Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: Gebelere Balon 2019

Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: Gebelere Balon 2019


Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: Gebelere Balon 99 22.01.2019, 20:30

Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: “Gebelere Balon”

Oyuncu Bihter Dinçel ile Elif Ezgi Uzmansel’in birlikte yazdıkları “Gebelere Balon”, Yitik Ülke Yayınları’ndan raflarda yerini aldı.

“Hamilelik Hurafeleri” alt başlığını taşıyan kitap, iki yazarın annelik yolculuğunu ve toplumun hamilelere bakışını eğlendirici ve bilgilendirici bir yaklaşımla anlatıyor.

İzmir’de büyüyen iki çocukluk arkadaşının yıllar sonra aynı anda çocuk sahibi olmasıyla taçlanan annelik yolculuğu “Gebelere Balon” kitabının zeminini oluşturuyor.

“Gebelere Balon”un sayfaları arasında, Türk toplumunda gebelerin sık sık duydukları tüm hurafeler ve yanlış bilgiler de tek tek sıralanıyor, onlara mantıklı ve bilimsel çözüm önerileri sunuluyor.

Tüm kadınlara hitap eden tanıtım metninde, okura şöyle sesleniliyor:

“İki kadın, iki can dost, iki kalp aynı anda aynı ritme alkış tutmaya başladığında, ikisi de aynı olağanüstü duyguyla mutluluğun en üst noktasında kabına sığmadığında ellerine aldılar kalemleri, sarıldılar kâğıtlara! Gebeliklerinin haberini aldıkları ilk andan yavrularını kucakladıkları dakikaya kadar her anı paylaştılar. Anlatılan kötü hikâyelere, türlü türlü hurafelere inat en mucizevi, en komik, en anlaşılmaz, en anlatılmaz hallerini yazmaya başladılar birbirlerine. Saf bir çocuk gibi, kocaman bir kadın gibi, ihtiyar bir delikanlı gibi, eski zamanlardaki gibi, bugün gibi, gelecek gibi, geleceği bekleyişi anlattılar. Korkularıyla dans ederek, insanlara gülümseyerek, içlerinde büyümeye başlayan insanları düşleyerek ama en çok da iyiyi umut ederek anlattılar. Dışarıdan, yukarıdan, eksik ya da fazla değil, tam da çemberin ortasından, komik, heyecanlı, tutkulu, şaşkın ve sabır dolu hikâyelerini anlattılar. Çocukluğu terk edip kadınlığa, kadınlığı terk edip analığa geçişi mecburi kılan her türlü tutuma nanik yaparak anlattılar. Anlattıkça çoğaldılar. Bu keyifli serüveni zarflardan çıkarıp bu kitabın içine sığdırdılar. Gebelere tatlı olsun, gebelere ilaç olsun, gebelerin yoluna ışık tutsun diye… Gebelere balon herkesin kitabıdır.

Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: Gebelere Balon 2019

Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: Gebelere Balon 2019

Related news

 • Civan perçemi otunun faydaları nelerdir
 • Kadınbudu Köfte Nasıl Yapılır Videosu
 • MANŞETLERİ AJURLU MODEL SELANİK KIZ ÇOCUK ÖRGÜ YAPIMI

 • Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: Gebelere Balon 29

  Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: Gebelere Balon


  Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: Gebelere Balon 66

  Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: Gebelere Balon 15

  Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: Gebelere Balon 2

  Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: Gebelere Balon 91

  Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: Gebelere Balon 48

  Tüm Kadınlara Seslenen Bir Kitap: Gebelere Balon 48