Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar 2019

Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar 2019 Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

Bir tesisatçı pozisyonu için bir kişi tayin edilir.uygun eğitim ve iş tecrübesi ile. Kurumsal siparişin başı uzmanı reddeder. Çalışan, görevlerini ve suçlarını kötü performansından, suçu nedeniyle maddi hasara neden olmaktan sorumludur. Bir tesisatçıya yönelik işçilerin korunmasıyla ilgili talimatlar, onun tarafından başarısız olarak gözlemlenir ve kurumda veya diğer uzmanlaşmış kuruluşlarda güvenli çalışma için bir rehber görevi görür.

Güvenlik brifingi

Sıhhi tesisat tesisatçılarıSu temini ve sanitasyonun periyodik bakımı, en az 18 yaşında çalışan insanlar. Kayıt sırasında mühendis, uzmanı, mekanik-sıhhi teknisyenin iş emniyeti ile ilgili tipik talimatı içeren bilgileri bilgilendirir. Uzman, giriş talimatını vermekle yükümlüdür, yangın güvenliği önlemlerini öğrenir. Doğrudan işyerinde, birincil öğretimi dinler, doğru çalışma yöntemlerini, çalışma yöntemlerini ve elektriksel güvenlik önlemlerini öğrenir, sonra edinilen bilgiyi ustalaştırmak için testi geçer.

çilingir tesisatı için iş güvenliği

İşletmelerde çalışma sürecinde çilingir geçerher üç ayda bir doğrudan iş sahasında brifing. Çalışma koşullarındaki değişiklikler (başka bir faaliyet türü), yeni teknolojinin tanıtılması, aletlerin ve ekipmanların modernleştirilmesi, bir tesisatçı için iş güvenliği talimatının öngördüğü gibi olağanüstü eğitimin yürütülmesini gerektirmektedir. Bir çalışan, meslek hastalıklarını ve genel sağlık sorunlarını tanımlamak için her yıl önleyici tıbbi muayeneye tabi tutulur.

Çalışanın yükümlülükleri

Zorunlu olarak çilingir gözlemleriç düzenlemeler, çalışma, yangın, elektriksel güvenlik ekipmanlarının gereklilikleri, alet ve ekipmanların kullanımı ile ilgili kurallar, verilen iş elbiseleri ve kişisel koruyucu ekipmanı dikkatle ifade eder.

Çilingir-sıhhi tesisat işçiliği için el kitabıKonut ve toplumsal hizmetlerde, sadece iş tanımında tanımlanan işlemleri gerektirir. Tamirci, başkalarının ya da kendisinin yaşamını ve sağlığını etkileyen tüm öngörülemeyen durumların bağlantısını (ya da yokluğunda, üstün) haberdar etmelidir. İşin sona ermesi, sağlık durumlarında keskin bir bozulma veya gazlarla zehirlenme belirtileri durumunda meydana gelir.

Tesisatçı eğitimli güvenliOperasyonel çalışma yöntemleri, bir ambulansın gelmesinden önce mağdurlara gerekli yardımı sağlamak, onun bilgisi bir TB mühendis tarafından kontrol edilir. DOW'da tesisatçı için işçinin korunmasına ilişkin talimatı açıklayan tıbbi kurumda periyodik muayene veya planlanmamış denetimler zorunludur. Uzman, elektrikli yaralanmalara yardımcı olmak ve yangını söndürmek için birincil maddeleri kullanmak üzere eğitilmiştir.

Tehlikeli üretim faktörleri

Sıhhi tesisat çalışmaları hareketli parçalarla ilgilidir.makineler, mekanizmalar ve üretim ekipmanları. İşyerinde, ağır parçaların veya nesnelerin düşmesiyle birlikte sıhhi cihazların tahrip edilmesi söz konusudur. Bodrumdaki iletişimin zorluğu işyerini dikkatlice aydınlatmanıza izin vermez, iş yapay ışıklandırma ile uzun zaman alır.

iş güvenliği çilingir sıhhi tesisatında standart talimat

Kaynak makineleri kullanıldığında, büyükGazların miktarı, dökme demirin kesilmesi ve diğer durdurma vanalarına toz emisyonu eşlik eder. Çalışma sırasındaki ekipman ya da malzemelerin yüzeyi ısıtılırken, sıhhi tesisat çalışmaları bazen soğuk havada uzun süre maruz kalmayla ilişkilidir. Zararlı faktörlerin tanımı, bir tesisatçı için emek korumasına ilişkin bir el kitabı içerir. Normal çalışma şartları, yüksek nem, işyerinde artan gürültü, elektrik şebekesinde yüksek voltaj ile ihlal edilir.

