Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 2019

Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 2019
21.08.2019

Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 39

Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama

Tula nispeten büyük ve dallanmıştramvay şebekesi. Bu tür toplu taşıma araçları kentte uzun süre ortaya çıkmış ve halen talep halindedir. Şimdi Tula'da 9 tramvay hattı ve bir tramvay deposu bulunmaktadır. Parkurların toplam uzunluğu 90 km'yi aşıyor. Tula'daki tramvayların takvim bilgileri resmi şehir web sitesinde belirtilmiştir.

Tramvaylar Tula

Şehrin tramvay tarihi

Tula'nın ilk tramvayları şehrin sokaklarında göründü.1888 yılı. Bununla birlikte, yalnızca koşullu olarak çağrılabilirler: demiryolu hattından geçen küçük bir römorkun önünde atlar yürüyordu. Erken tramvayların çekiş kaynağı onlardı. Bu tür ulaşım, Birinci Dünya Savaşı'na kadar kullanılmaktaydı, bundan sonra kentteki tramvay hizmeti uzun yıllar değildi.

Tula'daki elektrikli tramvaylar yalnızca1927'de "Tramvistroy" ofisi düzenlendikten sonra, yaklaşık 9 km'lik bir uzunluğa sahip olan ilk ray hattı atıldı. Hattın resmi açılışı Kasım 1927'de gerçekleşti. Nakliye birimleri sayısı sadece 4 idi, ancak yakında sayıları altıya çıkarıldı ve biri rezerve edildi. İki komşu istasyon arasındaki transfer 8 santimetrredir.

1929'dan beri, yeniHatlar ve 1932 kargo hatları açıldı. Büyük Vatanseverlik Savaşı'ndan önce, tramvay filosu 72 önde gelen ve çekilen otomobil ile 6 yük arabasına sahiptir. 1939'da küçük bir depo kuruldu. 1941 yılındaki şehir savunma döneminde yaralıları ve mühimmatları taşımak için tramvay kullanıldı. Askeri koşullarda ek hatlar inşa edildi.

Tula tramvaylarının trafiği

Savaş sonrası yıllarda, tramvay şebekesinin restorasyonu ve modernizasyonu vardı. Aynı zamanda nakliye hatları (savaş sırasında inşa edilenler de dahil olmak üzere) yavaş yavaş söküldü.

Yeni tramvay hatlarının inşasıyla birliktePark, yenilenmesine katkıda bulunan yeni vagonları da aldı. Buna bir trajik durum bağlandı. Böylece, altmışlı yılların başlarında artan konfora sahip yeni vagon türleri şebekeye dahil edildi. On yıldır hizmet verdiler, ancak 1972'de birinde acil fren yapmayı reddettiler ve yolcular 10 kişinin ölümüne neden oldu. Ondan sonra tüm bu arabalar geri dönüştürüldü.

Tula'daki tramvay yolları

70'li yıllarda 14 tramvay yolu vardı.Tula ve arabalar toplam sayısı zaten 18 rotalar oldu 1980 yılında 250. oldu. 1983'te üç tramvay şehir etrafında dolaşmaya başladı. Bununla birlikte, 1984'te dağıldılar.

Son değişiklikler

90'lı yılların başında ve 2000'lerin başında değiştirildiithal iç vagonlar. Bu daha yüksek bir yabancı analog kalitesiyle kolaylaştırılmıştır. Fakat 2019'dan sonra Tula'daki tramvay güzergahlarında aktif bir azalma var.

tramvay takvimi Tula

2016 yılı itibarıyla şehir faaliyet gösteriyor86 rolünde sadece 9 yol, toplam binek otomobil sayısı. Ayrıca bir tramvay deposu da bulunmaktadır. Buna ek olarak, 18 servis arabası ve iki retro araba - sergi var. Ücret 20 ruble. Çoğu vatandaş (Tula sakinleri) için bir bilet fiyatı 750 ruble'dir.

