Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 2019

Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 2019

Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 98 26.02.2019, 08:46

Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım

Pirretrum (veya papatyam), çok yıllıkailenin renkleri. Dekoratif bir açıdan, pembe çiçek ve onun çeşitli melez biçimleri özellikle takdir edilmektedir. Bu rengin pirethrumu Kafkasya'dan gelir. Kültürel formları on dokuzuncu yüzyılın başlarında yetiştirildi ve bahçıvanlar arasında çok popüler. Son iki yüzyıldır yetiştiriciler pembe, koyu kırmızı ve beyaz tonlarda boyalı, havlu ve basit çiçek salkımlarıyla önemli sayıda farklı papatya yarattılar.

tohumdan yetişen piretrumPiretrumu çeşitli şekillerde büyütebilirsiniz.tohumlardan. Laboratuarda büyütmek, dikimden sonraki dördüncü günde filiz filizlerinin% 70'inden fazlasını elde etmenizi sağlar. Yükseklikte, bitki 60 cm'ye ulaşabilir. Yapraklar kene şeklinde ayrılır, çiçek salkımları - sepet şeklinde. Çiçekin özelliği, atılan sepetler kesilirse, tekrarlanan bir çiçek açmaya başlayabilmesidir.

Serada tohumlardan piretrum yetiştirmek de mümkündür. Bu durumda büyüyen fideler ilk sürgünlerin ortaya çıktığı andan itibaren 1-2 hafta içinde gerçekleşir. Bundan sonra fideler toprağa konur. Fide dikerken, bitki çalıları arasında 25 cm'lik bir mesafeyi korumak gerekir. Toprak, iyi döllenmiş, ayrıca iyi su ve güneş ışığıyla birlikte tüylü veya kumlu tınlı olmalıdır. Bu koşullar yerine getirilirse, feverfew birkaç yıldır hoş görünümünü kaybetmeden büyüyebilir. 4 yıl geçtikten sonra bitki nakledilmeli ve bölünmelidir.

piretrum yetiştirmeTohumlardan en güzel kızılcık küpü nasıl elde edilir? Bu çiçeğin hibrid formlarının yetiştirilmesi size parlak pembe renk ve tüp biçimli çiçekler - sarı renkte çiçekler bağlayan papatya pembesi gibi muhteşem türler sağlayabilir; kırmızı - kırmızı sazlı; Terry white - inanılmaz güzel terry çiçeklenme ile. Yeni piretrum türlerinin elde edilmesine en çok dikkat eden natürmort, nergis kadar değerli olan İngiltere'de verilir.

Hibrid piretrum, daha fazla yetiştirildihepsi yeni başlayan bahçıvanları cezbeder, bir çiçek yatağında dikim için uygundur ve küçük bir karışık yerleşik. Çiçek açmanın zirvesi, diğer renklerin çok az olduğu bir zamanda gelir. Kesildiğinde, sıcak mevsiminde onu ideal bir hediye haline getiren iki hafta boyunca tazeliğini korur.

feverfewBahçecilikte ayrıca sık sık feverfewKızlar. Hamamböceği, keneler, pireler ve diğer küçük zararlılara karşı güçlü etkisi ile ünlüdür. Bu papatya, 30 cm yüksekliğe kadar çalılar ile yetişir ve güzel yeşil sapları, beyaz veya sarı çiçek salkımlarına sahiptir. Sadece renklerde ve zehir içeren - piretrin, çoğu küçük böcek için ölümcül. Bu bitki insanlar için kesinlikle güvenlidir.

Şimdi piretrumdan nasıl yetiştirileceğini biliyorsunuz.tohumları. Bu çiçekleri yetiştirmek son derece heyecan verici, herhangi bir bahçıvan melezler ile deney yapmaktan ve bu güzel çiçekleri yetiştirmekten keyif alacak.

Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 2019

Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 2019

Related news

 • Vanga Biyografisi - büyük bir peygamber
 • Örgütsel Davranış: Temel Yöntemler ve Modeller
 • Havuç suyunun yan etkileri nelerdir
 • Albay Baranets Victor: biyografi, etkinlikler ve ilginç bilgiler
 • Metabolik Balans
 • Antoine de Saint-Exupery. Küçük prens. İşin Özeti

 • Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 67

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım


  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 24

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 47

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 36

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 87

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 51

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 30

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 35

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 42

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 37

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 90

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 79

  Tohumlardan Pyrethrum: Büyüyen ve Bakım 25