Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 2019

Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 2019

Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 95 08.03.2019, 15:12

Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır.

Siyatik sinir en büyük eşleşmişhem motor hem de hassas uyarıları omurili sol ve sağ bacaklara ileten periferik bir sinir. Latince adı Nervus Ischiadicus, anatomik olarak sakral pleksusa işaret eder.Adrenal sinir omurgadan uzanan alt iki bel ve üst üç çift sakral kökten oluşan süreçler tarafından oluşturulur. Siyatik sinir, armut şeklinde kasın altından geçer ve küçük pelvisin eposta deliğinden geçer, her iki tarafın alt ekstremitelerine gider. Uzunluğunda siyatik sinirin iki zayıf noktası vardır. İhlalinin nerede mümkün olduğu.

İlki omurilik kanalından çıkış yeri. düşük bel omurlarının İntervertebral disk osteokondrozis gibi dejeneratif hastalıklara karşı çok hassastırlar. Yok edildi, daha inceltildi ve orta çıkıntılı. omurlar arasındaki mesafe çıkıntı yapan çekirdek zarar disk ile birlikte kendi siyatik inflamasyona yol açar, sinir sıkıştırır, azaltılır. Bütün bu süreç soprovozhdantsya şiddetli "elektrik şoku" olarak etkilenen tarafta bacakta ağrı, ve süreç tersine çevrilebilir ise (yani sadece sık vaka), sonra her iki uzuvları vurur.

Siyatik sinirin hala durduğu ikinci yersiyatik geçirmek - bu armut şeklinde kas altında. Bir kişi aşırı vücut ağırlığına sahipse ve hareketsiz bir yaşam biçimine yönlendirirse, yani sadece siyatik siniri "oturur" ise, bu gibi durumlar nadir değildir.

Siyatik sinirin ihlali olsaydıtedavinin derhal ve bir doktor gözetiminde yapılması gerekir, yani olabildiğince erken tedavi edilmesi gerekir. Aksi takdirde, siyatik sinirin sıkıştırma-iskemik nöropati (ihlal olarak da adlandırılır) ekstremite felci ile sinir uçlarının ölmesiyle son bulabilir.

Bu durumda, eğer osteokondrozun sonucuLomber omurga siyatik sinir belirtilerinden etkilenmiştir, tedavi osteokondroz için olduğu gibi olacaktır. Bu, her şeyden önce, sadece bir doktor tarafından seçilmesi gereken antienflamatuvar ilaçların atanması ve hasar görmüş sırtın maksimum boşaltılması. Bu, herhangi bir sapma olmaksızın yalnızca katı bir yüzey üzerinde yatay bir konumda gerçekleştirilir. Yani, hastanın yattığı yatağa ince bir şilte koyması ve bunun altında sağlam bir ahşap kalkan arzu edilir. Akut fazda, herhangi bir yoğurma masajı kesinlikle kontrendikedir - bu, hastanın özürlülüğüne neden olabilir. Yerel bir Novakain blokajıyla ağrı sendromunu hafifletmenin daha yaygın bir yöntemi olan kan dolaşımının yoksullaşmasına ve iskemik lezyonları arttırdığına göre halen kullanımı önerilmemektedir. İlk etapta cilt boyunca lezyon alanına absorbe edilen anti-inflamatuar bir bileşen içeren yerel ısınma merhemleri iyi hareket eder. İkincisi, ısınma etkisi iskemi odağına kan akışına katkıda bulunur ve hasar görmüş sinirin durumunu iyileştirir.

Sadece akut inflamasyon fazının çıkarılmasından sonra mümkündüromurga üretimi amacıyla acupressure. Ve sonra dikkatli olmalı ve prosedürün özünü anlayan sadece deneyimli bir uzman olmalıdır. Bazı durumlarda, omurganın spinal traksiyonu uygulanır, ayrıca uygun bir uygulama ile iyi bir etki sağlanır. Siyatik sinir piriformis çukurundan sıkıştırılmış ise, daha çevik hale aktivasyon yaşam tarzı ile başlanması gerekir - daha gitmek, özel jimnastik, hem de kilo normalleştirmek için adımlar atması gereğini yapmak.

Tedavinin etkisinin yokluğunda,lecheniyu.Sovremennaya protezleri nasıl öğrenmiş cerrahi tıp, tamamen omurlar arası diskler yerine ve elastikiyeti ve mukavemeti kendinden aşağı değil, onlar pozhiznenno.inogda değiştirilir süreç zaten çalışıyorsa, özellikle tahrip omur gövdesinin protez parçaları başvurmak zorunda. Çoğu zaman zaman ve doğru tedavi ile, hastalar gelecekte aktif bir yaşam tarzını sürdürmeyi başarırlar.

Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 2019

Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 2019

Related news

 • Shevchenkodan maç sonu açıklaması... Lucescu
 • PEYNİR SEMSEĞİ Enfes Yemek Tarifleri
 • İlaç kürtaj koşulları, prosedürden sonraki komplikasyonlar
 • Tokka Kabilesi: Değerlendirmeler. Kış çocukları için giyim
 • Gurur ve önyargı: aptal hayat stratejileri

 • Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 17

  Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır


  Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 6

  Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 98

  Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 79

  Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 52

  Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 89

  Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 95

  Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 70

  Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 77

  Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 68

  Siyatik sinir tutulursa, derhal tedavi uygulanmalıdır 96