Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar 2019

Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar 2019 Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

Muhtemelen, sevmeyen bir insan bulmak zorelma. Kokulu sulu meyveler çeşitli lezzetlere sahip olabilir: zengin tatlı, ekşi, tart. Onlar taze formda iyi ve pişmiş reçeller, reçeller, jöleler ve meyve suları diyetimizi kışın mükemmel şekilde tamamlıyor.

Şu anda bunların yüzlerce çeşidiolağanüstü meyve ve buna rağmen, yetiştiriciler sürekli yüksek verim, orijinal lezzet, don direnci, vb ile karakterize yeni, daha gelişmiş türler geliştirmek. Bu makalede, size üreme yenilik hakkında bir şey söylemeyeceğiz. Onun kahramanı elma ağacı Tazelik olacak. Açıklama, deneyimli bahçıvanların yorumları, çeşitliliğin değerlerini değerlendirmenize yardımcı olacak, özelliklerini öğreneceksiniz.taze elma ağacı

Tazelik 1976 yılında Islah Araştırma Enstitüsü'nde çıkarılmıştır.meyve bitkileri. Çeşitlilik, ünlü Antonovka-red-bell'in melez Welsey x F2 M. Floribunda ile oldukça karmaşık bir geçişinin sonucu olarak ortaya çıktı. Bu çeşit, Vf genini içerdiğinden, uyuza karşı doğal bir bağışıklığa sahiptir. 1985 yılında, ilk tecrübeli ağaçlar meyve vermiştir ve 1994 yılında çeşitlilik elitler içinde izole edilmiştir. Bu çalışmanın yazarları ZM Serova, VV Zhdanov, EN Sedov idi.

Çeşitliliğe adaptasyon

1995 yılında, çeşitlilik Central'da test edildi veMerkezi Chernozem bölgeleri ve altı yıl sonra zon edildi. Daha sonra bahçıvanlık üzerine yapılan popüler baskılarda bu elma ağacı tanıtıldı. Çeşitlilik Tazelik (değerlendirmeler bunu doğrular) yoğun bahçelerde dikim için uygundur. Bu ne tür bir kültür?

Tazelik mükemmel uyarlanmış bir elma ağacıdır.ılıman bir iklime. Bununla birlikte, oldukça yüksek bir don direncine sahiptir. Zamanla, elma ağacı Tazelik yaygınlaşmıştır. Yazarlar tarafından sunulan çeşitlerin tarifi, bol sulama koşullarında, kurak bölgelerde de adapte edilmesini mümkün kılmıştır. Aksi halde ağaç tükenecektir. Bunun nedeni, elma ağaçlarının gerekli besinleri kök sisteminden çözünmüş bir biçimde almasıdır. Bu nedenle, sıcak bir iklimde sadece çok miktarda neme uyum sağlamaya yardımcı olabilir.

Tazelik, içinde yetiştirilebilecek bir elma ağacıdır.orta derecede soğuk iklim. Çeşitliliğe uyum sağlamak için, yüksek donma direncine sahip olduğundan özel önlemlere gerek yoktur. Ağaçtan stresin mümkün olduğunca çabuk çıkmasına yardımcı olmak için yapılması gereken tek şey, organik gübrelerle beslemek.

Tazelik (elma ağacı): açıklama

Bu çeşidin ağacı orta büyüklüktedir veoldukça hızlı. Yuvarlak, orta kalınlaştırılmış bir tacı vardır. Ana kollar kompakt, hafif kavislidir. Ana dallar ve gövde üzerindeki kabuklar kahverengi ve düzgün bir yüzeye sahiptir. Üst kısımda tüylü, orta, orta büyüklükte mercimek, kesitte yuvarlak, geniculate, orta kalınlıkta sürgünler, oldukça yaygındır. Böbrekler sıkıştırılmış, pürüzsüz ve konik bir şekle sahiptir.

Yapraklar geniş, oval, genişkoyu yeşil renkte boyanmıştır. Plakalar hafif tüylüdür, küçük taneli kenarları ve hafif bükülmüş apeksleri vardır. Parlak renk tonu ve derin venasyonlu yüzey. Orta kalınlıkta yaprak sapları, uzun tüylülük, zayıf tüylülüğe göre değişir.

