Türkiye’de var mı 2019

Türkiye’de var mı 2019 Türkiye’de var mı

Türkiye’de var mı?

pratik tarifler
Bütün iddialara rağmen her defasında bu konuyu yalanlayan ABD’nin en büyük fast food zincirlerinden Burger King, denetimlere dayanamadı ve at etı kullandığını itiraf etti.
Burger King at eti mi kullanıyor iddialarına yeni açıklama geldi. At eti kullandığı itiraf eden Burger King, etleri hangi ülkelere gönderdiğini açıkladı. At eti gönderilen ülkeler arasında Türkiye yok.
YouSignAnimals’ın haberine göre, haftalarca süren tereddüt ve artan denetlemeler sonrasında, Burger King hamburgerlerinde ve Whopper menüde at eti olduğunu itiraf etti.
AT ETİ KULLANDIĞINI İTİRAF ETTİ
Burger King bütün suçlamaları kesin bir dille reddediyordu ve iddiaların temeli olmadığını temin ediyordu. Ama olağanüstü bir u dönüşüyle, fast food zinciri testlerin doğru olmadığını itiraf etti ve müşterilerinden özür diledi.
Burger King, at etli hamburgerlerin İrlanda’da bulunan ve ABF Foods Group’un şirketlerinden Silvercrest adlı bir imalat şirketinde üretildiğini açıkladı. Aynı şirketin Tesco,Asda ve the Co-op’a at eti gönderdiğine inanılıyor. Şirketin bir yıl boyunca yasaklanmış malzemeler kullandığı iddia ediliyor.
Burger King’in açıklaması şöyle: “Silvercast’in Polonya’da izinsiz bir üreticiden ihraç ettiği bifteğin çok küçük bir yüzdesini almayı kararlaştırmıştık. Bu üretici yüzde yüz İngiliz ve İrlanda bifteğinden yapılmış köfte teslim edeceğine söz vermişti ama sözünü tutmadı. Silvercast’taki at etinin kaynağının Polonya’daki izinsiz üretici olduğunu ispatladık.”
TÜRKİYE’DEKİ ŞUBELER İÇİN AÇIKLAMA
Burger King’in, Türkiye restoranlarında satışa sunulan et ürünlerinin tamamı, yerli ve Türk Gıda Kodeksi’neuygun şekilde üretim
Burger King ile ilgili olarak haber sitelerinde yer alan “Burger King hamburgerlerinde ve Whopper menüde at eti olduğunu itiraf etti” haberlerine ilişkin olarak müşterilerimizi doğru bilgilendirmek adına aşağıdaki açıklamayı kamuoyunun dikkatine sunarız.
Türkiye’de TAB Gıda bünyesinde faaliyet gösteren Burger King’in, Türkiye restoranlarında satışa sunulan et ürünlerinin tamamı, yerli ve Türk Gıda Kodeksi’neuygun şekilde üretim yapan tedarikçilerden temin edilmektedir. Yurtdışında yayınlanan bu haberlerin Burger King Türkiye ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.
Türkiye’de var mı 2019

Türkiye’de var mı 2019

Related news

 • Sonbahar Kış Ceket Kombin Önerileri
 • Kurgu bir buluştur, mutlak hakikatin bir antipodudur
 • Mandalina Dilimi Modelli 4-5 Yaş Çocuk Yelek Yapılışı Türkçe Videolu
 • Yapraklı Taze Etli Enginar Dolması Videosu
 • Sirkenin Faydaları Zararları Kullanım Alanları

 • Türkiye’de var mı

  Türkiye’de var mı


  Türkiye’de var mı

  Türkiye’de var mı

  Türkiye’de var mı

  Türkiye’de var mı

  Türkiye’de var mı

  Türkiye’de var mı

  Türkiye’de var mı

  Türkiye’de var mı

  Türkiye’de var mı

  Türkiye’de var mı

  Türkiye’de var mı