Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuzTavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz

27.05.2019

Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 43

Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz

Yeni bir dairede onarım yapmaya karar verirsenizKendiniz, o zaman sabırlı olmalısınız, çünkü bu hızlı bir şey değildir ve bu o kadar kolay değildir. Herkesin baş edemeyeceği ortak bir sorun, eşit olmayan tavandır. Durumu bağımsız olarak düzeltmek tamamen mümkündür. Buna ek olarak, tavanı kendi elleriyle tesviye etmek, bir inşaatçı ekibini işe almaktan daha ucuz olacaktır. Bu işlemi beş aşamaya ayırabilirsiniz.

İlk aşama hazırlık

tavanı kendi ellerinizle dengelemekİlk önce yüzeyi hazırlamanız gerekiyordaha fazla hareket için tavan. Daha önce üzerinde herhangi bir bitiş yoktu, onarımlar yapılmadı, o zaman kesin olarak çeşitli pürüzleri ve akıntılar var. Onları ortadan kaldırmak kolaydır. Bunu yapmak için, geniş bir kürekle bir ağızlık üzerine koyarak bir zımba kullanın. Tüm fazlalık ve tüberküllerin giderildiğinden emin olarak, bir sonraki aşamaya güvenle geçebilirsiniz.

Ikinci aşama - astarlı tavan

Yüzeyin iyi bir şekilde takviye edilmesi ve tavanın kendi ellerinizle tesviyesi için niteliksel hale getirilmesi, astarlanması gerekmektedir.sıva ile tavanın tesviye edilmesiBunu yapmak için derin bir astar kullanınpenetrasyon. Herhangi bir inşaat mağazasında satın alabilirsiniz. Rulo ve fırçayı unutmayınız. Tavan yüzeyi boyunca eşit olarak dağıtılması gereken bir astarın uygulanması için uygun olmalıdırlar. Her şey kuruyana kadar yaklaşık bir saat bekleyin ve bir sonraki aşamaya geçin.

Üçüncü aşama macunlama

Tavanı bugün macun ile hizalamak en çokyaygındır. Uygulaması uygun ve zorluklara neden olmaz. İlk önce, başlangıç ​​dolgu maddesini kullanın. Katmanın yüzeyine 1 cm kadar uygulayın.Bu, tavandaki çatlakların görünümünü engelleyecektir. Rahatça çalışmak için metal bir spatula kullanın. Boyutları yaklaşık 45 cm olabilir Tavan tavanı tesviye yapabilir, ancak çoğu için çalışmak daha zordur.

Dördüncü aşama finiş macunudur

Artık iki kat halinde başlangıç ​​katına uygulanan bitirme macununu kullanabilirsiniz. Bunu ortalama bir spatula ile yapabilirsiniz. Çalışmaları için uygun, otavan macun ile tesviyeİhtiyacımız olan pürüzsüz bir yüzey sağlar. Her iki tabakanın aynı günde uygulanması arzu edilir. Çimento temelinde yapılacak bir cephe shpaklevku kullanırsanız bu özellikle doğrudur.

Beşinci aşama son aşamadır

Tavanın kendi ellerinizle tesviye edilmesini sağlamak,Yüzeyi zımparalamak için kalır. Bunu ancak tavan tamamen kuruduğunda yapabilirsiniz. Bir gün geçmeden olmaz. Bir titreşim değirmeni varsa, tüm süreç çok zaman ve enerji almaz, kullanmak için yeterlidir. Aksi halde, zımpara kullanarak tüm düzensizlikleri kaldırabilirsiniz. Bundan sonra, tamamlanan çalışmayı düşünebilirsiniz. Gördüğünüz gibi, tavanı kendi ellerinizle düzeltmek çok zor değil. Sadece bu konuya ciddiyetle ve sorumlu bir şekilde yaklaşmanız gerekiyor, çünkü pürüzsüz tavanlarda her türlü perdahı yapabilirsiniz.

Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuzTavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz

Related news

 • Natalia Goldenberg: sonsuza kadar kıyafet sevgisi
 • Etkili tedavi için öksürük sıkıştırın
 • ÇEYİZLİK HALKALI KOLAY HAVLU KENARI YAPIMI
 • Merkez Haberleri: Yaralı kızıl şahine tedavi
 • Yetenekli İnsanlar: Müslüman Magomayevin Biyografisi

 • Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 98

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz


  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 72

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 99

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 52

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 54

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 18

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 87

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 72

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 64

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 98

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 65

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 50

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 82

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 54

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 69

  Tavanı kendi ellerinizle hizalamak: adım adım kılavuz 78