Teknolojikleşme HastalığıTeknolojikleşme Hastalığı

25.05.2019

Teknolojikleşme Hastalığı 26

Teknolojikleşme Hastalığı

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Çağımızın hastalıkları, değişen dünya ile sürekli güncellenerek değişmektedir. Kişilerin şikâyetleri hep aynı, sadece yaşadıkları ortamlar farklıdır. Sağlığa dair, sağlıkla ilgili ne varsa toplumuzda ikinci plana atılmaktadır. Tabiri caizse; yumurta kapıya dayandığı anda bir doktora çıkıp, sadece o anın ağrı ve sızısından kurtulmak için uğraşırız.
Teknolojikleşme

Ağrı ve acının son bulmasıyla, kafalar yine eski tas eski hamamdır. Aslında çağın hastalığı teknolojikleşme ye bağlı hastalıklar grubudur. Kiminin derdi internetin başından ayrılamama iken, kimilerinde internete bağlanmamalarından dolayı görülen sinirsel durumlardır. Hele ki, tüm gün internet karşısında oturan kocasını görüp de deliren eşleri hiç saymıyorum. Diğer hastalıklara göre onunki oldukça hafiftir. Git gide bebeklerin yaşına inen internette bağlı günümüz hastalıklarının sebebi, çocuklarını susturmak adına, ellerine tutuşturulan telefonlardır.
 Bunlar işin görünen yüzü iken asıl sağlığı yok eden tarafı görülmeyen yüzüdür. Elektro manyetik dalgalardan salgılanan zararlı ve gözle görülemeyen etkenler direk beyin sistemindeki birçok hücreyi yok etmektedir. Kalp ve damar sağlığına da bir o kadar etki etmektedir. Bu konuda aileler çok eksik, içinde bulundukları sıkıntılı ortamdan o anda kurtulmak için, küçük dozlarda, en değerli varlıklarına zehir verdiklerinin farkında dahi değiller. Çok yazık! Peki, ne yapmak lazım? Öncelikle eğitim kamu spotu şeklinde bir reklam. Teknolojinin zararlı ve yararlı yanlarını yansıtmalı. O şirin bebelerin eline daha doğal oyuncaklar sunularak, zararlarından korunmalı. Yıllar sonra çıkacak olan hastalıkların çıkış kaynağı biz olmamalıyız.
Teknolojikleşme HastalığıTeknolojikleşme Hastalığı

Related news

 • Modern yaşamın güncel konuları: Para kazanmak için ne yapmalıyım
 • Köftenin Tuzu Fazla Olursa Ne Yapılır
 • Şerbetli Tatlılar
 • Gece ve gündüz kaç yenidoğan uyur
 • Fırında Kıymalı Galeta Unlu Börek

 • Teknolojikleşme Hastalığı 13

  Teknolojikleşme Hastalığı


  Teknolojikleşme Hastalığı 76

  Teknolojikleşme Hastalığı 75

  Teknolojikleşme Hastalığı 95

  Teknolojikleşme Hastalığı 55

  Teknolojikleşme Hastalığı 46

  Teknolojikleşme Hastalığı 23

  Teknolojikleşme Hastalığı 50

  Teknolojikleşme Hastalığı 19

  Teknolojikleşme Hastalığı 11

  Teknolojikleşme Hastalığı 2