Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri 2019

Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri 2019 Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

Taşlama ekipmanı olarak kullanılırsarf malzemeleri Her bir aşındırıcı malzemenin kendine özgü özellikleri, karakteristikleri ve operasyonel özellikleri vardır, bu da belirli bir görev yelpazesi ile başa çıkmasına izin verir. Buna karşılık, taşlama kemeri, aşındırıcı sarf malzemeleri grubundaki en geniş segmentlerden birini oluşturur. Çalışma sürecinde verimlilik ve fiziksel kullanımda kolaylık ile karakterizedir.

taşlama kemeri

Bantların amacı

Tam bir öğütücü sınıfı var.bir çalışma aracı olarak taşlama derileri (bantlar) kullanın. Elektrik motorunun şaft ile dönmesi, yüksek devirlerin elde edilmesini kolaylaştırır, bu da farklı yüzeylerin işlenmesini mümkün kılar - yumuşak ağaçtan katı kayalara ve hatta betona. Ancak çoğu zaman, yumuşak kütüklerin arıtılmasında kemerlere sahip taşlama makinesi kullanılır. Başka bir şey ise, ekipmanın farklı tasarımlara sahip olması.

Takım tezgahlarına ek olarak, geniş bir kategori varel değirmenleri. Bunlar, bant şeklinde aşındırıcılar ile desteklenen küçük cihazlardır. Düşük bir dönme hızı sağlarlar, ancak takımın küçük alanı nedeniyle küçük ahşap ürünlerin kenarlarını dikkatlice ayarlamak mümkündür. Açıkça, taşlama makinesinin taşlama kayışları, belirli bir ekipman türü için özel olarak tasarlanmıştır.

taşlama makinesi

Bant çeşitleri

Makinelere uyumluluk açısından mümkündar bantları ve geniş vurgulayın. Buna göre, uyumlu bir iniş soketi için uygundur. Bununla birlikte, rulman mekanizmalarının aşındırıcı kavrama genişliğini ayarlamanıza izin verdiği evrensel makineler vardır. Farklı bir taşlama kemeri ve temelde kullanılan malzeme türü vardır. En yaygın olarak kullanılan kumaş ve kağıt, özel amaçlar için uzmanlar kombine ve polyester aşındırıcılar kullanabilir. Çalışma nitelikleri açısından en önemlisi, bandı aşındırıcı yapan kaba kaplamadır. Tipik olarak, substratın yüzeyine silikon karbür veya elektrokordon uygulanır. İlk seçenek, güvenilirlik, aşınma direnci ve mekanik darbe açısından optimaldir, ancak makinenin bitişik parçalarının yapısını olumsuz yönde etkiler. Silikon metalin yüzeyini tahrip edebilir. Elektrokortunduma gelince, bu malzeme, belirli çalışma koşullarında önemli olan elektromekanik koruma için iyidir, ancak bir aşındırıcı olarak, en iyi seçenek değildir.

Boyut özellikleri

öğütücü için öğütücüler

Bir zımpara seçerkenİki temel parametre tarafından yönlendirilecek - uzunluk ve genişlik. Uzunluk gelince, ortalama 400-600 mm olabilir. Yani, esas olarak bir el değirmeni veya makine üzerinde bir takım olarak sabitlenen bir daire oluşur. Taşlama bantlarının genişliği ortalama 30 ila 140 mm arasında değişir. En popüler genişlik formatı 76 mm'dir. Altında rehberli ve el cihazları ve takım tezgahları bulunur. Kaplama derilerinin işaretlenmesinde, sonsuz bir özellik de bulunabilir. Bu, fonksiyonel silindirlerle birlikte dönen bir kısır döngü oluşturan bir banttır.

Parçacık derecelerine göre özellikleri

Kapsama alanı bandın boyutuna bağlıysa o zamantaneciklik doğrudan işleme verimliliğini etkiler. Paspas ya da yüzey taşlama olsun, büyük bir aşındırıcı, ince taneli bir analogdan daha kısa bir sürede hedef ürünün yüzeyinden daha fazla partikülü çıkarabilir. Tahıl sayısal indekslerle işaretlenmiştir. Örneğin, tane büyüklüğü 40-60 olan bir taşlama kemeri kaba bir temizlik sağlar. Bu seçenek, alt tabakanın durumunu önemsemeden eski bir boya tabakasını çıkarmanız gerektiğinde uygundur. Tane boyutu 80-100 olan pelerinler evrensel kabul edilir. Yüzeyleri, belirgin kusurlardan (çarpma veya çukurlardan) çıkararak düzeltmek için kullanılırlar.

makine aletleri için taşlama kemeri

İnce işlem bantlı olarak yapılır.120 ila 300 arası taneciklik. Rakam ne kadar yüksek olursa, o kadar hassas olur. 300'ün üzerinde bir değer, böyle bir bantla bir öğütücünün neredeyse bir kuyumcu yüzeyini bir mikron içinde gerçekleştirebildiğini gösterir. Bu tür bantlar, küçük parçaların üretimi için profesyonel ekipmanlarda kullanılmaktadır.

Bant bağlantı türleri

Bir kasetin oluşabileceği söylenmişti.sonsuz işlem şeridi. Ama segmenti sonsuz yapmak için, onu birleştirmek gerekiyor. Bu görevi gerçekleştirmek için farklı yöntemler kullanılır. Örneğin, bir çakışma ile birleştirmek güçlü bir dikiş elde etmenizi sağlar, ancak bu sistemde, iki üst üste yerleştirilmiş katman nedeniyle bir dalga kaçınılmaz olarak oluşacaktır. Bu eksikliğe toleranslı makineler ve öğütücüler var, ancak ince ayar için tasarlanmış makineleri içermiyorlar. Bu, makinede bile değil, cildin yüzeyinde, optimal temizlik sağlayamaz. Taşlama kemeri, takım tezgahları ve uç uca bir yöntemle bağlanabilir. Bu durumda, malzeme işleme kalitesi çok daha yüksek olacaktır, ancak makinenin bıçak bıçağının mukavemeti - aksine, azalacaktır.

Sonuç

taşlama bantlarının boyutları

Bir taşlama aracı seçerken, ilerlemek için gereklidiriki ana faktör - özellikleri, belirli bir dizi şartları ve malzeme parametreleri temizlik makinesi. Açıkçası, bir beton yüzey ve ahşap için kaplamaların seçimi farklı olacaktır. Tıpkı bir el değirmeni ve endüstriyel makine için bantlar arasındaki seçim gibi. tek yolu, bağımsız bir şekilde hedef farklı türde kayışı taşlama birleştirilir, özellikleri, güvenilirlik ve dayanıklılık aşınma. daha sert çalışma koşullarında nitel taşlama bıçak o mikron ve milimetre çıkarılması gerektiği gibi uygun tedavi gösterir. Bununla birlikte, pratik kullanımdan bant kalitesinin kontrol edilmesi mümkün değildir. Uzmanlar edinim değirmeni temas bu markanın çalışan ekipmanın kendi test için üretici hemen sonra önerilir. En azından, bir markanın ürünleri ana operasyonel parametreler için uyumlu olacaktır.

Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri 2019

Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri 2019

Related news

 • Labneli Makarna Salatası Tarifi
 • Çiçek Modeli Yuvarlak Lif Yapımı Türkçe Videolu
 • Iraktaki yılbaşı kutlamalarında 104 kişi yaralandı
 • 2019 FIFA Dünya Kupası için Halkların Dostluğu Parkı
 • Bir eşarp bağlama: kışın ve yaz aylarında

 • Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri


  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri

  Taşlama kemeri: tipleri, özellikleri