Özel giysi ihracatı

Toplu sözleşme uyarınca, bir çilingirözel kıyafetler, ayakkabılar, eldivenler, iş performansına yönelik bir maske ile sağlanır. Aynı hükmün, üniformaların serbest sayısını sağlayan Model Endüstri Standartlarında da belirtilmiştir. Bu belgelere dayanarak, birim başı, giyilen normları ve koruyucu giysilerin zaman dilimleri için düzenini belirler. Zorunlu set şunları içerir:

 • pamuklu takım;
 • lastik çizme veya botlar;
 • lastikli yoğun eldivenler;
 • Su itici sprey ile tuval kombine eldivenler.

İşten önce iş güvenliği ve sağlık önlemleri

İşyerinde ilk şey tesisatçı koyarkoruyucu giysi ve bir tesisatçı için emek koruma talimatı ile öngörüldüğü şekilde iş için gerekli koruyucu ekipmanı hazırlar. İşe başlamadan önce çilingir, işyerini inceler ve gereksiz tüm işlemleri gereksiz kılar. Çalışma tezgahının yataylığını kontrol eder ve 1 m yüksekliğe sahip bir koruyucu ekran monte eder.Özellikle mengenenin çalışma durumunu kontrol eder, özellikle somunun eksik çıkması için kılavuz vidayı sabitlemek için bir durdurucunun varlığını kontrol eder. El aletini inceler ve güvenli çalışmanın gerekliliklerine uygunluğundan emin olabilir, yani:

 • Kızak çekiçlerinin ve çekiçlerinin çekiçleri pürüzsüz, çatlaklar, çukurlar ve eğimsiz olmalıdır;
 • kızak çekiçleri ve diğer vurmalı çalgıların tutamakları, düğümsüz kuru odundan yapılır, sentetik durumunda, bir uzman, sağlamlığı ve güvenilir tutturmayı kontrol eder;
 • kollar pürüzsüzdür, tüm uzunluk boyunca oval bir kesite sahiptir;
 • el için tasarlanan serbest uçta, sapların kolay çalıştırılması ve kaymanın önlenmesi için hafif bir kalınlaşma vardır;
 • Balyozun ekseni sapın hattına diktir ve takozlar çentikli yumuşak ahşaptan yapılmıştır;
 • Kazıyıcı, dosya ve tarak testeresi tutucuları metalden yapılmış bantlama halkaları ile donatılmıştır;
 • Tornavidaların çalışma kenarı, cipssiz, düz ve çalışma kolları;
 • Çalışma parçalarının çarpma kısmında, maçalar yontulmaz ve hasar görmez.

İşçi koruması ile ilgili standart talimatlarTesisatçı, keskin bir alet taşıdığında bir kutu veya poşet kullanıldığında keskin kenarların korumaya ihtiyaç duymasını gerektirir. Üst paletin ceplerine alet koymak yasaktır.

çilingir sıhhi tesisat genel gereksinimleri için işçi koruma kılavuzu

Elektrikli alet kontrolü

Elektrikli alet servis için kontrol edilir,kordonlar, fişler ve prizler, kartuşların ve lambaların bütünlüğü denetlenir. Islak odalarda çalışmak için, cihazın voltajı 42 V'u geçmez. İşyerindeki nem, belirtilen tüm standartların üzerindeyse, aydınlatma, 12 V'luk bir çalışma voltajına sahip el fenerleri ile gerçekleştirilir.

Çalışmaya başlama, hepsinin kullanılabilirliğini kontrol etaksesuarlar, kasanın bütünlüğü, kulplar, muhafazalar, koruyucu kapakların varlığı. Bağlamadan önce, soketleri inceleyin, arızalı parçalarını ortaya çıkarın, elektrikli aleti rölantide test edin. Matkaplar, aşındırıcılar, daire testere bıçakları, sabitleme güvenilirliği açısından kontrol edilir. Okuldaki bir tesisatçı için iş güvenliği ile ilgili talimat, uzmanın, tamamen işlevsel olduklarını ve başlangıç ​​rölesinde "Açmayın, insanlar çalışır" işaretlerini asan mekanizmalara hizmet etmeden önce sağlamalıdır.

