Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 2019

Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 2019
16.09.2019

Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 49

Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu?

Dekulakizasyon ve kolektivizasyon uzun zamandır tanınıyorSovyet tarihinin kanlı sayfaları. Bu Sovyet hükümeti küçük "sömürücülerin" sınıfını açıkladı gerçek bir savaş oldu. İki milyondan fazla sıradan köylü yüz binlerce sürgünde öldü, altı binden fazla açlıktan öldüğünü, sınır dışı edildi - mülksüzleşme kaynaklanan baskı sırasında, insanların inanılmaz sayıda yaşadı. köylülere karşı işlenen Kanlı şiddet, Stalinci dehşet içinde çok önemli bir adımdır.

tarih öncesi

Fakat kollektivizasyon neden dekulakizasyonla birlikte oldu? Bu, Stalin'in, diktatörü devirmek için mücadele edebilecek olan toplum katmanından kurtulmaya çalışmasından kaynaklanıyor.Kollektivizasyona neden dekulakizasyon eşlik etti?Cetvelin planları dahil1930'da Kuzey Kafkasya'da, Orta ve Alt Volga'da kollektivizasyon. Daha sonra, tahıl üreten birçok tarım bölgesi bu sürece katılacaktı. Stalin, Aralık 1929'da kulaklarını bir sınıf olarak tamamen tasfiye etmeyi planladığını söyledi.

Kulaks Kategorileri

Dekulakizasyon operasyonu emanet edildiPolisin sınıfının temsilcilerinin bir sınıflandırmasını yaratan Politbüro'nun özel olarak düzenlenmiş bir komisyonuna. İlk, en tehlikeli kategori, karşı-devrimci faaliyete katılan insanları içeriyordu. Onlar tutuklanacaklar, daha sonra ısrarlı emeğe ve itaatsizliğe - gönderileceklerdi. Bu kategorideki kulaklar aileleri kovuldu ve bazı şeylere el konuldu. Bu, savaşabilecek en güçlü sınıftı, bu yüzden kolektivizasyon politikasının dekulakizasyona eşlik etmesi, bu köylülerin tasfiye edilmesi gerekiyordu.

İkinci kategoriye göre, komisyon kulaklara başvurdu,Karşı devrimci eylemlerle doğrudan bir ilişkisi olmasalar da, başkalarının emeğini sömürenler de. Bu grubun temsilcileri tutuklandı ve aileleriyle birlikte ülkenin uzak bölgelerine sürgüne gönderildi. Üçüncü kategori, Stalin'in rejimine karşı çıkmayan kulakları içeriyordu. Aileleriyle birlikte evlerinden tahliye edilmişler ve kolektivizasyon ile ilgili olmayan yeni topraklara gönderilmiştir.

operasyon

Her ayrı bölgede komisyonlar veDekulakizasyon süreci ile doğrudan ilgilenen tugay. Bu, ürkütücü ve zalim bir gösteriydi: İstenmeyen kişiler, herhangi bir ayaklanma ve protestodan kaçınmak için basitçe soyulduktan ve sürgüne gönderildiler, bu yüzden kolektivizasyona dekulakizasyon eşlik etti.Kolektivizasyon politikasının neden dekulakizasyona eşlik ettiği

İlçe tugayı bu köylülerin evlerine geldi,İlk başta ayakkabı seçerek tüm kıyafetleri çıkardı. Bu gruplar çay, sürahiler ve yastıklar da dahil olmak üzere, kulakların tüm özelliklerine el koyabilir ve sahip olmalıdır. Kurbanlardan ikonlar bile alınmış, parçalanmış ve atılmıştır.

Tugayın temsilcileri seçildiKendilerine mal veya dükkanda meslektaşlarına satılan - dekulakizasyon için aynı tugates. Bu grubun üyeleri kesinlikle sınırsız güçlere sahipti. Bu zamanda hoş olmayan bir kişinin tanımı, kişisel hesapların azaltılmasından kaynaklanmaktadır.
dekulakizasyon ve kolektivizasyon

Hükümet herhangi bir şeyden kaçınmaya çalıştı.Potansiyel tehlike ve olası tüm isyancıları kimsenin otoriteyi devirmeyeceği koşullar yaratması için ortadan kaldırır, bu yüzden kollektivizasyona dekulakizasyon eşlik eder.

Sonuç

Stalinist baskının tarihi sonsuza dek olacakyüzyıllar içinde kanlı, ürkütücü bir dönem olarak somutlaşır. Iosif Vissarionovich, potansiyel tehditlerden bile kendini korumaya çalıştı, ancak sadece inanılmaz sayıda ölümlere ve sonsuza dek dünya tarihinin en zalim diktatörlerinden biri olmaya devam etmesine yol açtı. Ve kollektivizasyona neden dekulakizasyonun eşlik ettiği sorusunun cevabı çok basit: Stalin, savaşabilecek insanlara ihtiyaç duymadı ve onlardan kurtuldu.

Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 2019

Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 2019

Related news

 • Sonbahar temalı tahıllardan yapılmış düz ve hacimli ürünler
 • Kara kaplumbağaları evde ve içeriklerinin özellikleri
 • Rusyada yönetimin gelişimi
 • Truff Tarifi Videosu
 • Tığ İşi Nartanesi Boncuklu Bot Patik Yapımı Videolu Anlatımlı

 • Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 72

  Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu


  Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 83

  Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 65

  Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 69

  Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 83

  Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 82

  Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 61

  Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 51

  Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 6

  Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 56

  Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 58

  Sovyet tarihinin kanlı sayfaları. Kolektivizasyon neden dekulakizasyon ile birlikte oldu 12