TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 2019

TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 2019
16.09.2019

TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 31
TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR/ KIŞ  MODASINA ÖNBAKIŞ

TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR/ KIŞ  MODASINA ÖNBAKIŞ

Gelecek sezonun trendlerine göz atmaya ne dersiniz?

Duayen ve yeni moda tasarımcılarının kadın ve erkek Sonbahar/ Kış 2019 koleksiyonlarını sunduğu Mercedes- Benz Fashion Week İstanbul 11. Sezonunun bitişiyle, gelecek sezonun giyim trendlerine göz atmaya ne dersiniz? Moda Haftasındaki birçok tasarımcının “Kadının gücü” temasından ilham aldığını vurgulayarak, koleksiyonlara bakalım…

IŞILDAYAN SİLUETLERİ İLE RASHİD

Kıbrıslı moda tasarımcısı Raşit Bağzıbağlı, moda haftasının ilk gününde Shangri- La Bosphorus Hotel'de Sonbahar/ Kış 18 Haute Couture koleksiyonunu gösterişli bir atmosferde sundu. 


Moda kariyerinde 10. yılını kutlayan Raşit Bağzıbağlı'nın yeni koleksiyonunda metalik yansımalar, ultraviolet, kırmızı, pudra, buz mavisi ve gold renklerin ağırlıklı olduğu elegan siluetler yer alıyordu. 1920'ler ruhunu yansıtan payetten saçaklar elbiselere romantik bir hava katıyordu. Maksi elbiselerdeki derin yırtmaçlar, önü kısa arkası uzun kuplar, derin V yakalar ve off-shoulder modeller ise daha feminen ve genç siluetler yaratıyordu.
Işıl ışıl ve iddialı bir koleksiyon sunan modacının yeni abiye koleksiyonu özellikle genç neslin mezuniyet töreni, nişan ve düğün organizasyonları için ideal. 

RECKLESS VE DENİZ BERDAN

Genç, şehirli, sokak modası look’larıyla bağdaşan Deniz Berdan ise Pepsi markası ile yaptığı iş birliği ile kadın ve erkek yeni sezon koleksiyonunu gösterdi. Pepsi’nin renkleri olan kırmızı, beyaz ve mavinin ağırlıklı olduğu siluetlerde; sarı ve mora da yer verilmişti. 

“Noone is u and this is your power” ve “Reckless” gibi sloganlı puffer montlar, eşofman takımlar, tulumlar ve tartan mini elbiseler vinil diz üstü çizmelerle tamamlanmıştı. 2019’de tamamlayıcı parça olarak yıldızı parlayan bel çantaları da koleksiyonda yerini almıştı. 

İDDİALI TUVANAM KADINLARI

İddialı ve cesur Tuvanam kadınını yansıtan Haute Couture defilesiyle Tuvana Büyükçınar da en beğenilenler arasındaydı. “I got the Power” diyen cesur kadınlara ithafla; Çağla Şikel’in baş manken olarak yer aldığı defilede, modern ve feminen metalik yansımalı gece siluetleri vardı. 

Bakır, gümüş, gold tonlardaki mini, maksi elbiseler ve tulumlar payet, zincir ve taş işlemelerle hareketlendirilmişti. Asimetrik kesimlerdeki elegan siluetler, 2019’in yıldız parçalarından çorap botlarla ve bantlı sandaletlerle kombinlenmişti.

AŞK VE DERİ MONTLAR

“LAL” isimli temayla dinamik ve güçlü şehirli kadını betimleyen Murat Aytulum, Sonbahar/ Kış kadın koleksiyonunda kırmızı ve siyah mont kombinlerine yer verdi. 

Üzerinde “Aşk, Love, Amor” kelimelerinin yazılı olduğu kırmızı ve siyah deri montlar tül eteklerle kombinlenmişti. Mankenlerin de vücudunun farklı yerlerine rujla “Aşk” yazıldığı defilede, genç casual siluetler çift topuzlu saç modelleri ve kırmızı farlı göz makyajıyla tamamlanmıştı. Monokrom kırmızı kombinlerin de olduğu koleksiyonda, deri tshirtler ve mini elbisler de spor ayakkabılarda tamamlanmıştı. 

MİSTİK TANRIÇALAR VE ZEYNEP TOSUN

Mistik tanrıçalar ve onların gücünden ilham aldığı belirtilen defilede; Zeynep Tosun’un SS Couture koleksiyonu sunuldu. “Lets rise together” mottosuyla oluşturulan elegan siluetler; metalik yansımalar ve kırmızı rengin hakim olduğu mini elbiseler ve diz üstü çizmelerden oluşuyordu. Off- shoulder omuz detayların ve bol transparanın kullanıldığı kombinler metal işlemeler ve taşlarla hareketlendirilmişti.

Tül peçeler, tül beyaz/ gri/ kırmızı duvaklar ve Dolce Gabbana’nın kırmızı güllü gold taçlarına atıfta bulunan taç saç aksesuarları feminen siluetleri tamamlıyordu.

SUDİ ETUZ

Alice Harikalar Diyarı’nda atomosferi yaratan dekoruyla Sudi Etuz’un Sonbahar/ Kış koleksiyonu genç şehirli kadın siluetlerinden oluşuyordu. 

Kombinlerde fuşya, pudra, indigo mavi ve buz mavisi tonları hakimdi. 80’ler esintili metalik pembe elbise, puffer montlar, oversize işli ceketler, üzerine korsaj giyilmiş eşofman ve tulumlar ve XX Large kazaklar koleksiyonda göze çarpanlardan. 

ZAMANSIZ PARÇALARIYLA MEHTAP ELAİDİ

Çay saati dekoruyla dingin bir atmosferde gerçekleşen defilede, zamansız parçalar sunuldu. 

Mehtap Elaidi’nin yeni koleksiyonunda gül pembesi, monokrom kırmızı, lacivert- beyaz çizgili ve geometrik desenlerin hakim olduğu midi etek ceketler, pantolon- bluz ve elbiseler yer alıyordu. Kombinler tüylü sabo ve terliklerle ve 3-D efektli büyük tül çiçek şeklindeki küpelerle tamamlanmıştı.

İnstagram:

Burcu Batur

Burcu Batur

Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra, İngiltere'de University of Essex'te Uluslararası Yönetim ve Moda Yönetimi ile ilgili Master eğitimimi tamamladım ve Türkiye'de Vakko Esmod akademisinin Stil Danışmanlığı sertifika programını bitirdim. Hem bireylere hem kurumsal firmalara stil danışmanlığı yapmaktayım. Kadin.com ve At Dünyası binicilik dergisinin moda editörlüğünü yapmaktayım.

TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 2019

TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 2019

Related news

 • 30 Ekim 2019 Cumartesi
 • Akbank Sanat’ta Mayıs Ayı Çocuk Atölyeleri
 • Kıyafet Bedenlerindeki Büyük Aldatmaca Ortaya Çıktı
 • Ayna neye benziyor - Bu rüyadan neler beklenebilir
 • Vajina sağlığı için diyet

 • TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 8

  TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ


  TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 20

  TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 28

  TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 47

  TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 16

  TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 50

  TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 46

  TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 11

  TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 7

  TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 74

  TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 77

  TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 62

  TÜRK TASARIMCILARDAN SONBAHAR KIŞMODASINA ÖNBAKIŞ 17