Solucan 2019

Solucan 2019 Solucan

solucan

Bu omurgasız hayvanlar harika denilebiliremekçiler. Onların gözle görülemeyen muazzam miktardaki çalışmaları, dünyayı iyileştirir ve iyileştirir. İnanılmaz bir gerçek: bir solucan 16 yıla kadar yaşayabilir, bireysel bireyler 30 cm'ye kadar (ve tropik bölgelerde ve bir buçuk metreye kadar) büyürler, salgın hastalıklardan etkilenmez, hiçbir şey olmaz. Doğadaki tek ölüm nedeni, belki de yaşlılık olabilir.

En yaygın altı türü solucanlardır.

Dikdörtgen serseri (Eiseniella tetraedra) 5 cm'ye kadar büyür ve buna sırt ve orta kısımların tetrahedral biçimi denir.

Fetid solucan (Allophora chlorotica),13 cm'ye kadar büyür Adı hoş olmayan özel bir koku verildi (karakteristik özellikler: kahverengi veya kırmızı halkalar hafif oluklarla ayrılmıştır). Yağlı toprak ve gübre kazıklarının bahçesinde yaşıyor.

Yeşil-yeşil solucan (Allophora chlorotica) 7 cm'ye kadar büyür, nemli topraklarda, çürüyen bitkilerde (genellikle yapraklarda) bulunur.

Kırmızımsı solucan (Lumbricus rubellus), 15 cm'ye kadar büyür, renk kırmızımsı kahverengi ve menekşe (reflü inci). Derinliği ve nemli humus topraklarını tercih eder.

Karasal solucan (Lumbricus terrestris),Buna sürüngen denir. En fazla 30 cm büyür, en yaygın olanı, bitki kalıntılarını toplayan yüzeyde "gece gezileri" olarak adlandırılmıştır.

California solucanı (Eisenia foetida) alındıGünümüzde yaygın olarak yüksek (100 kat daha yüksek diğer solucanlar daha) yumurta verimi ve "workaholism" için tanıdı. Herhangi bir organik maddeyi geri dönüştürür. Dünyada yetiştirilen.

Rus bilim adamları kompostladılarsolucanlar ("teknolojik", 3 suş), kırmızı kaliforniyalı üretkenlik ve özelliklerde aşağı değil aynı başarıya sahipler. Hayat ve üreme için, alt tabaka 22 derece sıcaklık,% 75 nem, pH 7.0 olmalıdır. Bu göstergelerden küçük sapmalara izin verilir. Üç hafta sonra, yumurtalar yumurtadan çıkar ve bu yumurtalar üç yaşına gelindiğinde cinsel olarak olgunlaşır ve zaten yumurtaları bırakır. Böyle bir solucan yılda bin tane üretir.

Solucanın dış yapısı

Gövde silindirik, aerodinamik, aşırı büyüme yoksun,zeminde hareketi engelleyebilir. 5 cm ila 30 cm arası uzunluk, bazıları daha büyüktür. Ön kısım koniktir, arka kısım hafifçe düzleşir. Ağzın üstünde yuvarlatılmış küçük bir prostomyum (hassas uzantılar yoktur). Her segment (son ve birincisi hariç) geri çekilebilen ve dışarıya doğru uzayan, hareketi kolaylaştıran çiftler halinde (ventral ve dorsolateral) düzenlenmiş 4 çift kıl içerir. En uzun kıllar çiftleşmeye katılır. Ancak bu süreçteki ana rol, epidermiste bir eyer şeklinde bir kalınlaşma oluşturan glandüler hücreler içeren kuşak (32 ila 37 segment) tarafından oynanır. Solucanlar biseksüel. Ancak üreme için çiftleşme hala gereklidir. Kemer, çiftleşmede ve kozanın oluşumunda doğrudan rol alır. Solucan yapısı tüm türler için aynıdır. Farklılıklar, her türün yaşam tarzına adaptasyonundan kaynaklanır.

Su döngüsüne ek olarak, bir döngü vardoğadaki maddeler. Ve belki de bu süreçte ana rolü alan solucanlardır. Çünkü yeni, verimli bir toprak yaratmayı mümkün kılan rolleri. Bu yumuşak, küçük yaratıklar, derinden sürtünme yapan ve yeryüzünü kimya ile serpiştiren bir kişi tarafından yıkılan şeyi geri getirmeye çalışmaktadır. Bitkiler tarafından mükemmel bir şekilde asimile edilen en yüksek kaliteli gübre olan - sonuçta, bitki kalıntılarının bağırsaklarından geçen solucanlardır. Buna ek olarak, dünya çeşitli enzimler, vitaminler, amino asitler ve hatta antibiyotik içeren solucanlar mikroflora ile zenginleştirilmiştir.

Toprak verimli nasıl yapılır? Gübrelere para ve enerji harcamayın. Solucanlar edin, onlar için şartlar yaratın ve iki veya üç yıl içinde inanılmaz sonuçlar göreceksiniz.

Solucan 2019

Solucan 2019

Related news

 • Arkan - bir araba için uydu güvenlik sistemi
 • Taze Kekikli Sucuk Kavurma
 • Şirket Avrupa Seyahat Sigortası: sigorta türleri, yorum
 • Bıçak Nasıl Kullanılır
 • Adana kebap tarifi

 • Solucan

  Solucan


  Solucan

  Solucan

  Solucan

  Solucan

  Solucan

  Solucan

  Solucan

  Solucan

  Solucan

  Solucan