Tramvay Tula'nın depo ve bakım noktaları

Tula tramvayında varoluşun her anı içinTaşımacılık sırasında çoğu depo dağıtıldı ya da tasfiye edildi. İlk depo 1927'de ortaya çıktı. 1959'da durumunu kaybetti ve bir araba tamir atölyesi haline geldi. Bir diğeri 1939'da inşa edilmiş ve 1979'da sökülmüştür. Üçüncü depo (Oboronnoe) 1959'da ortaya çıktı ve 2008'de otobüs filosuna hizmet etmek için kullanıldı. Sonuncusu ("Krivoluchie") 1973'te kuruldu ve eski işlevlerini yerine getirmeye devam ediyor.

Açıklanan tipteki bakım öğeleriulaşım da göründü ya da kayboldu. Öyleyse, Kursk tren istasyonundaki nokta, 1930-1965 yılları arasında, 1930-1977 yılları arasında Kirov köyünde, 1936-191 yılları arasında Birleştirici Tesiste varlığını sürdürüyordu.

Tula tramvaylarının tramvay yolları şeması

Tramvay rotalarının modern düzeni15 sayı (geçerli - 9). Güzergahların uzunluğu ortalama olarak yaklaşık 10 km'dir (9.5 ila 14.5 km'dir). Her biri için tramvay süresi ortalama 50 dakikadır (40 ila 60 dakika arası).

En uzun 10. rota. Uzunluğu 14.5 km, sürüş süresi 60 dakikadır. "Metallurg" stadyumu, Demidov barajı, şekerleme fabrikası "Yasnaya Polyana" nın içinden geçiyor. Onikinci ve onüçüncü güzergahlar kentsel bir hazine olarak kabul edilir, ancak bazı güzergahlar terk edilir.

Geçmişte, tramvay hatlarının planısürekli değişti. Yeni olanlar açıldı, diğerleri kapandı. Yani, kentsel tramvay düzeninin merkezinde kapalı dairesel bir bölüm var. Ancak, farklı yolların kesişimi nedeniyle oluşurken, hiçbiri tamamen geçer.

Tula'da tramvaylar için tarifeler

Tula'daki tramvaylar için zaman çizelgeleri şehrin resmi web sitesinde görülebilir.

Gelecek için planlar

Tula'da temiz ulaşımın gelişimidevam ediyor. Yani, 2016 yılında tramvay filosu 30 birim daha arttı. Tramvay yollarının bazı bölümlerinde onarım yapılması gerekiyor. Ayrıca, bazı hatların aydınlatmasını ve ek hatların inşasını ve Proleter Halkanın kapanmasını da geliştirmeyi planlıyor.

Fikir seviyesinde hareket etme olasılığıhızlı tramvay hatları sistemi. Bu 1971'de dile getirildi, ancak planlar uygulanmadı. Modern projeler, sadece bir halka içine alınması gereken bazı tramvay hatlarının modernleştirilmesini içerir. Ancak, bu projelerin pratik uygulaması hala olası değildir.

Tramvay ağının modern bozulması

Tula tramvay ağının durumuSistemin genel dilatasyonu nedeniyle bozulur. Bu durum birçok Rus şehri için tipiktir. Şehre gelen ziyaretçilerin yorumlarıyla değerlendirilen tramvay yolculuğu, hareketi eski bir kamyonda andırmaya başladı. Tula tramvaylarındaki tramvay yolculuğunun kalitesinin kötüleşmesi son 30 yılda gözlenmiştir ve bu, bu tür ulaşımın popülasyondaki popülaritesindeki düşüşe katkıda bulunmaktadır. Arkady Gershman, bu sorunu çözmek için tren ve pistlerin onarımı ve yeniden inşası için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini düşünüyor. Onun görüşüne göre, hem tramvayların hem de pistlerin aynı anda iyileştirilmesi, bu ulaşım tarzını daha önce olduğu gibi daha uygun ve daha güvenli hale getirecektir.

Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 2019

Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 2019

Related news

 • Devyasil yüksek
 • Hedef ihracat
 • 1 Yemek Kaşığı Kaç Gram – Kaç Ml Yapar
 • Takı için iğneler nelerdir
 • Mikroskobik Canlılar Nelerdir

 • Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 53

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama


  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 88

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 56

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 37

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 72

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 95

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 68

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 4

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 3

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 40

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 56

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 85

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 98

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 74

  Tramvaylar Tula: güzergahlar, zamanlama 84