Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 2019

Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 2019
26.08.2019

Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 52

Tolstoy'un hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich

SSCB Bilimler Akademisi Saymanı ve Akademisyeni Alexei NikolaevichTolstoy, çeşitli türlerde ve yönlerde yazmış son derece yetenekli ve çok yönlü bir yazardır. Cephaneliğinde, iki masal koleksiyonu, peri masallarının, senaryoların, çok sayıda oyun, gazetecilik ve diğer makalelerin işlenmesi. Fakat her şeyden önce, o harika bir yazar ve büyüleyici öyküler ustası. SSCB Devlet Ödülü'ne (1941'de, 1943'te ve daha şimdiden ölümünden sonra 1946'da) ödül verildi. Yazarın biyografisi, Tolstoy'un hayatından ilginç bilgiler içerir. Bunlar daha da tartışılacaktır.

Tolstoy'un hayatındaki ilginç bilgiler

Tolstoy: hayat ve iş

29 Aralık 1882 (eski 10 Ocak 1883'e göre)Saratov'un Nikolayev kentinde (Pugachevsk) Tolstoy Alexey Nikolaevich doğdu. Annesi hamile kaldığında kocası NA Tolstoy'dan ayrılmış ve bir zemstvo uşağı AA Bostrom ile taşınmaya başlamıştır.

Tüm çocuklukları Alyosha emlak harcadıSamara eyaletinin Sosnovka köyünde üvey babalık. Bunlar, çok güçlü ve neşeli bir şekilde büyüyen bir çocuğun mutlu yıllarıydı. Sonra Tolstoy St. Petersburg Teknoloji Enstitüsünden mezun oldu, ancak diplomasını savunmadı (1907).

Tolstoy'un hayatı ve yaratıcılığı

1905-1908 yılları arasında şiir yayınlamaya başladıve nesir. "Zavolzhsky" döngüsünün (1909-1911) hikayeleri ve öyküleri, romanlar "Eccentrics" (1911) ve "Lame Barin" (1912) sonrasında şöhret yazara geldi. Burada, yerli Samara eyaletinin eksantrik ev sahipleriyle meydana gelen anekdot ve olağanüstü olayları anlattı.

Birinci Dünya Savaşı

Tolstoy'un hayatının ilginç gerçekleri,Birinci Dünya Savaşı sırasında askeri bir muhabir olarak çalıştığını söyledi. Sonra Şubat devrimine büyük bir coşku ile tepki gösterdi. O zaman yazar Moskova'da yaşıyordu. Geçici Hükümet sosyalist devrim zamanında Tolstoy'u basın kayıt müdürlüğüne atadı. 1917'den 1918'e kadar, apolitik yazarın tüm yaratıcı faaliyeti depresyon ve kaygıya yansıyordu.

Tolstoy Alexey Nikolaevich

Devrimden sonra, 1918'den 1923'e kadar, Alexei Tolstoy'un hayatı sürgünden geçti. 1918'de bir edebi turla Ukrayna'ya gitti ve 1919'da Odessa'dan İstanbul'a boşaltıldı.

göç

Konuya dönün "Tolstoy: yaşam ve yaratıcılık ", birkaç yıl boyunca Paris'te yaşadığı, 1921 yılında da, Rusya'da kalan yazarlarla eski bağlar kurmaya başladığı Berlin'e taşındığı unutulmamalıdır. Sonuç olarak, yurt dışında kök salmamış, NEP (1923) döneminde, vatanına geri döndü. Yurtdışında yaşamı meyve verdi ve ışık otobiyografik çalışması "Nikita'nın Çocukluğu" (1920-1922), "Yürümek Yürüyüşü" - ilk baskısı (1921) tarafından 1922'de, bu arada olduğunu açıkladı. bir üçleme var. Zamanla, romanın Bolşevik karşıtı eğilimi düzeltildi, yazar, SSCB'nin siyasi konjonktürü nedeniyle genellikle kutuplarla tereddüt eden eserlerini değiştirmeye meyletti. Yazar, asil kökenli ve göçmen olan “günahları” nı asla unutmaz, ancak şimdi, Sovyet döneminde çok sayıda okuyucunun olduğunu fark etti.

Tolstoy'un hayatı yılları

Yeni reklam periyodu

Rusya'ya varışta bir roman yayınlandı"Aelita" (1922-1923 gg.) Bilim kurgu türü. Bir Kızıl Ordu savaşçısının Mars'ta bir devrimi nasıl düzenlediğini anlatıyor, ama her şey istediği gibi yanlış gitti. Biraz sonra, aynı türden ikinci bir roman olan "Hyperboloid engineer Garin" (1925-1926 gg.), Yazarın birçok kez yaptığı, yayınlandı. 1925'te "Beş Birliği" adlı fantastik bir hikaye ortaya çıktı. Tolstoy, bu arada, bilim kurguda, uzay uçuşları, kozmik seslerin yakalanması, lazer, "paraşüt fren", atom çekirdeğinin fizyonu gibi pek çok teknik mucizeyi tahmin etti.

