resim galeriler Goruntuler Türkiye gazetesi yazarı: CIA ve FBI FETÖ yüzünden birbirine girdi
Türkiye gazetesi yazarı: CIA ve FBI FETÖ yüzünden birbirine girdi 16 05.02.2019, 10:26

Türkiye gazetesi yazarı: CIA ve FBI FETÖ yüzünden birbirine girdi

21:49 14.11.2019(Güncellendi 22:16 14.11.2019)URL'yi kısaltın

Eylül ayı başında Fetullah Gülen'e ait Pensilvanya’daki malikanede silah seslerinin duyulduğu olayın perde arkasında FBI'ın olduğunu öne süren Türkiye gazetesi yazarı Batuhan Yaşar, olayın FBI tarafından malikaneye girmek amacıyla düzenlendiğini ancak FBI'ın binaya girişinin CIA tarafından engellendiği iddiasında bulundu.

Fethullah Gülen
© REUTERS / Charles Mostoller
Türkiye gazetesi yazarlarından Batuhan Yaşar bugün kaleme aldığı köşe yazısında, FBI ile CIA'in FETÖ yüzünden birbirine girdiği iddiasında bulundu. Yaşar, geçen Eylül ayında Fetullah Gülen'e ait Pensilvanya’daki malikane çevresinde duyulan silah sesleri sonrasında FBI'ın malikaneye operasyon düzenlemek istediğini ancak bunun CIA müdahalesi ile engellendiğini öne sürdü.

Batuhan Yaşar'ın yazısından bazı satırbaşları şöyle:

— Türkiye, FETÖ konusunu canlı tutuyor.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'la her görüşmesinde konuyu gündeme getiriyor.. Trump, Erdoğan'dan FETÖ ve üst düzey elebaşları ile ilgili dosya numaralarını istemişti.. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın da, Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'a iletmişti.. Sonrası yok.. Yine ses çıkmadı.. Ama yeni başka gelişmeler var.. İlginç şeyler oluyor..

'AYNI HOLLYWOOD FİLMLERİNDEKİ GİBİ'

— Amerikan filmlerinde iki kurumun çekişmesi çok gözdedir.. Birbirlerini tuzağa düşürürler.. Âdeta ezelî düşman gibi görürler.. Hep bir rekabet vardır aralarında.. CIA ve FBI'dan bahsediyoruz.. Sonuçta kötü adamlar, gizli iş çevirenler hep kaybeder.. FETÖ olayında da benzer şeyler oluyor gibi..

'FBI, FETÖ İNİNE GİRMEYE ÇALIŞTI'
— Çok önemli bilgilere ulaştık.. Neler olmuş neler.. Hatırlar mısınız?.. Eylül başında FETÖ'nün Pensilvanya'daki ininde silah sesleri duyulmuştu.. Ardından Amerikan polisi malikanenin etrafını sarmıştı.. İddialara göre olay bizzat FBI tarafından kurgulanmış: FBI ajanlarının içeri girmesi için.. Ne mi olmuş? Son anda CIA devreye girmiş ve konu kapatılmış.. Düşünün FBI bile içeri giremiyor.. Bağlantılara bakın..

'FBI SORUŞTURMAYI DERİNLEŞTİRİYOR'

— Öyle veya böyle.. FETÖ için işler çok iyi gitmiyor artık.. ABD ile Türkiye arasındaki kriz konularının bir bir tatlıya bağlanması hiç hoşlarına gitmedi.. FETÖ için Ankara-Washington hattı ne kadar gergin olursa FETÖ o kadar iyi.. Sıranın kendilerine geleceğini biliyorlar çünkü.. FBI tarafından başlatılan soruşturma giderek derinleşiyor..

3 BAŞLIK

— FBI, FETÖ soruşturmasını 3 ana başlık altında topladı: Kara para aklama, Dolandırıcılık, Vergi kaçırma.

— FETÖ'nün Chicago imamı Kamal Öksüz için FBI şu nedenlerle kırmızı bülten istemişti: 'Evrakta sahtecilik, Yalan beyan verme, Dolandırıcılık'. Kemal Öksüz, Erivan'da ele geçirildi.. Ermenistan geçen hafta Kemal Öksüz'ün ABD'ye iade edileceğini açıkladı.. Kemal Öksüz soruşturmanın kilit isimlerinden.. ABD'deki para trafiğini yöneten kişi..

Türkiye gazetesi yazarı: CIA ve FBI FETÖ yüzünden birbirine girdigaleriler Fotograf

Related news

 • Dünyaca ünlü oyuncu Diana Kruger: Türk düğününü unutamıyorum
 • Açık mavi örgü yarasa kollu kazak
 • MUZ ÇORAPLA KOLAY OYUNCAK BEBEK YAPILIŞI
 • Rüyada Kiraz Yediğini Ve Topladığını Görmek Ne Demek

 • Türkiye gazetesi yazarı: CIA ve FBI FETÖ yüzünden birbirine girdi 70

  Türkiye gazetesi yazarı: CIA ve FBI FETÖ yüzünden birbirine girdi


  Türkiye gazetesi yazarı: CIA ve FBI FETÖ yüzünden birbirine girdi 2

  Türkiye gazetesi yazarı: CIA ve FBI FETÖ yüzünden birbirine girdi 86

  Türkiye gazetesi yazarı: CIA ve FBI FETÖ yüzünden birbirine girdi 38

  Türkiye gazetesi yazarı: CIA ve FBI FETÖ yüzünden birbirine girdi 10

  Türkiye gazetesi yazarı: CIA ve FBI FETÖ yüzünden birbirine girdi 48

  Türkiye gazetesi yazarı: CIA ve FBI FETÖ yüzünden birbirine girdi 75

  Türkiye gazetesi yazarı: CIA ve FBI FETÖ yüzünden birbirine girdi 34