Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 2019

Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 2019
22.07.2019

Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 24

Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi

Soğuk mevsimde, soğuk algınlığıgenellikle trakeit gelişimi ile komplike olur. Bu hastalığın belirtileri birçok kişi tarafından iyi bilinmektedir. Akut trakeitin başlıca belirtisi kuru zayıflatıcı öksürüğün ortaya çıkmasıdır. Öksürük gece özellikle sabahları zahmetlidir, bunun sonucunda normal bir gece uykusu bozulur. Sonra nöbetler derin nefesler sırasında ortaya çıkar. Boğazda ve göğüs kemiği arkasında, yara izi, terleme hissi var. Trakeitte genellikle gırtlak iltihabı eşlik ettiğinden hastanın sesi değişir ve kısık olur. Tüm bu şikayetlere, ateş, halsizlik, baş ağrısı gibi ortak yanık belirtileri eşlik eder ancak temelde hastanın durumu değişmez.

Trakeit tedavisi yoksa,büyük bronşa yayılmış. Sonuç olarak, trakeobronşit gelişir ve bu durum daha yoğun öksürük, sıcaklık artışı ile kendini gösterir. Trakeitin ayırıcı bir özelliği, akciğerlerde ve bronşlarda objektif muayene yöntemleriyle - vuru ve osukültasyonda değişiklikler olmamasıdır. Trakeobronşit gelişimi kuru akciğerlerde ve daha sonra ıslak hırıltılı solunumla birlikte görülür. Akut trakeit tanısı klinik tabloya ve diğer solunum organlarında değişiklik olmamasına dayanır. Trakeit ve trakeobronşitin sık görülen bir komplikasyonu, inflamasyonun akciğer dokusuna yayılması ve bronkopnömoni gelişimidir.

Trakea yinelenen iltihapları yol açarkronik trakeitin karakteristik bir tezahürü olan mukozasında atrofi veya hipertrofi gelişimi. Hastalar sık ​​kuru öksürükten şikayet ederler, gece ve sabah kötüleşir.

Trakeit tedavisi

Hastalığın tedavisine bağlı olarak reçeteonun gelişimine neden olan nedenler. Bir viral enfeksiyon varlığında, antiviral ilaçların atanması - remantadin, amyzon, arbidol. Bu ilaçlar, hastalığın başlangıç ​​aşamasında en etkilidir. İnterferon kullanırken iyi bir terapötik etki gözlemlenir. Antiviral ilaçlara ek olarak, trakeitin semptomatik tedavisi: termal prosedürler, antipiretik ve anti-inflamatuvar ilaçlar, teneffüs.

Trakeitisli hastalar hardal plasterlerini koyabilir ve sternumda ısınan kompresleri koyabilir, hardal ayak banyoları yapabilir.

Trakeitin inhalasyon ile tedavisi,bir ev inhalatörü kullanarak. anti-enflamatuar etki ve bir anti-tussif (okaliptüste, papatya, adaçayı, öksürükotu) ile otlar inhalasyon kullanımı decoctions için. Bir inhaler yokluğunda, doğaçtan araçlarla buharı teneffüs ettirebilirsiniz. Bunu yapmak için, bir tencere ve ağır bir kağıttan yapılmış bir huniyi kullanabilirsiniz. Şifalı otlar içeren sıcak bir su çorbasına dökülür ve bundan sonra huninin geniş bir ucu ile örtülür. Huni, huninin dar ucu boyunca sıcak buharı teneffüs eder. solunması da kolay bir yolu - bir havlu kafa ile tavada veya sıcak et suyu ve kapağın kase hastayı koymak. Teneffüs uygulamak günde bir veya iki kez günlük olarak yapılır.

Hamile kadınlarda tracheitis tedavisi farklı değildir.Genel olarak bu hastalığın tedavisi kabul edilir, ancak geleneksel ilaç yöntemleriyle yer değiştirerek ilaç alımını sınırlamak gerekir. Özellikle fetüsün oluştuğu gebeliğin ilk üç ayında ilaç kullanımının dışlanması tavsiye edilir.

Hastalığın kronik seyrinde,hipotermiyi önleyin, odalara daha fazla tozlanmaya devam edin. Akut aşamada, kronik tracheit tedavisi tedaviye benzerakut bronşit.

Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 2019

Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 2019

Related news

 • Çorum-Bayat ilçesi çöplüğünde hayatta kalmaya çalışan canlar
 • Frengi belirtileri
 • Mini Hamburger Tarifi, Nasıl Yapılır – Yemek Tarifleri – Yemek Tarifleri
 • Çok İzlenen Videolar
 • Genc-orgu-modelleri

 • Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 79

  Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi


  Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 93

  Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 63

  Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 21

  Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 12

  Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 43

  Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 4

  Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 64

  Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 84

  Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 24

  Trakeitin klinik görüntüsü, tanı ve tedavisi 31