Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor

Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor


Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor 50 07.03.2019, 03:02

Tüm yollar, örneğin "Kelime" de köşeli parantezler koyuyor

Ve "Kelime" alanına nasıl bir kare koyacağınızı biliyorsunuzparantez? Evet ise, o halde hala nasıl yapacağınıza dört şekilde isim veremezsiniz, fakat bunlar var. Konunun bu makalede ele alınması onlar için geçerli. En önemsiz yöntemleri düşünürüz ve en sofistike olanları, azının kullanacağı yöntemlerdir, ancak yine de önemlidir. Her ihtimale karşı, dedikleri gibi.

Standart klavyeyi kullan

Herkesin bildiği şekildeklavyedeki uygun tuşları kullanın. Makalede, bu atlanmış olabilir, ancak sadece bilgisayar master başlamak kullanıcılar için, bilinmesi gerekir. Bu nedenle, şimdi klavyeyi kullanarak köşeli parantezleri "Word" 'e nasıl koyacağınızı söyleyelim.

köşeli ayraçları bir kelimeye nasıl koyacağız

Baktıktan sonra, simgesiniRusça "X" ve "K" tuşlarındaki köşeli ayraçlar. Açıkçası, sistemde Rus dili seçildiğinde bu tuşlara basarak bir şey elde etmeyeceksiniz - karşılık gelen harfler yazdırılacaktır. Hüner diğeri. Sistem dilini değiştirmelisiniz. Kim bilmiyor, bu, ALT + ÜSTKRKT veya CTRL + ÜSTKRKT tuşlarına basarak (sistemin kendisine bağlı olarak) yapılır. Bu seçenek sizin için karmaşık görünüyorsa, görev çubuğundaki ilgili düğmeyi tıklayarak dili değiştirebilirsiniz. Konumu resimde görebilirsiniz.

2007'de köşeli ayraçları koymak nasıl

Sistem İngilizce olduktan sonraBu tuşlara güvenle basabilirsiniz. Böylece, sıradan bir klavye vasıtasıyla köşeli ayraçları Word'e nasıl koyacağınızı öğrendiniz. Şimdi, devam edin.

Özel karakterleri kullan

Şimdi kare nasıl koyacağımızı bulalımköşeli ayraçlar "Word" 2007'de özel karakterlerin yardımı ile. Tabii ki, bu yöntem programın diğer sürümleri üzerinde çalışabilir, ancak örnekte belirtilen örnek verilecektir.

Başlangıçta, uygunKelimede bir pencere. Bunu yapmak için başlangıçta "Ekle" sekmesine gidin. İçinde "Sembol" düğmesini bulmanız gerekir. Kasetin sağ tarafında bulunur. Üzerine tıklayarak, "Sembol" ü seçmeniz gereken menüyü açarsınız.

Word 2019'da parantez koymak nasıl

Yani, ihtiyacınız olan pencere açık. Açılan listede "Set" olarak adlandırılan bu yere "Basic Latin" i seçmeniz gerekir. Bundan sonra, bu kategorideki semboller pencerenin ana alanında görünecektir. Masayı aşağı doğru kaydırın, gerekli bulup vurgulayın. Bundan sonra, "Ekle" düğmesini tıklayın, belgede basılacaktır.

Şimdi köşeli parantez koymanın ikinci yolunu biliyorsunuz. Bu arada "Word" 2019'da, bu yöntem benzer bir prensip üzerinde çalışıyor.

Onaltılık kod kullanıyoruz

Şimdi onaltılık kod kullanarak Word'de köşeli parantez nasıl yerleştireceğinizi size anlatacağız. Bu yöntem, daha ziyade, sofistike kategoriyi ifade eder. Şimdi nedenini anlayacaksın.

Burada "[" - 005B, ve burada sembol "]" 005D "için hex kodu bulunmaktadır. Gördüğünüz gibi onları hatırlamak oldukça kolaydır. Şimdi bunları nasıl kullanacağınızı söyleyiniz.

Metne köşeli parantez eklemek içinBu yöntem, şu anda böyle bir ameliyattan sonra kod istenen bir karakter haline gelecektir olabilir, metinde bu kodu girin ve ardından tuş kombinasyonu ALT + X Deneyin basmanız gerekir.

Formülleri kullanıyoruz

Bu arada, özel bir masa açtığınızda"Sembol" düğmesinin yanındaki açılır menüdeki semboller ikinci piktogramdı - "Formüller". Şimdi formüller girerek köşeli parantezlerin nasıl ekleneceği hakkında konuşacağız.

Bu yöntemin bir belgede normal yazım için kullanılması olası değildir, ancak içine bir formül yazmak istiyorsanız, o zaman kullanışlı olacaktır.

Yani, bu düğmeye tıkladığınız anda, metindenklem girişi için form eklenir ve denklem tasarımcısı araç çubuğunda açılır. Tasarımcıda "Braket" düğmesini bulun ve tıklayın. Görünen menüde, aralarında yarı saydam bir kare olan köşeli parantezleri tıklamanız gerekir. Belgeye tıkladıktan sonra bu form görüntülenir. O kareyi tıklayın ve metni girin - köşeli parantezler arasına eklenecek

Alt kodu kullanıyoruz

Makale ikinci için yöntemler gösterdi"Word" sürümleri, şimdi, 2003 Vord'da köşeli parantezlerin nasıl yerleştirileceği hakkında konuşmanın zamanı geldi. Bu yöntem her yerde ve hatta adlandırılan programın ötesinde çalışmasına rağmen.

Word 2003'te köşeli parantez nasıl oluşturulur

Yöntem çok basit: Sadece diziyi hatırlamanız gerekiyor. Parantez İçin "[" üç tuş kombinasyonu gibi görünecektir: ALT, 9 ve 1 ve braket için "]" - ALT, 9, 3. onları basarak, istediğiniz sonucu elde edecektir.

Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor

Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor

Related news

 • Üçgen Sakallı Kese Lif Modeli Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • Herkesin var bir Ahmet Kaya’sı
 • Sivrisineklerden Kurtulmanın 10 Yolu
 • Karanfil türk: bahçede dikim ve bakım
 • Dore Ayakkabı ile Kombinlenebilir 11 Şık Kıyafet

 • Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor 95

  Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor


  Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor 28

  Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor 85

  Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor 52

  Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor 55

  Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor 89

  Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor 65

  Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor 38

  Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor 2

  Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor 28

  Tüm yollar, örneğin Kelime de köşeli parantezler koyuyor 4