Stil İpuçları: Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir 2019

Stil İpuçları: Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir 2019
Stil İpuçları: Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir


Stil İpuçları: Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir

Stil İpuçları: Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir

Baskılar ve desenler stilile eğlenmek için harika bir yoldur.Baskılar neşeli ve enerji dolu güçlü bir terzilik yapmanın en iyi yoludur.İki veya daha fazla baskı ve desen bir araya geldiğinde deli bir görünüm elde etmek olasıdır.Baskıları ve desenleri karıştırmakbiraz zor olabilir profesyonellik isteyen bir işte olabilir.Fakat öncelikle size ait fantezileri keşfederek kendi tarzını da bir yolculuğa çıkabilirsiniz.Aynı kıyafeti farklı baskılar ve desenler ile giyin.Yapmanız gereken tek şey aynı anda farklı baskı ve desenleri seçmektir.Bazı şık ve küçük kurallar ile bunları birleştirerek orta yolu bulabilirsiniz.

İlgili: İlkbahar yaz modası 2019 baskı ve desen trendleri

Baskılar nasıl seçilir:

Baskıları karıştırma sırasında mükemmel görünmenin ilk adımı neyi seçeceğinizi bilmektir.Baskıları seçerken kendinize dürüst olmaya çalışın.Öncelikle kendinizin iyi ve kötü yanlarınızı keşfedin.Böylece baskı ve desenler ile kusurlu yerlerinizi kapatıp güzel yönlerini de ön plana çıkarmaya çalışın.Örneğin geniş kalçalarınız varsa ve onları daha küçük göstermek istiyorsanız Büyük baskılardan ve yatay çizgilerden uzak durmalısınız.Çünkü bunlar o bölgeye daha fazla dikkat çeker.Büyük kalçalara sahipseniz ve küçük üst tarafınız varsa üst tarafınızda yatay çizgilerkullanarak dengeyi sağlayabilirsiniz.


Kendinizle ilgili baskıları seçerken boyutuna dikkat edin.Eğer ince bir yapıya sahipseniz küçük ve orta baskıları deneyebilirsiniz.Çok büyük baskılar çok iyi görünmeyebilir unutmayın.Büyük baskılar orta ölçekli vücuda sahip olan kadınlarda iyi görünebilir.Çok büyük boyutlu veya çok minyon tiplerde iyi durmaz.Büyük baskıları orta vücut hatlarına sahip kadınlar tercih etmelidirler.

Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir

Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir

Karıştırma baskılar ve desenlerle ilgili ipuçları

Şimdi gidip seçtiğiniz baskı ve desenleri karıştırabilirsiniz.Baskıları karıştırma gerçekten heyecan verici ve beklenmedik bir şeylere yol açabilir. Florals askeri baskıları giyerek deneyebilirsiniz.Ayrıca çizgili ve çiçekli baskıları,hayvan baskılarını,lekeli çizgili baskılarıda mutlaka deneyin.
Bir ortak oluşturulması
Baskılar ve desenler karıştırılarak ortak bir dil konuşulmalıdır ortak bir şeyler var olmalıdır.Aynı renk şeması ve dokusu ile gitmeye çalışın.Bu çatışan baskıları önleyecektir. Ayrıca Bakınız: 

Aynı renk ailesinde kalın :

Her zaman aynı renk ailenin tonlarını,baskı desenlerini tercih etmeye çalışın.Bu şekilde bir şeyleri dengeleyerek cesur bir tutum elde edebilirsiniz.Siyah gibi nötr renk ve baskıları karıştırmakla işe başlayabilirsiniz.Kendinizi daha güvende hissediyorsanız renkli baskıları karıştırmaya başlayabilirsiniz.

Ölçeğe dikkat :

İki baskı arasında mesafe yaratmanın mükemmel yolu ölçek ile oynamaktır.Çizgili yada puantiye gibi basit baskı ile başlayın kendinizi daha rahat hissettiğinizde ise daha cesur ve karmaşık baskılara gidin.Örneğin iki büyük baskı ile iki küçük baskı birlikte baş döndürücü olabilir.Aynı boyutta yarışan baskılar ise dengesiz görülür.
Baskılar arasında mesafe oluşturma: Baskılar ve desenleri karıştırarak güvenli giyim oluşturmak için desen parçaları arasında biraz mesafe oluşturmaya çalışın.Örneğin baskılı bir pantolon giyerken kıyafetin geri kalanını monokrom şeklinde tutun.Kombini basılı bir eşarp ile bitirebilirsiniz.

Aksesuarlar ile zarif tarz oluşturun :

Eğer baskıları ve desenleri seviyorsanız buna rağmen yeterli derecede cesur değilseniz sadece bakılı aksesuarları kullanabilirsiniz.İki büyük baskılı parçaları giyerek bir eşarp,bir saç bandı,tayt yada şapka giyebilirsiniz.Bu baskı karıştırmanın kolay yoludur.Diğer bir seçenek ise çiçek ve çizgili baskılı bir elbise ile noktalı saç bandı kullanmaktır.
Siyah ile karıştırılmış baskılar: Siyah nötr ve klasik bir renk.Ağır bir görünüm oluşturmak için değil sadece bir karanlık veya siyah baskılı desenleri deneyebilirsiniz.

Hazır giyim baskı :

Hala baskı karıştırma konusunda güvensiz hissediyorsanız karışık baskıları olan hazır giyimi tercih edebilirsiniz.Karışık baskılar ile şık bir gömlek,düz renk ayakkabı kombinleyebilirsiniz.Çantada sadece nötr bir renk kullanabilirsiniz.Baskı ,desen ve renkleri karıştırma şık ve eğlenceli .Stil İpuçları: Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir 2019

Stil İpuçları: Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir 2019
Stil İpuçları: Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir


Stil İpuçları: Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir


Stil İpuçları: Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir


Stil İpuçları: Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir


Stil İpuçları: Baskı ve Desenler Nasıl Gyilir