çiçekler

Yoğun yapının salkımına, corymbose tipine. Dört ila altı çiçek içerebilir. Tomurcuklar yumuşak beyaz-pembe tonlarında boyanır. Yuvarlak yaprakları ile orta büyüklükteki çiçekler, kapatılmamış. Stigmalar, anterler ile eşit ve bazen biraz daha yüksek. elma çiçeği tazelik

meyve

Tazelik bir elma ağacıdır.orta ve büyük boyutlu meyveler üreten makale): bir elma, yüz otuz ila yüz kırk gram ağırlığındadır. Daha büyük örnekler de vardır, ancak iki yüz gramı geçmezler.

Meyvelerin şekli fıçı şekilli (biraz düzleştirilmiş)Her tarafta), geniş kaburga ile. Cilt parlak bir renk tonu ile pürüzsüz bir yüzey ile ayırt edilir. Yeşilimsi-sarı, çıkarılabilir olgunluk döneminde renk, kırmızı ve kırmızı vuruşlarının çoğunda belirgindir. Orta uzunlukta ve kalınlıkta pedicels, eğimli, düz. Kapalı tipte tohum odaları. Tohumlar büyük, koyu kahverengi renktedir. Şekilleri konik, daralmış. Et, yeşilimsi bir gölgeye, ince taneli ve yoğun bir yapıya sahiptir. Darbe ile kolayca kırılır.

Meyveleri çok zayıf, zayıf bir zayıfAroma. Elmanın tadı tatlı ve ekşidir. 4.2 puanlık - beş puanlık bir ölçek üzerinde tadım uzmanları 4.3 noktalarda görsel çekiciliği, tat tahmin ediyoruz. ünlü Antonovka ile karşılaştırırsanız, onun çekiciliği 4.1 noktalarında puan edildi ve tat özelliklerinin 4,0 puan kazandık.tazelik elma ağacı açıklaması

Faydalı maddeler

Meyveler vitamin ve besin bakımından zengindir. İçerdikleri:

 • % 0.77 asit titre edildi;
 • Şekerlerin% 9,2'si;
 • 12.4 mg / 100 g askorbik asit;
 • 436 mg / 100 g P-aktif madde;
 • % 17.8 pektin maddesi.

Meyveler işleme için uygundur (reçel, meyve suları,reçel, vb.) ve koruma. Çıkarılabilir olgunluk dönemi Eylül ayı sonunda gelir. Elma, tadı bitmeden, Mayıs sonuna kadar saklanır. Tazelik, ortalama 187 c / ha olan bir elma ağacıdır.

Dikim ve bakım

Sonbahar ve ilkbaharda elma ağaçlarını dikebilirsiniz. Bahçıvanlar ekimden önce fideleri satın almanızı önerir ve kökleri açık olduğunda en iyisidir - şu anda kök sisteminin durumunu hemen görebilirsiniz. Satın alınan fide dikim için hazırlanmalıdır: hastalıklı veya kırılmış kökleri kesmek, kökleri iyi dağıtmak için ezilmiş kömür ile dilimler veya yaralar işlemek. Fidelerdeki tomurcuklar şişmemelidir. taze elma ağacı fotoğraf

Elma ağacı nereye ekilir?

Bu çeşitlilik, bakımdaki iddiasızlığı değiştirir, fakatBahçede dikim için doğru yeri seçmek çok önemlidir. Elma Ağacı Tazelik, iyi aydınlatılmış bir alanda, farklı bir ağacın yanında hızla büyüyecek ve düzgün bir şekilde gelişecektir. Bu çapraz tozlaşma nedeniyle.

zemin

İniş çukuru çok büyük kazılmamalıdır: genişlik ve altmış santimetre derinliğinde bir metreden fazla değildir. İçindeki toprak iyice gevşetilmeli ve döllenmiş olmalıdır. Dikim toprağı doyduğunda tazelik (elma ağacı) hızlı bir şekilde büyümeye katkıda bulunduğunu, aynı zamanda kötü bir şekilde bozulduğunu unutmamak gerekir. Bir fide dikmek, kök yaka nasıl bulunduğuna dikkat edin. Doğru pozisyonu toprak seviyesinde.

Fidelerin bakımı

Dikimden sonra, fide bol sulanmalıdır. Elma ağacına uygun bakım, basit aktivitelerin yürütülmesinden oluşan bir önlemler kompleksidir:

 • bitkinin zamanında ve düzenli denetimleri;
 • yara yüzeylerinin ve yaralanmaların iyileşmesi;
 • hasarlı veya kuru sürgünlerin uzaklaştırılması; ağacın etrafında toprağın gevşemesi;
 • kök badana (ilkbaharda);
 • zararlılardan tedavi.

elma tazelik yorumlar

Kış için hazırlık

Sonbaharda genç ağaç yüksekliğe kadaryirmi santimetre, humus, kompost veya turba ile bir varil daire malul ve gövde bir tebeşir çözeltisi ile beyazlatıldı. Bölgenizde kemirgenler kışın öfkeleniyorsa, elma kabuğu yemek yemeye aldırmıyorsa, ağaç gövdelerini kamışı veya lapnikle bağlayınız. Hayatın ilk yılında elma ağacının sonbahar beslenmesine ihtiyacı yoktur - malçta bulunan organik yeterlidir. elma çiçeği tazelik açıklaması

Meyve depolama

Taze elmaları tutmak istiyorsanız, ahşap kapları kullanmalısınız. Meyveleri olan kutular, serin bir odaya (kiler, kiler) yerleştirilir.

Hastalıklar ve zararlılar

Tazelik, nadiren hasta olan bir elma ağacıdır. Vf geninin varlığına bağlı olarak, mantar hastalıklarına karşı duyarlı değildir, bunun yanı sıra, skaba karşı direnci yeterince yüksektir. Ancak, bu ağaçlar bakteriyel yanık, siyah kanser gibi rahatsızlıklara maruz kalabilir. Onlarla nasıl başa çıkılır? Buna daha ayrıntılı olarak bakalım.

Bakteriyel yanık

Uygun olmayan bakım nedeniyle ortaya çıkabilir. Onunla mücadele etmenin başlıca yolu, enfeksiyon odaklarının dezenfeksiyonu ve yok edilmesidir.

Siyah Kanser

Kural olarak, genç bir ağaç üzerinde gelişir. Bu hastalığın siteye girmesine izin vermemek önemlidir. Hastalığın iyi bir şekilde önlenmesi potasyum gübrelerin tanıtılmasıdır.

Daha az rahatsız edici semptom, elma ağacı üzerindeki zararlıların ortaya çıkmasıdır.

 1. Bitki vurulduysayeşil yaprak bitiAğacın karahindiba infüzyonu ile tedavi edilmesi gerekiyor.
 2. ne zamanelma güvesibir klorophos çözeltisi kullanın - bu, bu zararlıyı elma ağacında yok edebilecek tek araçtır.
 3. Itibarenyaprak silindirleriNitrofen'in çözümünden kurtulacaksınız.

Çeşitliliğin avantajları

Yetiştiricilere ve deneyimli bahçıvanlara göre,Elma ağaçlarının tartışmasız yararları Tazelik, yaprak ve meyvenin beş uyuz ırkına karşı direncidir. Ayrıca, artılar geç vadeyi, yüksek verimi, uzun süreli meyve depolama (ilkbaharın sonuna kadar) ve yüksek emtia özelliklerini içermelidir.elma ağacı çeşitli tazelik yorumlar

Elma ağacı Tazelik: yorumlar

Son zamanlarda devasa ortaya çıkmasına rağmenyeni çeşit ve melezlerin sayısı, deneyimli bahçıvanlar bu zamana göre test edilmiş ağaçları büyütmeye devam etmekten mutluluk duyarlar. Tercihlerini bitki bakımının basitliği, yüksek verim ile açıklarlar. Meyveler hoş bir tada sahiptir, çok sulu ve kokuludur. Ayrıca inanılmaz lezzetli reçeller ve reçeller üretiyorlar. Bahçıvanlara profesyonellerden başlamanın tek tavsiyesi: daha iyi tozlaşma için diğer çeşitlerin elmaları yanında bitki tazeliği.

Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar 2019

Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar 2019

Related news

 • Nişan Adetleri (Makas Kesmiyor)
 • Dantelli 2013 gelinlikleri modelleri
 • Ahududu Bebek Yeleği Yapılışı
 • Fon Kartonundan Kapı Süsü Yapımı
 • TORTİLLA EKMEĞİ NASIL YAPILIR

 • Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar


  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar

  Tazelik (elma ağacı): açıklama ve yorumlar