1924'ten 1925'e kadar Tolstoy Alexey NikolaevichBir maceraperestin maceralarını tarif eden "Nevzorov'un ya da İbicus'un İnişi" adlı bir hiciv türü romanı yaratır. Açıkçası, Ilf ve Petrov'dan Ostap Bender'ın görüntüsü buradan doğmuştur.

Alexey Tolstoy'un Hayatı

Tolstoy'un hayatındaki ilginç bilgiler

Zaten 1937'de Tolstoy, devlet emirleri üzerine, proleteryanın ve Voroshilov'un lider rolünün açıkça anlatılan olaylarda açıkça görüldüğü “Ekmek” adlı Stalin hakkında bir roman yazdı.

Dünyanın en iyi çocuk hikayelerinden biriEdebiyat A. A. Tolstoy'un "Altın Anahtar veya Pinokyo Maceraları" (1935) hikayesi oldu. Yazar, İtalyan yazar Carlo Collodi'nin Pinokyo hikayesini çok başarılı bir şekilde ve iyice yeniledi.

1930'dan 1934'e kadar Tolstoy iki tane yaratıyorBüyük Peter ve onun zamanı hakkında kitaplar. Burada yazar o dönemi ve Çar'ın reformları kavramını değerlendirir. Üçüncü kitabı, “Peter the First” diye yazmıştı, zaten ölümcül bir hastalıktır.

Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında, Aleksei Nikolayevich birçok makale ve hikaye yazdı. Bunlar arasında "Rus karakteri", "Korkunç İvan", vb.

çelişkiler

Yazar Alexei Tolstoy'un kişiliği güzelprensip olarak ve onunla çelişkilidir. Sovyetler Birliği'nde, Maxim Gorky'den sonra en büyük ikinci yazardı. Tolstoy, gerçek Sovyet vatanseverlerinin daha yüksek soylulardan nasıl birer halk olduğunun bir sembolü idi. Özellikle ihtiyaçtan hiç şikayet etmedi ve her zaman bir beyefendi gibi yaşadı, çünkü asla daktiloda çalışmayı bırakmadı ve sürekli talep edildi.

Tolstoy'un hayatındaki ilginç bilgiler

Tolstoy'un hayatından ilginç gerçekler şunlardır:Tutuklanmış veya bozulmuş tanışıklıklar için çalışabileceğini, ama aynı zamanda ondan uzaklaşabileceğini söyledi. Dört kez evlendi. Karılarından biri olan NV Krandievskaya, bazı yönlerden "Yüreklerin Yürümesi" adlı romanın kahramanlarının bir prototipi olarak hizmet etti.

vatansever kişi

Alexey Nikolaevich gerçekçi bir şekilde yazmayı severdihakiki gerçeklerin kullanımıyla, aynı zamanda güzelce yaratılmış ve kurgu ile. Sevildi, herhangi bir toplumun ruhu idi, ama yazar için hor görenler vardı. Bunlar arasında A. Akhmatova, M. Bulgakov, O. Mandelstam (son Tolstoy'dan yüzünde bir tokat bile vardı) vardı.

Alexey Tolstoy en gerçek vatandaşıydı.Rus yazar, vatansever ve devlet adamı, sıklıkla yabancı maddelere yazdı ve aynı zamanda kendi yerli Rusça'sını daha iyi anlamak için yabancı dil öğrenmek istemedi.

Gorky'nin 1936'dan 1938'e kadar ölümünün ardından SSCB'nin Yazarlar Birliği'ne başkanlık etti. Savaştan sonra faşist istilacıların suçlarını soruşturmak için komisyon üyesiydi.

Tolstoy'un yaşamının yıllarının 1883'ten 1945'e kadar sürdüğü unutulmamalıdır. 23 Şubat 1945'te 62 yaşında kanserden öldü ve Moskova'da Novodevichy Mezarlığı'nda gömüldü.

Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 2019

Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 2019

Related news

 • Acılı Fasulye Çorbası Tarifi
 • Avrupa yanlılığı ile dişhekimliği Virtuzu (Voronez)
 • Anlatımlı Erkek Bebek Örgü Tığ Hırka
 • Boyun osteokondrozu için vazodilatatörler. İlaçların listesi: merhemler, enjeksiyonlar, tabletler
 • İran Dışişleri Bakanı: ABD gereğinden fazla silah satarak bölgeyi barut deposu haline getirdi

 • Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 51

  Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich


  Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 20

  Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 71

  Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 77

  Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 70

  Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 19

  Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 20

  Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 67

  Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 31

  Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 22

  Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 49

  Tolstoyun hayatının ilginç gerçekleri. Tolstoy Alexey Nikolaevich 94