Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı olduTiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu

25.05.2019

Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 48

Tiny-Havroshechka'nın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu

"Kroshechka-Khavroshechka" bilinen bir masaldır.hepsi olmasa da birçoğu. AN Tolstoy'un ulusal fantazisini ele alıyor. Ancak, A. Afanasyev'in söylediği bir seçenek var. En popüler olanı Alexei Nikolayevich editörüdür. O harika bir hikaye anlatıcısıydı.

kim küçük havroshechka yardımcı oldu

Takma adın etimolojisi

Kroshechka-Havroshechka kimdir ve adı ne diyor?ana karakter mi? Bir eleştirmen bunun küçük kirli bir küçük kız olduğunu yazdı. Açıkçası haklı. Bu bizim Külkedisi. Havroshechka takma adının "havronya" kelimesinden gelmediğini varsayalım, zor. Bu artık bir kafe yeme domuz Peppa dondurma ve eski zamanlarda evin etrafında tüm kirli işler omuzlarına yatarken sırf çalışkan yetim svinushki aramak ve o koleksiyoncular ve Rus halk masalları işlemciler de sağlıksız yarıklarda uyudu ve olmadığını düşündüm. Ve sadece Havroshechka çok tatlı ve Kroshechka-Havroshechka gibi sempati ile gelmiyor. Peri masalının zaten kendi kahramanına gelecek okuyucuları olan kendi adı var.

küçük havroshechka masal

Masal karakterleri

Masal nedir? Birçok tanım var. Bu eserin, çoğunlukla masalda (özellikle folklor) mutlu bir bitiş ve sihir içeriğine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kural olarak, bir çocuk masalını bir çocuk kitlesi için tasarlanmıştır. "Peri Masalı" olarak adlandırılan I. Ginzburg'un güzel bir heykeli var. Oldukça fazla sayıda folklorcu bu türe baktı, ortak bir masal tasnifi derlendi. Ona göre, "Little Kroshechka-Khavroshechka" bir Rus masalı. Nasıl düzenlenmiş? Bütün masal kahramanları türlere ayrılır. Her masalda, iyi ve kötü karakterlere ek olarak sihirbazlar veya sihirli nesneler var, bağışçılar ya da harika asistanlar var. Masal öylesine düzenlenir ki, iyi bir kahraman, birinin ya da bir şeyin kötülüğü yenmeye yardım ettiğinden emin ve kötülük mutlaka cezalandırılmalıdır.

Kötüler ve iyi yardımcılar

Öyle oldu ki birçok Rus'da (ve değilSadece) peri masalları kötülük, üvey anneyi temsil eder. Resim bir ev adı haline geldi. Ancak bizim durumumuzda, yetim yabancılar tarafından alındı, büyümüş ve işyerinde işkence gördü. Metres çok kızgın, yaşlı adam elinde itaatkâr bir araçtır. Ana kızlarının yanı sıra peri masalı "Cinderella" da kötülük taşıyıcısıdır. Ama Tiny-Havroshechka'ya kim yardımcı oldu? İnek Burenushka. Görüntü favori, popüler ve yaygın. Zavallı kıza bu dünyada sahip olan tek şey, herkes onu rahatsız ediyor ve yalnızca Burenushka dinliyor, merak ediyor ve yardımcı oluyor.

Klasik suikastçı

küçük havroshechka masal RusçaTiny-Havroshechka'nın yerleri yıkamasına kim yardım etti?pişirmek mi yoksa yıkamak mı? Kimse yok. Kızın güzel büyüdüğünü varsayabiliriz - aksi halde bir metresi neden bu kadar tembel olur ve yetenekli emeği takdir etmez? Doğru, küçük kızları ile çok şanslı değildi - birincisi bir gözü, üçüncüsü şanslı üçüncüsü zaten. Kızların bu standart dışı görünümüyle, masalın ana entrikalarının inşa edildiği belirtilmelidir. Kötü kalpli cadı-evsahibi Havroshechka'yı, diğer tüm işlere ek olarak, daha fazla keten örmek, beyazlatmak ve rulo halinde yuvarlamak için emretti. Bu çok saçma bir şey. Kız, emrin gerçeksizliğini anladı ve bir kürk içinde bir inek ağlamaya çalıştı. Ancak hostes aynı zamanda görevin imkansızlığını da anladı, çünkü ilk parti kumaşı aldıktan hemen sonra Kroshechka-Havroshechka'ya kim yardım ettiği sorusuyla ilgiliydi? Açıklığa kavuşturmak amacıyla hizmetkârın tuvali daha fazla örmesine ve süreci takip etmesi için Tek Göz'e göndermesini emretti.

Kahramanın ölümcül düşüncesizliği

Burenushka (ve o nazik olduğu her türden açıktırbüyücü) Havroshechka'ya casusun nasıl uyuduğunu öğretti. Yine, hostes hiçbir şey kalmadı - ikna edici sevginin tek gözü kapandı. Hikaye tamamen tekrarlandı ve İki gözlü. Havroshechka hakkında üçüncü göz unutulmuş ve büyüleri demedi çünkü Üç göz numarası ile serbest bırakılmaz "Uyku göz!". Bu bir peri masalı doruk noktası bulunuyor - tüm podsmotrevshey üçüncü göz kızı sahibi nasıl Kroshechka-Havroshechka ve yardım eden öğrenir. Muhtemelen, babasız aksi halde hiçbir şey, ama sadece bir kulak korovushke var ve diğer çıktı ve bitmiş rulo monte tutku halindedir demoniac açtı yoktu aslında neden o hangi dokuma ve dokuma olur, bir inek-büyücü öldüreyim?

Mutlu peri son

küçük havroshechka yazar

Itaatkar dedesi hemen bıçak keskinleştirmek için koştu veHavroshechka - Burenushka ağlamak. Kızı anlayabilirsin - yine nefret ve öfke arasında yalnız kalmak, kurtarıcın ve kız arkadaşını kaybetmek. İnek'in kendini kurban ettiği üzücü. Ama sonra, bahçedeki Burenushka kemiklerinden bir ağaç peri masalı - altın dal, gümüş broşürler büyür. Ve burada yeni bir kahraman geliyor - güçlü bir adam. Açıkçası, ona, sihirli bir ağaçtan doldurma elmasıyla tedavi edeceği kıza iyi bir eş olacağı tahmin edildi. Çirkin efendinin kızlarının tüm altı gözü büktüğü ve onları büyüttüğü açıktır. Yablochko güçlü adamı Kroshechka-Havroshechka'ya verdi. Halk hikâyesinin yazarı bizi mutlu bir sona getiriyor - iyilik ödüllendiriliyor, kötülük cezalandırılıyor çünkü hosteslerin ve kızlarının Havroshechka'nın düğünlerinden kurtulduğunu hayal etmek zor. Ve komşular nasıl eğlendiler! Peri masalı, A. Tolstoy'un versiyonunda ve A. Afanasyev'in sunumunda, büyüleyici bir dilde yazılmıştır, birisinin söylediği gibi, gündelik dile girmiş olan "sözlerin şiirsel dantelleri" ile doldurulur.

Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı olduTiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu

Related news

 • Domates Nasıl Bitirilir
 • Diş macunu SPLAT: tipleri ve özellikleri
 • Bir multivitamin seçin: hangisi daha iyi
 • Esra Erol 31 Ekim 2019-2020-2020 izle
 • Kongoda ebola salgını: 4 ayda 200 kişi yaşamını yitirdi

 • Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 64

  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu


  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 63

  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 70

  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 27

  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 52

  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 31

  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 76

  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 5

  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 86

  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 73

  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 53

  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 71

  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 83

  Tiny-Havroshechkanın metresinin kaprislerini yerine getirmesine kim yardımcı oldu 71