Stolle kekleri: yemek tarifi 2019

Stolle kekleri: yemek tarifi 2019 Stolle kekleri: yemek tarifi

Stolle kekleri: yemek tarifi

Turta, kek, kulebyaki, kurniki, balık ... Ne tür bir yemek?Sadece hamurdan çıkan ürünler yetenekli bir Slav halkı ile gelmedi! Ve her milliyetin kendi özel mutfak sırları vardır. Bununla birlikte, yemek sanatının birçok başyapıtı, çeşitli ülkelerin devlet sınırlarını aşmış ve birçok farklı halkın mülkiyetine dönüşmüştür.

Başlık Geçmişi

Örneğin, ünlü turta Stolle. Hazırlıklarının tarifi, Rus Almanlarının ailelerinden birinde birkaç nesil için aktarıldı. 2000'li yılların başında, kafe-aperatif barlar, restoranlar, turtalar ve diğer "catering" eşyaları bu isimle açılmaya başladı. İçindeki özel yemek, mayalı hamurdan çeşitli ürünlerdi. Özellikle popüler kullanım (ve kullanmaya devam edin!) Pies Stolle, tarifi birkaç nüansları ve inceliklerini vardır. Zamanla, restorantın adı, lezzetli hamur işleri sayesinde bir marka haline gelmiştir. Ve şimdi hamur ürünleri için eşanlamlı bir tür. Bununla birlikte, kelimede bir kaynak daha vardır. Sadece Stolle'nin turtaları değil, aynı zamanda ulusal bir Alman yemeğinin tarifi de - Noel pastası - bu ismi de içeriyor.

Test sırları

kek börek tarifi Ama bağlı olduğumuz her şeyle ilgileniyoruzturta. Daha doğrusu, hamurun onlar için hazırlanma şekli. İlk olarak, maya, ikincisi, eşleştirilmemiş ve üçüncüsü, iyi. Ve tabi ki çok lezzetli! Ne demek istiyorsun, "kemirmeksizin"? Turta shtole yapmak için, tarifi bir kez, bir resepsiyon için hamur yoğurma ve sadece "podbivat" öneriyor.

 • İlk dolgu 2'den sonra yapılmalıdır.yoğurduktan sonra saatler. Bu süre için hamur iyi yükselecek. Fakat içinde biriken karbondioksit, mayanın “çalışmaya” devam etmesine izin vermez. Serbest bırakmak için hamur yoğrulur, sıkıştırılır, alçaltılmalıdır. Ve mayalanmaya devam etmek için 40 dakika daha bekledikten sonra tekrar hamur haline getirin.
 • Bağlantıdan sonra kesim gerçekleşir. Pasta testi için orijinal tarif Stolle tarafından tavsiye edilir: un ile düz bir yüzey yapın, üzerine bir yumru koyun, düzleştirmek için düzleştirin. Şimdi kenarları kavrayın, onları bağlayın ve pürüzsüz yüzeyi üstte olacak şekilde ve tüm bağlı yüzeyi altta olacak şekilde tüm kütleyi çevirin.
 • Son aşama yuvarlama ve provadır. Hamur, yaklaşık olarak eşit büyüklükteki parçalara bölünmeli, demetler halinde yuvarlanmalı ve eşit parçalara bölünmelidir. Dairesel bir hareketle topları içine yuvarlayın. Bir havlu ile örtün, 15 dakika bekletin ve pişirin. Hamur, dokunma, yemyeşil, yumuşak ve kötü sıkı, yoğun bir aralığa sahiptir.

"Orijinal" için tarif

kek testi pasta için reçete Lahana ile dörtgenli özel bir pasta yapalım.tarifi de bitkisel maddeler içerir. Onun için ihtiyacınız olacak: yarım çatal, 100 gr tereyağı, 50 - maya, yarım kilogram un, 100 gr şeker, yumurta sarısı, biraz süt. Hamur aşağıdaki gibi hazırlanır: lahana ince doğrayın, bir tencereye koyun, ekleyin, biraz süt (taze) dökün ve yumuşana kadar güveçte. Yağ dökün ve lahana altın sarısı rengini alana kadar devam edin (daha sonra hazır). Sebze kütlesini bir kaseye koyun, un ve şekeri dökün, mayayı ve sarısını koyun. Iyice yoğurun. Sonra örtün ve hamurun ısıda yükselmesine izin verin. Sonra pound ve tekrar "git". İkinci kez ne zaman yükselecekse, dövmek, hazırlık yapmak, topak yapmak, hamurun mesafesini beklemek ve turta yapmak mümkündür.

dolgu

Lahana tarifi ile pasta pasta "Stolle'dan" ürünlerinde de sıra dışıdır. Lahanalı turtalar için en ünlü (ve lezzetli!) Tariflerden biri şudur: lahana (değeri hamur miktarına bağlıdır) ince kıyılmış ve hazır olana kadar yağda kızartılır. Bir sürü soğan doğrayın, açık altın rengine kadar kızartın. Daha sonra, sert kaynamış 4-5 yumurta pişirin, doğrayın ve soğanla birlikte lahana koyun. Tuz, sıcak karabiber, biraz şeker, baharat, karıştırın. Hamur dolgusu ile doldurun, doldurun, patlıcayı dayakla yağlayın ve pişene kadar pişirin.

Stolle kekleri: yemek tarifi 2019

Stolle kekleri: yemek tarifi 2019

Related news

 • Korkularınıza Hipnoterapi Çözüm Olabilir
 • Rüyada Kiraz Yediğini Ve Topladığını Görmek Ne Demek
 • Çim biçme makineleri: Doğru olanı seçme
 • Diş Sararması Nasıl Geçer: Diş Sararmasına Bitkisel Çözüm
 • Fon kartonundan gül yapımı

 • Stolle kekleri: yemek tarifi

  Stolle kekleri: yemek tarifi


  Stolle kekleri: yemek tarifi

  Stolle kekleri: yemek tarifi

  Stolle kekleri: yemek tarifi

  Stolle kekleri: yemek tarifi

  Stolle kekleri: yemek tarifi

  Stolle kekleri: yemek tarifi

  Stolle kekleri: yemek tarifi

  Stolle kekleri: yemek tarifi

  Stolle kekleri: yemek tarifi

  Stolle kekleri: yemek tarifi

  Stolle kekleri: yemek tarifi