Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapınSulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın


Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 68 10.02.2019, 02:00

Sulat ne oldu? Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın?

Salkok, katı ve katı depolamak için bir konteynerdir.huş ağacı kabuğu veya huş ağacı kabuğundan yaratılan sıvı ürünler. Bu günlük yaşam meselesi daha önce köylüler arasında yaygın bir şekilde dağıtıldı. Artık el sanatlarındaki uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Beresta, özel mülkleri için değerlidir: su geçirmezlik, yumuşaklık ve cazip görünüş. Ancak bu materyal, özel dikkat, beceri ve onunla çalışmak için temel kurallar gerektirir.

Tueskanın temeli skot, diğer bir deyişle kortekssilindir şeklindeki, kesimsiz, ağaçtan tamamen alınmıştır. Taban ve ev eşyalarının diğer unsurları için niteliksel bir malzeme düzgün bir şekilde hazırlanabilmelidir.Bunu tuesok

Huş ağacı kabuğu hasat

Huş ağacından kabuğa tüccar yapmak için öncesanatkâr iyi bir genç huş arıyor. Hasat için en uygun zaman kabuk ağaçtan uzakta olduğunda Haziran'dır. Kabuğu genç ağaçların yetiştiği yerde hazırlarlar, henüz çok geniş olmazlar. Huş ağacı kabuğu işleme ustaları daima doğaya zarar vermemek için uğraşırlar, bu nedenle malzemenin hazırlanması için kerevizlerin bulunduğu yerleri seçin.

Genç bir ağacın kabuğunu toplamak kolay değil, çünküçok incedir. Bir fıstık veya "stoklama" yöntemiyle çıkarmak için huş ağacını kesip parçalara ayırmanız gerekir. Üst katmanı ağaç gövdesinden ayırmak için sihirbazlar, bir bıçağı andıran özel bir alet kullanır ve tabanı yere serer. Vida, sıvının depolandığı kaplar oluşturmak için kullanılır.

Huş ağacı kabuğu deposu

Bir sedeks yapmadan önce, hazırlamanız gerekiryaprak huş ağacı kabuğu veya "yaprak". Bagajdan ayrıldıktan sonra kabuk tabakalarını hemen katlamak önemlidir, aksi takdirde derhal kıvrılabilir ve kullanılamaz hale geleceklerdir. Onları birbirinin üstüne katlayın, yüzü aşağıya doğru yüzükleyin. Korteksin beyaz, dış kısmı yanlış olanı kabul eder. Malzemenin üzerine, önceden hazırlanmış düz tahta ve çürüme yerleştirmeniz gerekir.

Bu durumda yaprak yaprağıürünü yaratmanız gerekmediği sürece. Bir atölye hazırlamak mümkün değilse, bir hindi yapmak için bir yaprak huş kullanabilirsin. Ancak bu tür kaplar sadece kuru ürünlerin depolanması için veya dekoratif amaçlarla kullanılabilir.huş ağacı kabuğu

Huş kabuğu kendi elleriyle salı

Çalışmaya başlamadan önce, kabuğun beyaz kısmının ayrılması gerekir. Kolayca pullar. Bir tueska için iş parçası yapmak için, önce bir cetvel, bir kalem ve makas alın. Eşit bir kenar planladıktan sonra, ekstra kabuğu kesti.

Taban, iki katman huş kabuğu ile yapılır. Yaprak kullanılırken, her iki tarafta da mandallar ile yeniden doldurulur ve sabitlenir ve bağlantı alanı 5-7 mm genişliğinde bir huş kabuğu şeridi ile dikilir.

Çalışmak için araçlar hazırlamalıyız:

 • makas;
 • bıçak;
 • bir bisturi;
 • bız.

Tunik üst kısmı ve alt kısmı örgülüdürhuş kabuğu bant. Bunun için, küçük bir insizyon veya ince bir neşter yardımıyla ince insizyonlar ile küçük insizyonlar yapılır. Ürünün daha dekoratif olmasını sağlamak için huş ağacının kontrast tonlarını kullanabilirsiniz. Salıok ustanın hayal gücü için bir mekandır.huş ağacı kabuğu

Bir tueska için bir taban ve bir kapak nasıl yapılır?

Baz için gerekli sayıda boşluk yaptıktan sonra,tabanı ve kapağı üretmeye devam ediyoruz. 1.5 cm'lik çam tahta kalınlığından yapılmışlardır.Çalışma için bir cetvel, pergel, kalem, elektrikli jig testereye ihtiyacınız olacaktır. Önce alt kısmın çapını ölçmeli ve ardından ahşap iş parçasına iki daire çizmeli ve kesmelisin. İş parçasının düz olmayan kenarı keskin bir bıçakla budanabilir ve daha sonra zımparalanabilir.tuesok nasıl yapılır

Altını yerleştirmek için içine yerleştirin ve yatay olarak yerleştirin. Sonra ahşap çemberi indiriyoruz. Hindinin dibinde örülecek.

Kapak biraz daha küçük çapta kesilirkalçası. Altta ise testere dairenin dış çizgisi boyunca, sonra kapak için - iç hat boyunca ilerler. Daha sonra, ortaya çıkan çemberin kenarı, bir mil ile birkaç milimetre ahşaptan çapraz olarak bir bıçakla kesilmelidir, böylece kapak ürünün içine kolayca girebilir. Yüzey dikkatli bir şekilde füme. Daha sonra, dairenin ortasında, sapın altında bir delik açılır. Sapın kendisi silindirik iş parçasından kesilir ve deliğin boyutuna ayarlanır. Ürünü kaplamaya gerek yoktur.

Salıok tamamen doğal bir kaptır.malzemeler. Huş kabuğu üzerinde nakış ve kabartma ile dekore edilebilir. Çok nadiren huş ağacı kabuğu boyası. İstenirse, parlaklık vermek için yüzey ayçiçek yağı ile yağlanabilir.

Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapınSulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın

Related news

 • Gizlilik Politikası
 • Alkali diyet canan karatay ile Etiketlenen Konular
 • Masaüstünde bir Classmates kısayolu nasıl oluşturulur: talimat
 • Botoks etkisi yapan maske tarifi
 • CIA denetimindeki yerel güçler Afganistanda suistimal ve öfke izleri bıraktı
 • Dört Yaprak Dört Pıtırcık Tığ Oyası Yapılışı Anlatımlı Videolu

 • Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 84

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın


  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 46

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 84

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 26

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 68

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 16

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 11

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 58

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 24

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 44

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 73

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 2

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 13

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 40

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 72

  Sulat ne oldu Kendi ellerinizle nasıl bir tüysek yapın 28