Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları 2019

Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları 2019 Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

Demiryolu taşımacılığıkamu en az tehlikeli olarak kabul edilir. Yolculuğun süresi ana konu olarak kabul edilmezse, çoğu yolcu onu tercih eder. Hava yolundaki yaralanmaların istatistikleri hala daha az olsa da. Herkes trajik tren kazalarının mümkün olduğunu biliyor ama herkes bunun kendilerine olmayacağını ümit ediyor. Bu arada, tüm yolcu taşımacılığı türleri arasında hayal kırıklığı yaratan bir "öncelik", karayolu taşımacılığına aittir.Trenlerle Kazalar

Demiryolu üzerinde kazalar

Bu tür bir ulaşım ile ulaşım yüksek ile ilişkilidir.kargo veya yolcu trafiği yoğunluğu. Teslimatların etkinliğini sağlamak için grafikleri sıkıştırmanız, konvoylardaki otomobil sayısını arttırmanız gerekiyor. Bu demiryolu rayları, altındaki tuval, yatak yapıları üzerinde ek yüklere yol açar. Trenlerin, lokomotiflerin, regülatörlerin ve ekipmanların aşınması artmaktadır. Demiryollarının yönetim ve bakım personeli üzerindeki yük de büyümektedir. Her şey göz önünde bulundurulduğunda, şartnamelere uyulduğu anlaşılıyor, ancak trenlerle kazalar hala gerçekleşiyor.

Her batığın kendi hikayesi ve nedenleri vardır.sonuçlar. Trenin raydan devrilmesinin, devrilmesine neden olan, insan ölümleri olmadan nadiren yaptığı gibi. Travma ve yaralanma önlenemez. Bu, vagonların tasarım özelliklerinden, yolcuların yolculara yerleştirilme prensiplerinden, yaşam ve sağlık için tehdit oluşturabilecek durumların olasılığından dolayıdır. Aynı zamanda, yolcuların güvenliğini nasıl etkili bir şekilde geliştirebileceğini hayal etmek zor. Trenin raylardan oluşması ve arabayı devirmesi kazadır, onlar için hazırlanmaları imkansızdır. Tek doğru çözüm, meydana gelme risklerini azaltmak için bir dizi önlemdir.Demiryolu üzerinde kaza

Teknik nedenler

Sonuçta, kağıda boyamak daha kolay,somutlaştırmaktan. Ana nedenlerden biri demiryolu raylarının teknik durumudur. Birçoğunun birkaç on yıl önce atıldığı bir sır değil. O zamandan beri, hızlar ve yükler arttı. Fakat yeni koşulların yolunu değiştirmenin veya yenilerini yerleştirmenin bir yolu yok. Bu ciddi maliyetlerle ilişkilidir. En iyi durumda, ağın kısmen değiştirilmesi, en belirgin aşınmaya sahip bölgelerde gerçekleştirilir.

Aynı şey haddeleme stoğu hakkında da söylenebilir. Teknik ayrıca yıpranır, metalin yaşlanması kaçınılmaz olarak gerçekleşir. Bu nedenle, trenle kazalar kaçınılmazdır, ancak onlara izin vermemeye çalışmalıyız. Ama nasıl? Değiştirme, yıpranmış bir motor bileşeni ile değiştirilmezse, yapı hareket etmeyecek, daha sonra tekerlek çiftleri üzerindeki gelişmelerle birlikte hareket edecektir. Bu yaklaşım kısmen haklı - toplu taşımayı durdurmak için değil. Denetimlere ve ek bakımlara daha fazla zaman ayırmalıyız. Fakat bundan sonra arabalar daha yeni değil.

İnsan Faktörü

Bu nedenlerle kaza ve kazalar kendilerini ödünç vermezTahmin. Ama bir şey, bir yolcu treninin enkazı nesnel sebeplerle bağlantılıysa. İnsan vücudu - esnek bir sistem olmasına rağmen, demir değildir. Sağlık sorunları hem sevk memuru hem de sürücü için olabilir. Her tıbbi muayene bu riskleri ortaya çıkaramaz.

Başka bir soru, çökmenin sebebi olduğundaresmi görevlerin vicdansız performansı, ihmal, güvenlik kurallarının ağır ihlali. Kazaların nedenlerini araştırırken, özellikle de zehirlenme halindeki kişilerin işyerinde olma gerçeklerini ortaya koyan olgulardır.