İş esnasında iş güvenliği

Kullanımdan sonra çalışma saatleri sırasındaMalzemeler, bunun için ayrılan alanda kalıntılarını giderirler. Erkeklerin 30 kg'dan fazla ağırlığı kaldırması ve taşıması yasaktır. Gerekli düzlemde bulunan yatay düzlemde, işte kullanılan belirli yerlere kaldırılır. Fabrikadaki çilingirler için işçilerin korunmasıyla ilgili talimatlar, yüksek irtifada çalışırken, iskele ve iskele kenarlarına alet dikmek ve parmaklıkların bir platformdan diğerine aktarılmasını yasaklar. Vurmalı çalgılar ile çalışmak, gözlükler ile gerçekleştirilir.

tesisatçı sıhhi tesisat genel için iş güvenliği için manuel

Tornavida, boyutuna bağlı olarak seçilirVidanın vidası üzerindeki yuvalar. Vida bağlantısı paslanmışsa, parmaklar tarafından değil, özel bir kelepçe ile tutulur. Anahtarın boyutu, cıvataların veya somun yüzeylerinin boyutlarına karşılık gelir, sızdırmazlık için farklı sızdırmazlık astarlarının kullanılmasına izin verilmez. Anahtar ve tornavidalarla çalışırken, diğer takımlara veya kollara bağlanarak uzunlukları artırılamaz.

Demir testereyle elle kesmek, sıkıca sabitleniyordetay kavramada. Testere bıçağı kopmasını önlemek için kelepçelerle dikkatlice bağlanır. Sac çeliği metal makasla keserken, kulplarını uzatmak ve bıçak üzerindeki darbeler yardımıyla bunları bastırmak yasaktır. Keskin metal uçlarla yaralanmalardan elleri korumak için eldivenleri mutlaka takın.

Sökme sırasında ayrıntılar ve büyük düğümler kaldırıldısıhhi teçhizat, sabit bir pozisyonda koyun ve gerekirse, sabit. Presli eklemler, emek koruma talimatı tarafından öngörüldüğü gibi, ek çekiciler ile demonte edilir. Tesisatçı sıhhi tesisat yardımcıları, bu amaç için bir konteyner kullanarak, çıkartılan parçaları kerosenin bulunduğu yerde yıkarlar. Kullanılan kerosen, bir büküm başlığı olan bir kapta depolanır.

Elektrik işleri için güvenlik önlemleri

Elektrik çarpmasını önlemek içinAçık kablolara ve ekipman parçalarına dokunmayın, koruyucu kapıları açmayın, kapakları çıkarmayın. Kabloyu eksik uzunluğa kadar uzatmayın, kabloları bükmeyin ve bükmeyin, şok ve statik yüklere maruz bırakmayın. Aracı tamir etmek için üst düzey bir master'a bir arıza bildirmeniz gerekir, elektrikli aleti kendiniz sökmeyiniz. Eğer talaşlar gibi yabancı cisimler alet bıçaklarına girerse, o zaman sökme işlemi sadece hareketli parçaların tamamen kapatılmasından ve durdurulmasından sonra, fırçalar veya kancalar kullanılarak yapılır.

konut ve toplumsal hizmetlerdeki çilingir tesisatçısı için işçilerin korunması ile ilgili talimatlar

Çilingir-sıhhi tesisat işçiliği için el kitabıYayınlanan aracı denetimsiz bırakmamaya, onunla işin sona ermesi halinde ağı kapatmamayı ve onu kullanma yetkisine sahip olmayan kişilere aktarmamayı öngörür. Cihaz çalışırken hareketli parçalara dokunmayın, ıslak veya buzlu parçaları kesmek veya delmek için kullanın, aleti doğrudan yağmur altında veya odadaki diğer nem altında çalıştırın. Tüm elektrikli aletler, harekete geçen periyodik kontrollerden geçer. Süresi dolmuş cihazla çalışmasına izin verilmez.

Acil durumlarda çalışanın eylemleri

Tehlikeli bir durum durumunda bir uzmanın eylemleri, bir tesisatçı için sağlık ve güvenlik kılavuzunda açıklanmaktadır. Genel gereksinimler, kazalara yol açan durumların bir açıklaması ile başlar:

 • Çalışanın tesiste bir durumla uğraşması halinde, bu talimatın gerekliliklerini göz ardı ederek, hatalı cihaz veya araçlarla ekipmanın kurulumunu veya onarımını gerçekleştirir;
 • işte güvenli çalışma koşullarına uymayan ekipman var;
 • yangın güvenliği kurallarını ihlal etti, çalışan istemeden ateş yakıyor;
 • Alet ile yapılan çalışmalarda uzman, çalışmayı kesintiye uğratmaz, olağandışı titreşim, motorda yabancı sesler duymaz, elektrik akımının zayıf etkilerini yaşar;
 • Ağdaki voltaj aniden kaybolursa ve aracın hareketli parçaları sıkışırsa;
 • Bir uzman hasarlı bir kablo veya kırık koruyucu kılıf ve muhafaza ile bir alet olarak çalışır;
 • Cihazdan yağ çıkarsa yanmış bir duman veya yanma kokusu ortaya çıkar;
 • bir tesisatçı-sıhhi teknisyen için bir iş güvenliği kılavuzu, aracın gövdesinde veya çalışma parçalarında çatlaklar olduğunda aracı durdurmayı önerir.

Kaza durumunda yapılması gerekenler

Bir çalışan yaralanırsa acilenönce ilk yardım sağlayın, daha sonra, bir tesisatçı için iş güvenliği elkitabında öngörüldüğü şekilde, mağdurun tıbbi bir tesise teslimini organize edin. Genel davranış kuralları aşağıdaki gibidir:

Bir dhow bir tesisatçı için iş güvenliği talimatı

 • Mümkünse, acil durumun durdurulması için tüm önlemler alınır, olumsuz faktörlerin diğer kişiler üzerindeki etkileri durur;
 • Mümkünse, soruşturma başlamadan önce korunur, durum değişmez.

Durumun tehdit altında olmadığı dikkate alınır.Kazada diğer katılımcıların sağlık ve yaşamı ve acil durumun daha da karmaşıklaşmasına yol açmaz. Eğer durumu değişmeden bırakamazsanız, gözetleme kameralarında, fotoğraflarda veya şemalarda düzeltmek için önlemler alınır.

Yangın durumunda yapılması gerekenler

Yangın durumunda,İşçi koruma tesisatçısı (RB ve diğer ülkeler), insanların odasında bulunan ve çalışan herkese derhal haber vermek, ardından yangın yerinin söndürülmesi için acil durum yöntemleri almak üzere emir verir. Yangın hızla yayılır ve yaşam için bir tehdit oluşturuyorsa, tüm işçiler ve personel acilen binadan ayrılır.

Elektrik kablolarının ateşlenmesini ortadan kaldırmak,kablolar ve kurulumlar, her şeyden önce, elektrik enerjisinden kesilir, sadece karbon dioksitli yangın söndürücüler kullanın. Acil durumun başına rapor verin. Yangının yayılmasını sınırlandıran eylemlere paralel olarak, itfaiyeye özel bir tugayı kalkış için bildirilir. Bir kez daha tüm sonuçlar kaldırıldıktan sonra çalışmaya hazırdırlar ve güç ve elektrikli ekipman kontrol edilmiştir.

İş gününün bitiminden sonra güvenlik gereksinimleri

işe başlamadan önce çilingir sıhhi tesisat gereksinimleri için cevherin korunması için talimatlar

Çalışmanın tamamlanmasından sonra uzmansipariş ver. Aletler tozdan arındırılır ve kalıcı depolamada saklanır. Malzemeler kaldırılır, atık çöp konteynırlarına atılır. Tüm kişisel koruyucu ekipman ve tulumlar dolapta çıkarılıp temizlenir.

Eğer çalışma zor ulaşılan yerlerde gerçekleşirse,örneğin, kuyular tamamlandıktan sonra, kapağın kapatılması veya bir kişinin tehlikeli yerlere düşmesi ya da nüfuz etmesi imkansız hale getirilmesi zorunludur. Temizlik ve ihtiyati prosedürlerin tamamlanmasından sonra, işçi duş alır veya ellerini bir deterjanla yıkar.

Sonuç olarak, üretimde olduğu söylenmelidirBir tesisatçı için emek koruma kılavuzu içeren tüm faaliyetleri gerçekleştirirseniz, nadir acil durumlar ve kazalar vardır. Çalışmaya başlamadan önce gereklilikler, bir işgününü yaralanmalar olmadan başlatmak ve tehlikeli durumlar olmaksızın bitirmek için izin verecektir.

Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar 2019

Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar 2019

Related news

 • Pas dönüştürücü Tsinkar dır. Yorumlar, uygulamanın özellikleri
 • Saç Beyazlaması İçin Bitkisel Çözümler: Saç Beyazlamasına Çözüm
 • Adidas - efsanevi üreticinin topları
 • Yaşamayı engeller çene kaldırmak için nasıl
 • Kanser ve Akrep: başarıyı kınayan uyumluluk

 • Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar


  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar

  Tesisatçı için işçi koruma talimatları: genel şartlar