Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler 2019

Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler 2019 Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler

Telin duvardaki TV'den gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler

Yeni bir TV satın aldıysanız,Birden fazla kablo görüntüsüne neden olabilir. Onları duvara oldukça basitçe gizleyebilirsiniz. Bunun için birkaç seçenek var. Ancak bundan önce birkaç kuralın izlendiğinden emin olmanız gerekir. Örneğin, elektrik tellerinde yalıtım hasarı olmamalıdır. Buna ek olarak, çalışma sırasında yoğuşma ve nem onlara düşmemelidir.

TV sinyalindeki "sapmış" alıcıları hariç tutmak için, teller mümkün olan en kısa sürede güç hatlarından ve teçhizattan yerleştirilmelidir:

 • mikrodalga fırınlar;
 • soğutma;
 • çamaşır makineleri;
 • ütüler.

Bu, diğer cihazları içermelidir.çalışma sırasında büyük başlangıç ​​akımları kullanma ihtiyacı varsayalım. Kabloyu duvardaki TV'den nasıl gizleyeceğinizi düşünüyorsanız, kabloları düşük akım çizgileriyle özel bir kanala yerleştirebileceğinizi hatırlamalısınız:

 • telefon hattı;
 • İnternet;
 • alarmı.

Uzman önerileri

Kabloyu televizyonda duvarda nasıl gizleyeceğim

Unutmayin ki, televizyon kablolariBütün parçalar halinde yapılmalıdır. Şebeke kablosunun ve güç hatlarının geçişi tolere edilemez. Bu önlenemezse, dik açılı kavşak sağlamak önemlidir.

Montaj işi yapılırken,fabrikada üretilen bir TV sinyalinin ayırıcılarını ve ayırıcılarını kullanın, çünkü yalnızca güvenilir tel bağlantısı ve giriş sinyalinin korunması sağlanacaktır. Kabloyu duvardaki TV'den gizlemeden önce, tel bükümlerinin kullanılmaması gerektiğini unutmayın. Kesinlikle sinyal kalitesini etkileyecek iyi ekranlama sağlayamazlar.

Hataları önleme

TV'de duvarda nasıl telleri gizlemek için

Telleri döşerken, ilmekleri yok etmelisiniz,Körfezde keskin virajlar ve katlanmalar. Kabloların lehimlenmiş bağlantıları ekran kutusunda kullanılmalı, ekranlanmamış bölümler minimum uzunluğa sahip olmalıdır, ancak bu şekilde sinyal çoğaltma kalitesinde bir düşüş göz önüne alınmamalıdır. Bölücüler ve kablolar kolayca servis edilebilecek yerlere yerleştirilmelidir. Buna kavşak kutuları dahildir.

Nasıl saklanacağı sorusuyla karşı karşıya kalırsanızTV'deki duvardan çıkan kablo, elektrik hatlarıyla birlikte bulunabileceğini bilmelisiniz. Bu durumda, merkezi telin çapı bir milimetreden daha fazla olmalıdır. Bir çift taramaya sahip bir malzemenin veya örgünün altında ve üstünde bir çift folyo tabakasının kullanılması daha iyidir.

Bir kutu içinde döşeme tel

Telleri saklayabileceğiniz duvardaki TV

Kabloyu gizlemek için en basit çözüm bir kablo kanalı veya dekoratif kutu kullanılması olacaktır. Bu tür ürünler genellikle yapılır:

 • metal;
 • plastik;
 • kombine malzemeler.

Böyle bir kararın var olma hakkı vardırYangın güvenliği standartlarına uygun olmasının sebebi estetik bir görünüme sahiptir ve kurulumu kolaydır. Bununla birlikte, kablo döşemesinin bu versiyonunun dezavantajları vardır, bunlar ürünler için yüksek maliyet ve imalatçıdan gelen önerilerden yoksun olarak ifade edilir.

Bir kutu seçmeden önce onu belirlemelisinizboyutu ve ayrıca hangi kabloların içinde gizleneceğine karar verin. Telin TV'den duvarda nasıl saklanacağı sorusuyla karşı karşıya kalırsanız, o zaman kablo kanallarında kablo döşerken, boş alan olması gerektiğini unutmamalısınız. Gelecekte kullanışlı olabilir.

Satın almak için acele etmeyinkablo kanalı, çünkü köşelere, popo elemanlarına, fişlere, tee ve diğer bağlantılara geçişlere dikkat etmeniz gerekir. Kutu estetik görünümünü ortaya çıkarabilecektir. Ek olarak, master kurulumla ilgili zorluklarla karşılaşmayacak. Açıklanan ürünleri seçerken kalitesini dikkate almak önemlidir. Uzmanlar kaleye dikkat etmeyi öneriyorlar. Elle açılmalı ve kapatılmalıdır, ek araçlar kullanmanıza gerek yoktur.

Duvarda kablo döşeme

duvardaki TV’den kabloları nereye saklamak

Saklamanın en estetik ve güvenilir yolukablolar duvarın kalınlığında döşendiğinde kablo çözüm olacaktır. Bunun için, alçıpan levhalar ve duvarın kendisi arasında boşluklar hazırlanır. Bu yöntem en yaygın olanıdır, ancak bazen bunu uygulamak çok zaman alır ve bazı durumlarda bu teknoloji için çok fazla para gerektirir. Televizyonu duvara monte ettiyseniz, kabloları nasıl gizleyeceğinize dair, kesinlikle kendinize bir soru soracaksınız.

