Thyreth Sendromu: Belirtileri ve TedavilerThyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler

26.05.2019

Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler 33

Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler

Taret sendromu nispeten nadir bir hastalıktır.Merkezi sinir sisteminin yenilgisi eşlik eder. Bunun nedenleri henüz tam olarak bilinmeyen genetik bir hastalık olduğunu belirtmek gerekir.

taret sendromu

Tourette Sendromu Nedir?

Bu hastalık ilk olarak tanımlanmamıştıuzun zaman önce. Gerçek şu ki, hastalığın ana semptomları sadece kaslı değil, aynı zamanda vokal olan kenelerdir. Hasta insanlar genellikle hareketlerini ve konuşmalarını kontrol edemezler. Bu nedenledir ki, uzun yıllar hastalık belirtileri, "kötü ruhlarla takıntı" dan başka bir şey olarak görülmemiştir.

Sadece 1825'te bir makale yayınlandı,Yedi yaşında bir çocuğun durumunu tarif ediyor. Onun bilinmeyen hastalığına kas kene ve konuşma bozuklukları eşlik etti. O zamandan beri, bu hastalığın aktif bir çalışması başladı. 1885'te Gilles de la Tourrett, onuruna sendromun adı verildiği bu problemi inceledi. Hastalığın ana semptomlarını tanımlayan ve nedenleri hakkında bazı varsayımlarda bulunmuştu.

Ne yazık ki, hastalığın kesin nedenleri henüz belli değil. Bilim adamları, bunun sadece dopaminin sentezi ve metabolizmasındaki işlev bozukluklarıyla aktive edilen genetik bir hastalık olduğundan eminiz.

Tourette hastalığı: ana semptomlar

turette hastalığı

Daha önce belirtildiği gibi, bu hastalıkvokal ve motor tik eşlik etti. Kas tikleri, basit veya karmaşık olabilir. Bir kural olarak, bir grup kasın kontrolsüz olarak azaltılmasıyla ilişkili basittir. Bu, örneğin, sık yanıp sönen, omuzların ve ellerin seğirilmesi, yüzdeki yüz buruşuklukları, dudakların tüpe çekilmesi, parmak hareketleri, karın kaslarının kasılması vb. Olabilir.

Örneğin karmaşık tikler gösterilebilir.yukarı ve aşağı atlama. Bazen bir hasta insanlara veya kendi vücuduna yakın olan bazı nesnelere dokunabilir. Bu arada, bu semptom sağlık açısından tehlikeli olabilir, çünkü hasta dudaklarını kana sokabilir veya kafasını duvara çarpabilir.

Basit ses tikleri için olduğu gibi,Çoğunlukla bazı ekstra sesler - bir konuşma sırasında bir kişi ıslık çalmak, mooch, öksürük vb. Daha karmaşık durumlarda, ses bozuklukları, bir konuşma sırasında tamamen yersiz olan tüm kelimeler veya hatta cümlelerle temsil edilir. Ne yazık ki, hasta kene kontrolünü pratik olarak yapamıyor.

Thurret Sendromu: Tanı ve Tedavi

Tourette sendromu nedir

Kural olarak, hastalık erken teşhis ediliryaş - bir çocuk henüz nöbetler dizginlemek için bir irade çabası ile olamaz. Şüphe varsa hemen bir nöroloğa başvurmalısınız. Doktor ayrıca hastalığın evresini, tiklerin sıklığını ve süresini, zihinsel durumu, topluma uyum sağlama yeteneğini ve bilgi edinme ve özümseme eğilimini analiz etmelidir.

Taret sendromu tehlikeli bir hastalıktır. Zamanında uzmanlığa geçmek önemlidir. İlacın erken aşamalarında gerekli değildir - sadece terapistle düzenli seanslara ihtiyaç vardır. Daha ciddi vakalarda, hastalar kas spazmlarını rahatlatan ve konvülsiyonları durduran ilaçlar reçete edilir. Tedavi süresinin uzamasıyla birlikte, depresif koşulların gelişimi gözlenir - bu durumda hastanın özel yardıma ihtiyacı vardır.

Bugüne kadar aktif olarak geliştirildicerrahi tedavi yöntemi. Operasyon sırasında hastanın beynine özel bir çip yerleştirilir. Ne yazık ki, deneysel prosedürlerin hiçbiri henüz kalıcı bir sonuç sağlamamıştır.

Kural olarak, Tourette sendromu doğru tedavi varlığında hastanın zihinsel gelişimini ve yaşam beklentisini etkilemez.

Thyreth Sendromu: Belirtileri ve TedavilerThyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler

Related news

 • Adolphe Sax buluş ile Etiketlenen Konular
 • Ciğerli Pilav Tarifi
 • Hastane Sklifosovsky - yerli tıpın gururu
 • İğne Oyası Farklı Tohum Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Behlülün yüreği ağzına geldi izle

 • Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler 33

  Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler


  Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler 34

  Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler 65

  Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler 41

  Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler 79

  Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler 41

  Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler 81

  Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler 41

  Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler 47

  Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler 8

  Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler 67

  Thyreth Sendromu: Belirtileri ve Tedaviler 26