Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf) 2019

Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf) 2019 Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)

Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)

Rusya Federasyonu'nun Kültürel Hıristiyan MirasıFederasyon çok büyük. Kentlerin modern binalarının üzerinde yükselen güzel tapınaklar ve katedraller, Ortodoks inancının eski antik kanonlarına tanıklık ediyor. Zorlu tarih denemelerinden geçtikten sonra, Hıristiyan emanetler bu güne kadar hayatta kalmayı başardılar ve birçok parlamento ve turistin eşsiz güzelliğini memnuniyetle karşıladılar.

Ortodoks kiliselerinin çoğu, atalarımızın, ülkenin gelişim tarihinin seyrini etkileyen bazı mucizevi manevi görüntülerin şerefine inşa edilmesiydi.

En güzel Hıristiyan sitelerden biriModern zamanlarda kültürel miras, görkemli ereksiyonun temeli olan Tanrı'nın Annesi'nin simgesi olan Moskova Donskoy Manastırı'dır.

Tanrı'nın Annesi Don Icon

Manastırın yeri

Büyük adamın manastırı, "Shabalovskaya" metro istasyonundan çok uzak olmayan Rusya'nın başkenti Donskoy meydanında bulunuyor.

Manastır bölgesi tarafından işgal edilen bölge,Alexander Svirsky, George, Başmelek Michael, hastane kilise, Tanrı'nın, Ladder John, John Chrysostom'un, Moskova Tikhon Don Anne büyük ve küçük kilise ve Meryem Ana Tikhvin İkon tapınak kapısı: Birkaç Ortodoks kiliselerini bir araya getirir.

Tanrı'nın Annesi Don Simgesinin tarihsel önemi

Don Tapınağı, Meryem'in onuruna dikildi. Bu, Tanrı'nın Annesi'nin, Çar Fedor Ioannovich'in hükümdarlığı sırasında Moskova'yı Kırım Tatar birlikleri işgalinden kurtardığı bir türbe olan resmî Don ikonudur. 1591'de düşman kuvvetleri saldırıya uğramadan önce Rus ordusunun kazandığı ertesi gün bu simge ile şehrin etrafında bir servis düzenlendi.

Tanrı'nın annesi dua et simgesiBakire simgesinin mucizeleri de en eski tarihsel olaylarda tanımlanmıştır. Yani, 1552'de, Korkunç Ivan, Kazan askeri kampanyasından önce şefaatliği için dua etti.

Çok fazla tarihçi, simgeyle bile ilişki kuruyor1380'de Kulikovo savaşında Don Kazaklarının zaferi. Savaşın arifesinde, Allah'ın annesi Don Icon'un Sirotin kentinden askere getirilmesi, Moskova prensi Dmitry İvanoviç'e teslim edildi. Onun tarafından ordusunu zafer için kutsadı.

İlginç gerçekler

Modern zamanlardaki harikulade ikonun eski orijinali Tretyakov Galerisi'nde tutulur.

Tanrı'nın Annesinin Don simgesi iki katıdır. Yüz, İsa'nın annesi ile Tenderness tarzında tasvir edilmiştir.

Tanrı'nın annesi dua et simgesiVe diğer tarafta - Bakire'nin Varsayımı.

Tanrı'nın annesi Don Manastırı simgesiKutsal görüntülerin gerçek yazarı, Yunanca Theophanes'ın takipçisi. Ve birçoğu simgeyi, en seçkin resim ustasının eserleri ile özdeşleştiriyor.

Tanrı'nın Annesi'nin Don simgesi sadece askeri zaferlerin bir sembolü değil, aynı zamanda pek çok rahatsızlığı iyileştirme özelliğine de sahiptir ve bu nedenle mucizevi türbeler arasında sınıflandırılmıştır.

Orijinal ikondan çeşitli listeler yapılmıştır.Sanatsal dekorasyonu, orijinalin kendisinden daha çekici görünüyor. Tanrı'nın Annesi'nin Don simgesi (aşağıda resmedilmiştir), bu görüntünün inananlar için büyük önemi ile ifade edilen zengin bir altın zemine aktarılmıştır.

Tanrı'nın simgesi Don annesi KilisesiOn yedinci yüzyılda, muhteşem bir simge için, içinde giyinildiği değerli bir maaş yapıldı. Ama en güzel dekorasyon 1812'de Napolyon'un birlikleri tarafından yağmalandı.