Kabloyu beton duvarda saklamak içinshtrobleniya yöntemini kullanabilirsiniz. İşlem oldukça tozlu olacak, ancak sadece kabloyu tamir eden ve paralel edenler için uygundur. Aynı zamanda hangi tellerin gizlenmesi gerektiğine, duvardan nerede görüneceğine ve soketlerin nereye yerleştirileceğine karar vermek gereklidir.

Shtroby kesinlikle yatay olarak döşenmeliveya dikey olarak, telin nereye gittiğinden eminsiniz. Sonuçta, bazen tamirden sonra mobilya ya da resim asmak için bir ihtiyaç vardır. Bu durumda delik açarken tele binmememiz önemli olacaktır.

Alçıpan levhaların arkasındaki tellerin dekorasyonu

Bilgisayarınızın TV'sinden kabloları gizleme

Televizyonu duvara asmak zorunda kalırsan,Telleri nasıl saklayabilirsin, başlamadan önce düşünmelisin. Gipsokartonnyh sayfalarında tellerin dekorasyonu için manipülasyon yapmak için hazırlanmalıdır:

 • alçı sıva için kesme bıçağı;
 • tel;
 • ip veya güçlü iplik;
 • somun;
 • yalıtım bandı.

İşin Prosedürü

apartmanda telleri gizlemek tel maske nasıl

İlk aşamada duvarda yüklüTV'yi sabitlemek için braketler. Konumunun açıları teyp notunda olmalıdır, çalışma sürecinde gizlenecek bölgenin ötesine gitmeyecektir. Artık master, cihazı bağlamak için soketin nerede bulunacağını not etmelidir. Alçıpanın yüzeyinde, gelecekteki delikler için işaretler yapılabilir. Soketin montaj alanı bir milimetre içinde işaretlenmelidir, bu boşluk oluşturmadan monte edilmesine izin verecektir.

Duvarda kablo döşemek için yapılmalıkablo kanalları. Duvarın alt kısmında, telin kablo kanalı ile kaide içinde gizleneceği bir başka delik yapılır. Soket TV'nin arkasına monte edilebilir, ancak bu sadece yüzeyden çıkarıldığında veya hareketli bir braket üzerine monte edilmişse geçerlidir. Bu durumda, çıkış kolayca erişilebilir olacaktır.

Tel bilgisayardan nasıl gizlenir

Duvardaki TV, iç kısımdaki telleri nasıl gizleyecek

Evinizin tesislerini yapmak istiyorsanızDaha çekici, telleri televizyondan nasıl saklayacağınızı bilmelisiniz. İkinci durumda, kordonlar masa üstü altında gizlenebilir. Aynı zamanda, kendinden kılavuzlu vidalara monte edilen klipslerin yardımıyla güçlendirilirler. Tabloyu ileride taşımayı planlıyorsanız, bunun için çift taraflı scotch kullanabilirsiniz. Tablo bozulduğunda, odanın için orijinal olarak dekore edildikten sonra ayakkabıların altından bir kutu kullanabilirsiniz.

Nasıl saklanacağını merak ediyorsanDairedeki teller, telin kendinize yapabileceğiniz özel bir kılıfla maskelenir. Tüm fişleri takacak bir uzatma kablosu için mükemmeldir. Hoparlörden gelen kablo tarafından sürekli olarak rahatsız edildiyse, tablonun arkasına önceden sabitlenen uygun kapakta gizlenebilir.

Sonuç

Bugün, bir TV seti genellikle yüklenirduvarda. Bir iç mekanda tellerin nasıl saklanacağı, birçok dairenin ve ev sahiplerinin yansıttığı. En güvenilir ve estetik çözümlerden biri olan dikiş delikleri gerçekleştirecektir. Bunun için bir açılı taşlama makinesi kullanılabilir. Yüzeyi sadece 1 cm derinleştirmek gerekir, sonuçta oluşan yarığa kiremit yapıştırıcı uygulanır, bundan sonra telin üzerine serilir ve bir mala ile maskelenir.Duvardaki TV, iç kısımdaki telleri nasıl gizleyecek

Duvar alçıpan veyaSadece bu malzemenin bir parçası ile kaplı, daha sonra kalın bir alüminyum telden bir çubuk yapmak gerekir. Bir broş olarak hizmet edecektir, çünkü yardımı ile kablonun arkasındaki kabloyu veya teli duvarda germek mümkün olacaktır. Birçoğu, telleri televizyondan duvarda nereye saklayacaklarını değil, aynı zamanda tavandaki haberleşmeyi nerede yapacağını da merak ediyor. Yukarıdaki prosedür, aynı zamanda çoğunlukla alçı levhadan en sık gerçekleştirilen bir askıya alınmış sistem için de uygundur.

Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler 2019

Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler 2019

Related news

 • Ekim ayı hangi balıklar tüketilmeli ve faydaları neler
 • Yazar Sergei Shargunov: biyografi, yaratıcılık
 • Çikolata Soslu Magnolia
 • Zeruj: Festival alanına gece girip
 • Doğum Çantası İçinde Olması Gerekenler

 • Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler

  Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler


  Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler

  Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler

  Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler

  Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler

  Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler

  Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler

  Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler

  Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler

  Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler

  Telin duvardaki TVden gizlenmesi: ilginç fikirler ve öneriler