Goruntuler resim fotograflar Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım
Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 25 16.01.2019, 12:31

Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım

Pirretrum (veya papatyam), çok yıllıkailenin renkleri. Dekoratif bir açıdan, pembe çiçek ve onun çeşitli melez biçimleri özellikle takdir edilmektedir. Bu rengin pirethrumu Kafkasya'dan gelir. Kültürel formları on dokuzuncu yüzyılın başlarında yetiştirildi ve bahçıvanlar arasında çok popüler. Son iki yüzyıldır yetiştiriciler pembe, koyu kırmızı ve beyaz tonlarda boyalı, havlu ve basit çiçek salkımlarıyla önemli sayıda farklı papatya yarattılar.

tohumdan yetişen piretrumPiretrumu çeşitli şekillerde büyütebilirsiniz.tohumlardan. Laboratuarda büyütmek, dikimden sonraki dördüncü günde filiz filizlerinin% 70'inden fazlasını elde etmenizi sağlar. Yükseklikte, bitki 60 cm'ye ulaşabilir. Yapraklar kene şeklinde ayrılır, çiçek salkımları - sepet şeklinde. Çiçekin özelliği, atılan sepetler kesilirse, tekrarlanan bir çiçek açmaya başlayabilmesidir.

Serada tohumlardan piretrum yetiştirmek de mümkündür. Bu durumda büyüyen fideler ilk sürgünlerin ortaya çıktığı andan itibaren 1-2 hafta içinde gerçekleşir. Bundan sonra fideler toprağa konur. Fide dikerken, bitki çalıları arasında 25 cm'lik bir mesafeyi korumak gerekir. Toprak, iyi döllenmiş, ayrıca iyi su ve güneş ışığıyla birlikte tüylü veya kumlu tınlı olmalıdır. Bu koşullar yerine getirilirse, feverfew birkaç yıldır hoş görünümünü kaybetmeden büyüyebilir. 4 yıl geçtikten sonra bitki nakledilmeli ve bölünmelidir.

piretrum yetiştirmeTohumlardan en güzel kızılcık küpü nasıl elde edilir? Bu çiçeğin hibrid formlarının yetiştirilmesi size parlak pembe renk ve tüp biçimli çiçekler - sarı renkte çiçekler bağlayan papatya pembesi gibi muhteşem türler sağlayabilir; kırmızı - kırmızı sazlı; Terry white - inanılmaz güzel terry çiçeklenme ile. Yeni piretrum türlerinin elde edilmesine en çok dikkat eden natürmort, nergis kadar değerli olan İngiltere'de verilir.

Hibrid piretrum, daha fazla yetiştirildihepsi yeni başlayan bahçıvanları cezbeder, bir çiçek yatağında dikim için uygundur ve küçük bir karışık yerleşik. Çiçek açmanın zirvesi, diğer renklerin çok az olduğu bir zamanda gelir. Kesildiğinde, sıcak mevsiminde onu ideal bir hediye haline getiren iki hafta boyunca tazeliğini korur.

feverfewBahçecilikte ayrıca sık sık feverfewKızlar. Hamamböceği, keneler, pireler ve diğer küçük zararlılara karşı güçlü etkisi ile ünlüdür. Bu papatya, 30 cm yüksekliğe kadar çalılar ile yetişir ve güzel yeşil sapları, beyaz veya sarı çiçek salkımlarına sahiptir. Sadece renklerde ve zehir içeren - piretrin, çoğu küçük böcek için ölümcül. Bu bitki insanlar için kesinlikle güvenlidir.

Şimdi piretrumdan nasıl yetiştirileceğini biliyorsunuz.tohumları. Bu çiçekleri yetiştirmek son derece heyecan verici, herhangi bir bahçıvan melezler ile deney yapmaktan ve bu güzel çiçekleri yetiştirmekten keyif alacak.

Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve BakımFotograf Goruntuler

Related news

 • Alman ikili robotu: yorumlar. Alman ikili robot nasıl kaldırılır
 • Aerotel, Domodedovodaki en iyi otel
 • TIĞ İŞİ ZÜMRÜT YELEK ÖRNEĞİ VE ONLARCA YELEK MODELİ

 • Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 4

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım


  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 97

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 94

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 59

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 85

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 14

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 34

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 7