Kaza kazasında trenler

Çalışmaya çalışan makinistin eylemlerini nasıl haklı çıkaracaksınızTehlikeli bir bölgede hız arttıkça transit geçiş süresini telafi etmek için? Ve, kabin içinde bir şeyler koyarken temizlik hanımefendinin hareket halinde lokomotifi "buharın altında duran" harekete geçirebileceği ve aynı zamanda bunu durdurmak için tek bir uzman bulunmadığı durum.

Yarış tren sürücüleri ilk kez girmek içinİstasyona ve semaforun önleyici sinyalini görmezden gelmek, yolcuların sinizmidir. Tren mürettebatının ateşin sonuçlarını ortadan kaldırmak için hazırlıksızlığı ve onları söndürme araçlarının sıkıntısı, tren kazası olmadan bile talihsiz sonuçlara yol açabilir. Yukarıda bahsedilen durumlar, yaşam için daha fazla risk taşıyan taşımacılık tesisleri üzerindeki resmi görevlere ilişkin ihmalkar tutumların tam bir listesi olmaktan uzaktır.

Ölümcül kazalar: tren kazaları

Afet sonuçlarının ciddiyetini karşılaştırmak zor,İnsan yaralıları ve çok sayıda yaralı yolcu varsa. Ancak, demiryolu kazasında meydana gelen tehlikeyi anlamak için, en azından bir kısmını hatırlamak gerekir. Böylece, 1958 yılında Krasnoyarsk Bölgesi'ndeki bir kaza, iki yük treninin tanklarda petrol ürünlerini taşıdığı zaman meydana geldi. Nedeni semaforun bir arızasıdır. Paralel yolda bir yolcu treni vardı. Patlamadan sonraki yangın 60'tan fazla kişinin ölümüne yol açtı.

Rostov Bölgesi, 1987. Daha sonra istasyon istasyondan önce yavaşlayamadı ve daha sonra yük treninin lokomotifini acilen frenledi. Sonuç olarak emniyet kuralları ihlal edildi, bu da apronun yakınında duran yolcu treni ile çarpıştı. Kaza sonucu: 100'den fazla insan öldü ve daha da ağır yaralandı.

Ufa, 1989 yılı. Sıvılaştırılmış gazın ana boru hattında sızması, buharlaşma bulutunun patlamasına yol açtı. Bu, iki yolcu treninin geçtiği yolların hemen yakınında gerçekleşti. SSCB'deki en büyük felaket, yaklaşık 600 kişiyi öldürdü.Bir yolcu treninin çöküşü

Rüyalardaki trenlerle kazalar

İronik olarak, insan beyni, hattaBazı durumlarda demiryolu yolculuğuna yapılan göndermelerin yokluğu, bunları bilinçaltında yeniden üretebilir. Ve araştırmacıların da söylediği gibi, tren kazaları olan hayallerin de bir uyarı karakteri olabilir. Bu vizyonların peygamber olabileceğini doğrulamak ya da reddetmenin bir yolu yoktur. Ancak, en azından onların oluş nedenlerini düşünmek mantıklıdır.

Demiryolu üzerindeki kaza, bir rüyada görüldü,Dikkatli olma ve beklenmedik durumlar için hazırlıklı olma ihtiyacını sembolize edebilir. Her şeyden önce, uzmanların dediği gibi, bu finansal meselelerle ilgilidir. Eğer bir kişi bir şahsın merkez üssünde bulduğu görüşte ise, her şey yolunda giderse - gerçek hayatta önemli bir zarar görmeden ciddi bir durumdan kurtulmak için önkoşullar vardır. Zarardan kaçınılmadıysa, böyle bir rüya, büyük ihtimalle önceden başarısızlığa mahkum olan ihtiyatsızlık ve tedbirsiz eylemler konusunda uyarıda bulunabilir.

Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları 2019

Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları 2019

Related news

 • Kendinizi ne kadar çabuk tezahürünatınız Birkaç ipucu
 • Öfke nedir ve Nasıl baş edilir
 • Saçta kepek varsa ne yapılır
 • İstanbul Fashion Film Fest 2019
 • Kızartma tavasında lezzetli ve sulu tavuk filetosu: tarif

 • Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

  Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları


  Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

  Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

  Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

  Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

  Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

  Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

  Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

  Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

  Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

  Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

  Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları

  Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları