Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen 2019

Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen 2019

Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen 90 22.01.2019, 06:26
Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen

Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen

Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen, Actıvarın faydaları, Actıvanın cilde ve vücuda ne gibi faydaları vardır.

Kullandığımız kremler, serumlar, yüz maskeleri ne kadar etkili?

Cildimize dışardan baktığımız kadar içeriden de bakmamız gerekmiyor mu?

İşte bu iki soru üzerine bu gün sizlere harika bir üründen bahsedeceğim...

Bir çoğumuzun bildiği gibi, cildimizi yüzeysel olarak korumak kesinlikle çok önemli. Ama daha önemlisi içeriden, cilt altından güçlendirmek ve korumak.

Pek tabi bunu sağlamanın en etkili yolu “tükettiğimiz gıdalar”,

Günlük olarak almamız gereken proteinler, C vitaminleri, A-E vitaminleri vb.

Fakat ne yazık ki günlük koşuşturma içinde aldığımız gıdalara dikkat edemiyoruz. Bazen sağlıklı beslenmeye odaklansakda, zaman içinde bu rutini bozabiliyoruz. Gıdaların yanı sıra vitamin takviyeleri de zaman zaman vücudumuzun genel ihtiyacı olan hormonları yada vitaminleri karşılayabiliyor. (Doğal olanları kullanmak çok önemli) Ama ne yazık ki Vitamin takviyeleri iştah açtıkları için olsa gerek; kilo aldırıyor.

Bu nedenle DNA mızı güçlendirecek, kilo kontrolunu sağlayacak, aynı zamanda antioksidan içerecek bir ek takviye kullanmamız gerekiyor.

Cildimizin ihtiyacı Kolejen ve  Antioksidan!

Ben bugün size hem kilo kontolü sağlayan, hem cildimizi gençleştiren, aynı zamanda tedavi eden bir takviyeden, ACTİVAR’dan bahsedeceğim.

Activar oral yolla alınan bir antioksidan.  Genel içeriği cilt altını onarmak, lekelenmeyi gidermek, cildi gençleştirmek ve cilt altını tedavi etmek. Aslında size özelliklerini tek tek yazabilirim ama daha sağlıklı olması için, bizzat ACTİVAR’ın bilgilerini paylaşacağım.

Actıvar Ac-11 Kapsül ( %8 Karboksi alkil ester)

ACTIVAR

Yüzyıllardan beri Peru'da, Yağmur Ormanları'nın zor doğal koşullarında yaşayan yerli kabileler yaralı veya genel durumu zayıflamış savaşçılarının iyileşmesini hızlandırmak ya da yaşlılığa bağlı hastalıklar nedeniyle acı çeken yaşlıları iyileştirmek için yerel bir bitkiyi tüketirler. AC-11®, bu bitkiden elde edilen özel bir ekstredir.

Batılı literatürde ise Uncaria tomentosa (Cat's Claw) olarak yer alan bu bitki, 2000 yıldır Güney Amerika'da yaygın olarak kullanılmıştır. Tüm vücutta DNA onarım mekanizmasını destekler. Ciltte ise UV hasarlarının onarımına, doğum lekeleri de olmak üzere lekelerin açılmasına yardımcı olur. Ayrıca cildin elastikiyetini artırmak için gereken Tip III kollajenin üretimine de destek olduğu gösterilmiştir.

Genel Bilgi;

ACTIVAR Temel Cilt Bakımının gereklerini yerine getirmek üzere geliştirilmiş kendi içinde sinerjiye sahip ve aynı zamanda vücudun doğal DNA onarıcı kapasitesini %25-30 artırmaya destek olan böylece “Yeni Nesil” anti-aging etkiye sahip bir cilt bakım ürünüdür.

2003 yılından beri Amerika Birleşik Devletleri, 2009 yılından bu yana da Japonya’da kullanılmakta olup, Kanada’da da reçetesiz ilaç statüsü için başvurusu yapılmış özel bir içeriğe sahiptir.

Bu güne kadar ülkemizdeki kullanımı sırasında da en zor ciltlerde ve kullanıcılarda müşteri memnuniyeti yaratmış olması da formülün etkili olduğu kadar güvenilir olduğunu defalarca göstermiştir.  Profesyonel uygulayıcı merkezlerimizde evde kullanım için tavsiye edilen devam ürünü olduğu gibi aynı zamanda kabinde medikal estetik uygulamaları destekleyen ve uygulamaların etkinlikleri ile kalıcılıklarını artıran bir ürün olarak da tercih edilmektedir.

ACTIVARkırışıklık, sarkma gibi yaşlanma karşıtı uygulama ve kişisel bakımlarda etkili bir şekilde kullanıldığı gibi, leke tedavilerinizle kombine edildiğinde de fark yaratan ve kalıcı sonuçlar sağlamaktadır.

actıvar

Yaşlanma karşıtı uygulamalarda Tip III ve Tip I kollajen sentezini artırarak, Leke tedavilerinde de Kojik asitten daha güçlü ancak foto duyarlılık yapmayan leke açıcı etkisiyle hem tedavilerinizin daha belirgin sonuç vermesini sağlamakta hem de günlük cilt bakımı kullanımı sonucunda tedavilerinizin daha kalıcı sonuçlar vermesini sağlamaktadır.

ACTIVAR’ın hücrenin doğal DNA onarıcı kapasitesinde artışı desteklediği için;

 1. Üzerine sürülen güneş koruyucu ürünlerin koruyucu etkisini 6 kat artırdığı,
 2. Oral veya topikal uygulaması ile cilt altında Tip III kollajen sentezini, COL III A1 gen ekspresyonunu artırarak matriksi güçlendirdiği,
 3. Tip III kollajen üretimini 11. Günde %56 oranında artırdığı
 4. Melazma ve UV hasarına bağlı yaşlılık lekelerini kojik asitten daha etkili bir şekilde ilk uygulamada fark edilecek şekilde azalttığı gösterilmiştir.

AC-11’in: Hücrenin doğal DNA onarıcı sisteminin onarıcı kapasitesini %25-30

Nükleer DNA gibi mitokondriyalDNA hasarının da onarılması; hücrenin enerji ihtiyacının daha etkili karşılanmasını sağlarken (miyopatili hastalarda ve erkek sperm kalitesinin artırılmasında gözlenmiştir), aynı zamanda kilo kontrolü programlarında da enerji tüketimini artıran yönü ile programın başarısını artırmaktadır.

Güneşin yol açtığı deri hasarının onarımını artırdığı gösterilmiştir.

UV ile hasarlandırılan deri kültürlerinde, fibroblastların AC-11 içermeyen kontrol grubuna göre daha erken rejenere olup %56 oranında daha fazla Tip III kollajen sentezlediği gösterilmiştir.

Ayrıca ortaya çıkan “sun burn” hücre sayısında %95’e varan azalma sağladığı da gösterilmiştir.

Topikal kullanıldığında güneş koruyucu ürünlerin koruyuculuğunu 6 kat artırmaktadır.

Kimyasal filtre içeren güneş koruyucu ürünlerin yol açtığı endokrin ve cilt lekesi yapan etkilerini azaltmak topikal kullanımı ile mümkündür. 15 koruma faktörlü bir ürüne eklendiğinde bu ürünün koruyuculuğunu 6 kat artırdığı 2009 American Academy of Dermatology Kongresinde sunulan bir çalışmada gösterilmiştir.

İçerdiği AC-11’in NF-KB inhibisyonu yaptığı gösterilmiştir.

Bu sayede Medikal Estetik uygulamalarınızda başlattığınız metabolik aktivite artışına karşı gelişen katabolik aktiviteyi baskılayarak uygulamanızın sonuçlarının daha belirgin olmasını sağlar.

Fizyolojik ve patolojik proseslerde görev alan NF-kB; önemli bir sitokin ve mediatör olarak baskılandığında anti-tümör etkiler, inflamatuvar ve dejeneratif, nörodejeneratif hastalıkların prevansiyon ve progresyonunda  çok yararlı olacağı bilinmektedir. Ayrıca aynı mekanizmalar ile hiperglisemiye bağlı artmış NF-kB’nin baskılanması ile diyabetik komplikasyonların da kontrol altında tutulması progresyonlarının önlenmesi mümkün olmaktadır.

Activar 11 günlük kullanımda etkilerini gösteriyormuş, ben henüz 8. gündeyim ama cildimin parladığını şimdiden görebiliyorum, aynı zamanda bir leke düşmanı olduğumdan, lekelerle mücadele etmesi de benim için bu ürünü sevmemdeki en büyük etken.

Siz, yine de bu ürünü ve aynı firmaya ait onarıcı diğer ürünleri kullanmadan önce, cilt tipinize, hassasiyetinize ve ihtiyacınıza göre lütfen araştırın. Activar’a ve diğer ürünlere ulaşabilmeniz için web sitelerini ekliyorum.

Herkese harika bir hafta sonu dilerim.

 

www.eksonfarma.com

www.forlled.com

www.activar.com

Mail :

Evren Aykul

Evren Aykul

İstanbul doğumluyum. Moda Tasarım mezunuyum
1996 yılında, bir güzellik yarışmasında aldığım dereceden sonra uzun yıllar oyunculuk ve modellik yaptım.
Kendi adımı taşıyan moda evimi 20 yaşında açtım ve 10 yıl işlettim.
Güzelliğe - makyaja olan merakım 6 yaşında başladı ve beni hep teşvik etti.
Neticesinde kendi 3D takma kirpik markam Evo Lashes'ı kurdum.

Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen 2019

Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen 2019

Related news

 • Pani Monica bir aktris Olga Aroseva. Biyografi, fotoğraflar ve ilginç gerçekler
 • Ev Yapımı Karışık Pide Tarifi Videosu
 • Yeşilçam Sultanı Türkan Şoray Hollywoodta
 • Kumaştan Etiket Yapışkanı Nasıl Çıkarılır

 • Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen 48

  Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen


  Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen 45

  Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen 9

  Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen 58

  Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen 81

  Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen 59

  Tek İhtiyacımız Antioksidan ve Kolejen 4