenilenmesi için yeterli olacaktır.

Buna ek olarak kızartmalar, aşırı şekerli gıdalar ve yağlı gıdaların tüketilmesi ise cildin zarar görmesine neden olacağı için mevsiminde meyve ve sebzelerin tüketilmesinin yanı sıra kepekli ve yasız besinlerin tüketilmesi cildin canlı görünmesini sağlayacaktır.

Önemli Not:Gün içerisinde ellerinizi sürekli olarak yüzünüze götürüyorsanız bu demek oluyor ki eliniz ile topladığınız tüm kirleri de yüzünüze bulaştırıyorsunuz. Elleriniz vücudun en aktif bölgesi ve her yerde ellerimizi kullanarak hareket ediyoruz, hal böyle olunca en çok kirlenen bölgemiz de ellerimiz olduğu için, ellerimizi sürekli olarak yüzümüzde gezdiriyorsaksiyah noktaların oluşmasıdaha da kolaylaşacaktır.

Siyah Noktalardan Doğal Yollarla Kurtulmanın Yolları

Taze Limon Suyu

Taze limonun suyu genellikle ciltte oluşan lekelenmelerin de giderilmesinde son derece etkili olmakla birlikte doğal şekilde ciltte oluşan lekelenmeleri giderici özellikleri bulunur. Buna ek olarak asitli yapısı sayesindesiyah noktaları geçirmeve gözenekleri temizleme özellikleri bulunmaktadır.

Uygulaması için ciltte siyah noktalar bulunan bölgeye taze limon suyu uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekletiyoruz ve bol su ile yıkayarak arındırıyoruz. Limon suyunun içerisine bal ve salatalık suyu da ekleyerek daha etkili hale getirebilirsiniz. Buna ek olarak elma sirkesi ekleyerek de daha keskin bir formül elde edebilirsiniz.

Sarımsak ve Soğan Suyu

Sarımsak ve soğanın suyu cilt üzerinde çok etkili olmakla birlikte ciltte oluşmuş olan lekelerin kaybolmasında çok etkilidir. Siyah noktaları gözeneklerin içerisinden söker ve alır. Uygulanışı için cildinize sarımsak suyu ile soğan suyunu sürdükten sonra 15 dakika kadar bekleterek bol su ile arındırıyoruz.

Kişniş Otu

* 1 Çay kaşığı kişniş otu

* ½ Çay kaşığı zerdeçal tozu

Malzemelerimizi karıştırarak geceleri yatmadan önce cildimizde siyah nokta bulunan bölgelere sürerek uyguluyoruz. Gece bu şekilde yattıktan sonra uyandığımızda bol su ile cildimizi durulayarak arındırıyoruz.

Çemen Otu

Siyah noktaları geçirmekiçin çemen otu çok etkili bir silah olmakla birlikte, çemen otu yapraklarını su ile karıştırarak çok iyi şekilde ezdikten sonra siyah noktaların üzerine sürüyoruz ve yaklaşık olarak 10 – 15 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durulayarak arındırıyoruz. Gece uyumadan 30 dakika kadar önce uygulasanız çok daha etkili olacaktır.

Turp Tohumu

Turp tohumu ve suyu karıştırarak kıvamlı bir karışım elde ediyoruz ve hazırlamış olduğumuz karışımısiyah noktabulunan bölgelere uygulayarak ortalama olarak 15 dakika kadar bekleterek hafif sıcak su ile duruluyoruz.

Su ve Kabartma Tozu

Kabartma tozu ve suyu aynı miktarlarda karıştırarak etkileşime geçiriyoruz ve hazırladığımız krem ile siyah noktaların bulunduğu bölgelere masaj yaparak uyguluyoruz. Ardından bu şekilde 10 – 15 dakika kadar beklettikten sonra oda sıcaklığında su ile durulayarak arındırıyoruz.

Gül ve Yulaf Maskesi

Yulaf ezmesi tozunu aktardan satın alarak gül suyu ile karıştırıyoruz ve kıvamlı bir karışım elde ediyoruz.Siyah noktaları geçirmekiçin bölgelere uyguluyoruz ve 15 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile yıkayarak arındırıyoruz.

Bal ve Tarçın

* 3 Çorba kaşığı bal

* 1 Çay kaşığı kadar toz tarçın

Malzemelerimizi karıştırarak hamurumsu bir kıvam elde ediyoruz ve yatmadan önce hazırlamış olduğumuz karışımı siyah noktaların üzerine uygulayarak gece o şekilde yatıyoruz. Sabah uyandığımızda cildimizi oda sıcaklığında bol su ile durulayarak arındırıyoruz.

Sandal Ağacı Macunu

Sandal tozu, gülsuyu, limon suyu ve gliserin’i karıştırdıktan sonra macun kıvamına getirene kadar çok iyi şekilde karıştırıyoruz. Hazırladığımız macunu siyah noktaların üzerine uyguladıktan sonra iyice kuruyana kadar bu şekilde bekletiyoruz. Kuruma tamamlandıktan sonra soğuk su ile durulayarak arındırıyoruz.

Aloe Vera Jeli

Doğal bir temizleyici olan Aloe Vera jeli ile geceleri yatmadan önce cildin temizlenmesisiyah noktaları geçirmekiçin çok etkilidir. Her yüzünüzü yıkadığınızda bu jeli kullanabilirsiniz.

Sebzeler

Sebze dilimleri siyah noktaları geçirmek için etkili yöntemlerden bir tanesi olmakla birlikte dilimlenmiş olarak kullanılmak üzere salatalık, domates ve patates dilimleri ile cildin ovulması siyah noktaların sökülmesi için etkili olacaktır.

Aşağıda yer alan siyah noktaları geçirmek ile ilgili diğer yazılarımızı da inceleyebilirsiniz

Nane Suyu ve Zerdeçal Tozu

Zerdeçal tozu ve nane suyunu çok iyi şekilde karıştırdıktan sonra cildimizdesiyah noktabulunan bölgelere uyguluyoruz. Bu şekilde 10 – 15 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durulayarak arındırıyoruz.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuzsiyah noktaları nasıl geçiririzkonusunda eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden konuya ekleyebilirsiniz.


Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz 2019

Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz 2019

Related news

 • Fit tea detox zayıflama çayı faydaları, nasıl kullanılır
 • Tüm Kadınların Ortak Sorunu: Selülit Oluşumunun Nedenleri Nelerdir
 • Ay ve yıldız kurabiye tarifi
 • Ketojenik diyet yasaklar ile Etiketlenen Konular
 • Kedi Dilli Tiramisu Tarifi

 • Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz


  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz

  Siyah Noktaları Nasıl Geçiririz