Manastırın tarihi geçmişi

Tapınağın inşaatı 1591-1593 yıllarına atfediliyor. Sözde küçük katedralin inşasıyla başladı. Tanrı'nın Annesi'nin Donskoy Simgesinin Kilisesi, refahı ile ayırt edilmedi, görünüşü o dönemin basit kiliselerine benziyordu.

Sadece Catherine saltanatı sırasındaYeni bir Tapınak inşası ve eski binaların yeniden inşası üzerine düzenlenen çalışmalar, binaların etrafında güzel bir çit yükseldi. Kilise parişi gelişti, sahip olduğu çiftlikte tarımla uğraştığı geniş bir araziye sahipti. Tapınağın en zengin olduğu ve ülkenin tarihi ve siyasi yaşamında önemli bir öneme sahip olduğu saltanat döneminde kraliçenin sıkı sıkıya gözlemlediği Hristiyan inancının oluşumu için en uygun olan onyedinci yüzyıldır.

Tanrı'nın Annesi Don simgesinin tapınağıNapoleon ile savaş sırasında, en güzel TapınakTanrı'nın Annesinin Don simgesi Fransızlar tarafından yağmalandı. Ancak, buna rağmen duvarları hayatta kaldı, içindeki manastır hayatı 1920 yılına kadar kaynıyordu. Bundan sonra, devrimci din karşıtı dönemin başlangıcıyla, manastır ibadet için kapatıldı, tüm önemli belgeler arşive gönderildi ve binanın kendisi din karşıtı sergiler düzenlemek için kullanıldı.

90'lı yıllarda tapınak baştan ele geçirildi.Moskova Patrikhanesi ve şimdi Ortodoks misyonunda aktif. Bugüne kadar, Tanrı'nın Annesi'nin Don simgesi, onuruna inşa edilen bu manastırda esas olarak Tanrı'nın önünde ibadet etmektedir.

Güzel mimari

Tanrı'nın Annesi Donskoy Simgesinin Tapınağı güzel birManastırın zengin özünü yansıtan zarif karolar ve on iki kule ile Barok eskrim. Büyük Don Katedrali, Ukrayna tarzında yürütülürken, binadaki aksan, kanonik olmayan mimari kararlar üzerine yapılmıştır. Ancak küçük katedral, yuvarlanmış kokoshniklerde yapının ana kubbesinin yükseldiği tipik olan Godunov dönemine aittir.

Manastırın içindeki tüm binalar kademeli olarak inşa edilmiş ve 1591'den 20. yüzyılın sonuna kadar olan tarihi dönemi kapsamaktadır.

Manastırın Hıristiyan Mirası

Tapınağın ana kutsal değerleri şunlardır: Manastırın kışkırtıcı kundaklamalarından sonra yangının söndürülmesi sırasında Tanrı'nın Annesinin Don simgesi ve sadece 1992'de keşfedilen Tüm Rusya Patriği Aziz Tikhon'un kalıntıları.

Tapınağın modern amacı

Böyle bir Hıristiyan'a teşekkürlerOrtodoks inananlar, yüzyıllardır ikonun mucizevî hareketlerini, ibadet etmeyi unutmadılar. Onun onur duasında dikilen katedralde her zaman kulağa hoş gelir, Tanrı'nın Annesi'nin Don simgesi, Rus topraklarındaki kutsallığın kutsal bir sembolüdür, ki bu güne, kötü niyetli niyetlere karşı direnen, korunma, iyileştirme ve güç sağlama gibi bir özelliği vardır.

Şu anda erkeğin topraklarındaManastırı, ruhsal ve eğitim merkezini geliştirir böyle dahil manastırın çalışma turları düzenlemektedir Pazar okuluna, gönüllü gençlik hareketi, veroispoveduyuschih için kulübü "Don", yetişkinler için Ortodoks eğitim, yanı sıra Hıristiyan Merkezi, gibi Hıristiyan projelerin, ömrünü temsil Rusya ve Avrupa'ya hac.

Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf) 2019

Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf) 2019

Related news

 • Velilerle ilgili durumlar - Akrabalarımıza duygularımız hakkında konuşuyoruz
 • Portakallı vücut yağı nasıl yapılır
 • Proteinin Faydaları
 • Hamur Kızartması – Pişi
 • Ulan-Ude Havacılık Tesisi, Buryatia

 • Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)

  Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)


  Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)

  Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)

  Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)

  Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)

  Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)

  Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)

  Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)

  Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)

  Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)

  Tanrı Anasının Don Simgesi (fotoğraf)