Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 2019

Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 2019
20.10.2019

Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 81

Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar

Natrii tetraboras veya Natrium tetraboricum, sodyum tetraboratın Latince isimleridir - kimyasal formülü Na olan bir madde2B4Ey7. Görünüşte kristal bir sıradan beyazdırtoz. Kaynar suya, gliserin içine eklenebilir veya soğuk su ile seyreltilebilir. Nem ve güneş ışığı olmayan bir yerde depolamanız gerekir. Maddenin tabiatta doğal bir halde olduğu bilinmektedir, ancak sanayide çok büyük miktarlarda üretilmektedir.

Birazcık geçmiş

sodyum tetraborat talimatı Eski zamanlarda, farmakolojik olduğundatalep yüzden bugün, her evde tıbbi ve gıda amaçlı (önemsiz denilen sodyum tetraborat gibi) kahverengi ile şişeye tutmuş olarak üretimi, hala değildi. Rus İmparatorluğu boraks olarak volkanik sedimentlerle orada tepeler kazma, Kerç yarımadası veya Taman üzerinde mayınlı edildi. Daha sonra, kimyasal madde endüstrisinde gelişimi, bu, sodyum karbonat ve borik asit arasındaki bir reaksiyon vasıtasıyla büyük miktarlarda üretmeye başlamıştır. Elde edilen madde "sodyum tetraborat" olarak adlandırıldı. Ağır sanayi, günlük yaşamda ve bitki yetiştirme, fotoğrafçılık ve gıda endüstrisinde çeşitli dallarda bulunan uygulama. kimyasal yollarla elde edilen bir matkap gibi doğal matkap, uzun olmuştur ve olmaya devam insanlar ve hayvanlar için harika bir şifacı. Sabun yapımı ve deri işlemede uzun süredir kullanılmaktadır.

Mahkeme aristokrasi ve hamamböceği ile mücadele

Bir keresinde metresleri, verilen sözlerle ustaca çıkarıldıgiysi üzerinde madde lekeleri. hanedeki kullanımı sodyum tetraborat, beyaz yakaları, pantolon, etek altını kapsar, bunu kullanarak nişasta ustaları olması bile (bu dikkatle yulaf nişastası 10 kısım boraks 1 parçası ile karıştırılmış) kulu biliyordu. Bu tedavinin bir sonucu olarak, işler elastikiyet alır, ama aynı zamanda mahkeme aristokrasi içinde çok değerli bir parlak, parlak bir görünüm yok sadece. Büyükannem nasıl hamamböceğinden kurtuldu? Bir katil karışımı hazırlamak için bir çay kaşığı sodyum tetraborata ihtiyaç duydular. Talimatlar o toz şeker bir kaşık istolchonnogo ve bir çay kaşığı veya bezelye unu ekleyin gerektiğini ifade verdi. Bu karışım sinir bozucu böcekler için "gıda" olarak gece bırakarak, mix biraz fincan üzerine serpin zorunda kaldı.

sodyum tetraborat uygulaması

Endüstriyel ve ticari uygulama

Modern koşullarda radyo amatörleri veDünyanın dört bir yanındaki elektronik cihaz üreticileri sodyum tetraboratın özelliklerini takdir ediyor. Talimat, oksijen ve metallerin etkileşimi ile oluşan oksitlerin yüzeylerini temizlemek için lehimlemeden önce tüm iletkenleri ve elemanları işlemeye zorlar. Bu madde cam üretiminde aktif olarak kullanılmaktadır. Bileşimindeki boraks miktarına bağlı olarak, lenslerin optik özellikleri değişir.

Sebzeler için gübre olarak (özellikleŞeker pancarı) ve diğer bitki ekinleri, tetraboratın saf teknik sodyum tozu, toprağa uzun süre eklenmiştir. Talimat, alanın hektarı başına bir buçuk kilogramlık bir tozun yapılmasını sağlar. Bu günlerde üreticiler ucuz boraks yerine daha pahalı araçlar sunuyorlar.

sodyum tetraborat

Bura halkta ve geleneksel tıpta

Son zamanlarda TV ekranlarıBizi pamukçukla sindiriyor ve tedavi için pahalı ilaçları aktif olarak tanıtıyorlar. Candida mantarı büyük babalarımızla yaşadı ve şimdi her insan organizmasında yaşıyor. Zaman zaman, aktif olarak çoğalmaya başlıyor, insanlara kendilerine ve sağlıklarına biraz daha ilgi göstermeleri ve uygun bir diyet seçmeleri gerektiği konusunda hatırlatıyor.

sodyum tetraborat talimatıPamukçuk gelişimi için uygun ortamBazen hormonal değişiklikler, mukoza lezyonları, bazı ilaçların uzun süreli alımı, bağırsak durum belirli mikroorganizma tiplerinin arasında dengesizlik ile ilişkili olan asidite artırmaktır. Orada kandidiyazis tedavisinde insanların yöntemlerinin bir yeri vardır, ancak bu makalede sodyum tetraborat sadece olasılığını görüşecekler, kullanım talimatları hangi ağızdan ağıza dedelerimizin günlerinde geçirilen pamukçuk mücadelede.

Belki o anda çok az insan çok şey biliyorduCandide, şimdi olduğumuz gibi. Ancak her evde pamukçuku yumuşatmak ve pamukçuku önlemek için kovanın içine bir çay kaşığı boraks eklenmesi alışılmıştı. aktif mantar ve ağız boşluğu içinde oluşan vajinal mukoza veya cepler isabet durumlarda, boraks daha konsantre bir solüsyonun douching, yoğun bir durulama, yıkama yaptı. Ve geceleri, sorun bölgesine uygulanmış bir çubuk takılıydı. Bugün bu tedavi yönteminin geçerliliğini yitirdiğini düşünmeyin. Modern tıbbi referans kitaplarında, tatsız hislerden tam olarak aynı şekilde kurtulmanızı öneren tarifler vardır.

Reçete referans kitaplarından

Aftöz stomatitlerden kurtulmak içinToz,% 5 veya% 20 konsantrasyon sağlayan oranlarda gliserol içinde çözülür ve odaklar bulaşır. % 2 ila% 5 sodyum tetraborat içeren sulu bir çözelti, cilt muamele edilir, oyuklar yıkanır veya yaralar yağlanır. Aynı çözüm, pigment lekelerini mükemmel bir şekilde giderir. Cilt bakımı için boraks ile gliserin süpürme de yararlı olacaktır. Yağlı cilde sahip kadınlar için bu tozun daha konsantre bir çözeltisiyle (% 3'e kadar) yıkanması yararlıdır ve kuru cilt tipi güzellikler% 1'e azaltılmalıdır. Bu kapak yumuşak ve ipeksi olacaktır. Bu prosedürleri uygulamak, sertleşme, yürüme, bisiklet ya da tekneyle gezme görme kaybına uğramaz. Fiziksel aktivite ve neşeli bir ruh hali - bu da içimizde yaşayan mantarların yaşam aktivitesini baskılayan etkili bir araçtır.

sodyum tetraborat eğitimi 1

Sodyum tetraborat zarar verebilir mi?

Bu soruyu cevaplamak için tekrarpopüler bilgelik. Bir çocuğun doğumu beklentisiyle, emzirme döneminde herhangi bir kimya kullanılmaması istenir. Bize nasıl göründüğü önemli değil, tatbikat tamamen zararsızdır, bugün hiç kimse doğal günlerde olduğu gibi doğal bir volkanik karışım şeklinde satmayacaktır. Endüstriyel üretim her zaman doğadan uzaklaşır.

Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 2019

Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 2019

Related news

 • Ömer Döngeloğlundan kadına şiddete sert tepki
 • TIĞLA RENKLİ FISTIK ÖRNEĞİ BERE ŞAPKA YAPILIŞI BAŞTAN SONA ANLATIMLI
 • Giresunspor, Renan Foguinho ile anlaştı
 • Elbasan Tavası Tarifi
 • Duvardaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar

 • Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 91

  Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar


  Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 34

  Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 29

  Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 62

  Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 4

  Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 97

  Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 90

  Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 97

  Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 80

  Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 54

  Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 79

  Sodyum tetraboratın özellikleri. Tıpta ve evde kullanım için talimatlar 31