Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek varTamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var

23.05.2019

Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 21

Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru? Beslemeye başlamak için ne gerek var?

Bebeğin hayatının dört ayından başlayarak, birçok ebeveyn cazibesini getirir. Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru? Beslemeye başlamak için ne gerek var? Bu sorular neredeyse tüm anneler ve babalar tarafından sorulmaktadır.

Birçok çocuk doktoru (yaşayan ve üzerinde çalışan)Sovyet ders kitapları) o elma (fırınlanmış, rendelenmiş veya suyu) ile katı gıdalar başlatmak için gerekli olduğunu iddia edecektir, ancak dört olan bebek, bir elma - Altı ay zararlıdır. Bebeğin vücudu yalnızca anne sütü veya yapay uyarlanmış bir karışım aldığından, elmalar alerjik reaksiyona neden olabilir.

Yani hepsi aynı, ne zaman başlayacaksın çocuğun cazibesi?

Beslenme bebeği dört başında başlayabiliray (eğer çocuk yapay besleniyorsa) - altı (çocuğunuz bebek ise). Elbette bebeğinizin şu tavsiyeleri ihmal etmesi mümkündür:

- Çoğu zaman yiyor (yani, süt veya karışımınız çocuğa doygunluk vermez ve sizin için aç kalır),

- zaten dişleri var (bir diş kesilmiş olsa bile bebek çiğneme gerektiren yiyeceklere ihtiyaç duyacaktır),

- Oturur (çocuk yalnız kaldığında - cazibeyi girebilirsiniz),

- Bir kaşığı bir ağızdan itmeye dil başlar (üç aydan beri çocuk çay kaşığından sarhoş olabilir).

Şimdi ilgi çekici ikinci sorunun cevabı: "Bir çocuğun beslenmesinin ne kadar doğru bir şekilde sunulması?"

Her anne bebeğini kelimeleri olmadan anıyor. O neye ihtiyacı olduğunu ve ne zaman vereceğini açıkça bilir.

Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru? Sebze, meyve veya süt ürünleriyle başlatılabilir. vyreshili sebze ile başlayın, önce sebze veya meyveyi denemek için çocuk vermek ve sonra yavaş yavaş ürünün günlük miktarını artırmak gerekir. Yarım tatlı kaşığı ile başlayın, sonra bir defada çocuğun elli gramını yemeyeceği şekilde, miktarı iki defa artırın. Bir hafta içinde, bebek zevkle ilk ürünü yediğinde, ikinci sebzeye girmeye ya da meyve vermeye başlayabilirsiniz. İkinci ve sonraki ürünleri girme ilkesi ilk ile aynıdır.

Sebze püreleri hazır veyaKendini pişir. Çocuğa sebze ve meyvelere uyum sağladıktan sonra, bu ürünlerdeki meyve suları yavaş yavaş eklenebilir. Bebeğe konsantre (saf) meyve suyu vermemeniz önerilir, ancak seyreltilir. Bu şekilde ihtiyacınız olduğunda ilk önce sulandırınız: suyun bir kısmı beş suya (suyun haşlanması ve oda sıcaklığında olması gerekir). Bu içki çocuğa yaklaşık iki hafta verilir, daha sonra yoğunlaştırılabilir: bazı meyve suyu ve dört su parçası. En fazla on aylık süre boyunca, bebek seyreltilmiş bir meyve suyu (bir parça ve bir parça) vermek daha iyidir ve bu yaştan itibaren saf suyu verebilirsiniz.

Sütlü tatlı yemeye karar verirsenürünler, az yağlı süzme peynir olması tercih edilir. Yumuşak, yumuşak veya çok büyük olmayan taneler olabilir. Sonra kefir girebilirsin. Tamamlayıcı besleme ilkesi, sebze yemiyle aynıdır.

Birçok ebeveynin girmesi zorbebek maması kash ration. Köpüğün tamamlayıcı beslenmesini ne kadar doğru şekilde sunacağız? Bebek süt ve sebze-meyve ürünü alışınca, o zaman süt ile veya olmadan onun lapası pişirmek için deneyebilirsiniz. Yulaf lapası, genellikle, yeni ürünlerin çocuk diyetine girmesinden iki ay sonra başlar. Tahıl pişirmek için kullanılabilecek ilk tahıllar, manna, yulaf ezmesi ve darıdır. Bu tahılların piyasaya sürülmesinden bir veya iki hafta sonra, zaten buğday ve pirinç pişirebilirsiniz.

Yedi ya da sekiz ay daha yakın bebek etini vermeye çalışabilirsiniz. Yavaş yavaş ayrı olarak verin, ardından sebze veya portatif ile karıştırın. Çorbalar (yağlı değil) zaten dokuz aydan beri verilebilir.

Bebeğini beslemeye başladığında, hatırlaBu dikkatsizlik ve çocuk için acele sadece çok zarar verebilir. Doğa zaten çocuğunuza gerekli olan her şeyi sağlamıştır, sadece herşeyi düzgün ve gelişmeye devam etmelisiniz. Eğer her şey doğru şekilde yapılırsa ve bebeğin organizmasının diyetteki yeniye tepkisini takip ederse, tamamlayıcı gıdaların nasıl doğru bir şekilde uygulanacağına dair bir soru yoktur. Çocuğun vücudunda kırmızı lekeler, döküntü, mukuslu bir dışkı varsa, bu ürünü vermesi için çok erken. Dışkı geri gelene ve döküntü dökülünceye kadar tamamlayıcı yiyecekler enjekte etmeyi bırakın. Beslenme, aşılamadan bir hafta önce ve bir hafta sonra yapılmamalıdır. Vücut zayıflar ve yeni yiyeceklere nasıl tepki vereceği bilinmemektedir.

Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek varTamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var

Related news

 • Kuruyan ellere doğal nemlendirici krem
 • Cazibeli ve tehlikeli Bond kızları
 • Burnu Makyajla Küçük Göstermek: Burnu Küçülten Makyaj Hileleri
 • Erdir Zat
 • Yapraklı Yan Yana Fıstık Tığ Oyası Yapılışı Videolu Anlatımlı

 • Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 65

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var


  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 31

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 79

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 78

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 36

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 38

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 63

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 15

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 29

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 80

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 77

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 59

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 97

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 4

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 70

  Tamamlayıcı gıdaları tanıtmak ne kadar doğru Beslemeye başlamak için ne gerek var 64