Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 2019

Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 2019
24.08.2019

Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 82

Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz?

Tuğla yapımı için bir malzeme olarakÇoktan beri kullandım. Yanmış yapay taştan ilk bina MÖ III - II bin yıllarında Mısır'da inşa edilmiştir. Eski tuğlaları inşa eden yapılar oldukça karmaşık bir yapıdaydı: kemerler, kemerler, vs. Eski yapay taşların şekli çok farklıydı - bu yapı malzemeleri dikdörtgen ve üçgen şeklinde ve hatta yuvarlak yapılmıştır. Her zamanki gibi bizim için tuğlalar Ortaçağ'da İngiltere'de üretilmeye başlandı.

Tuğla ne kadar ağırlıktı?Neden tuğlaların ağırlığını bilmelisin

Modern inşaatçılar,tarih ve tuğla ne kadar ağırlığı hakkında basit ve yalancı bir soru. Ve bu boşta kalan meraktan değil. binanın geleceği nasıl olacağı, dayanıklı ve güvenilir bir sonucu olarak inşaat teknolojisinde düzensizlikler ve varsa zamanında belirlemek için fırsat verir, çünkü temel üzerine yükün hesaplanması için gerekli olan inşaat malzemelerinin tam ağırlığını bilerek. Tuğla ağırlığının gram cinsinden ne kadar olduğuna ilişkin bilgilerin, inşaatçılar genellikle gerekli olmadığını söylemeliyim. Kural olarak, sayım yaparken metre küp kullanın veya aşırı durumlarda paletteki pakette bulunan tuğla sayısını kullanın.

Tuğlanın ağırlığı ne kadar? Bu soruyu cevaplamak için, öncelikle hangi yapay taşın tartışıldığını anlamak gerekir.

Tuğla nedir

tuğla kırmızı ne kadarModern yapıda iki tip tuğla kullanılır: silikat ve seramik.

• Silikat tuğlalar kireç ve su ilavesi ile bir kuvars kumu karışımından yapılır. Mukavemet için, bir sıcaklık muamelesine maruz bırakılır (170-200yaklaşıkC) basınç altında. Bu yapı malzemeleri, odalar arası ve apartmanlar arası duvarların yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Yüksek ısı ve ses yalıtımı ile donma direnci ve mukavemeti - betonla karşılaştırıldığında - çevreye duyarlıdırlar. Bir tuğla, silikattan ne kadar alabiliyor; boyutuna bağlı olarak iki katına çıkıyor: bir buçuk ve tek. Sıradan tek katmanlı silika tuğla ağırlığı 3.7 kg'dır. Bir buçukta bu değer 4.2-5 kg ​​aralığında olacak. Bu rakamlar, tam gövdeli taşların işlenmesiyle ilgilidir. Boşluklu işçilerin ağırlığı sırasıyla 3.2 ve 3.7 kg'dır. Çift boşluklu silikat tuğla 5.4 kg ağırlığındadır.

• Seramik (aynı zamanda kırmızı denir) tuğla,Yüzyıllardır kilden ispatlanmış teknoloji ile yapılmış, yüksek mukavemetli ve iyi ses yalıtımı. Bu gibi yapı malzemelerinin mükemmel donma direnci, en sert koşullarda inşaat için kullanılmasına izin verir. Bu tuğlayın üretimi birkaç işlem adımı içerir ve bu nedenle silikat ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir fiyat alır.

Tuğla kırmızıya ne kadar ağırlık bindirir?sadece seramiğin şekli ve kompozisyonundan değil, çeşitli faktörlerden. Buradaki önemli bir rol, boşluk olarak adlandırılan ve% 25 ila% 45 arasında değişen aralıklarla oynanabilir. Buna göre tuğla ağırlığı farklı olacaktır. Örneğin, boşluk% 25 olan tek bir içi boş seramik tuğla 2.8 kg'lık bir ağırlığa sahip olacak ve% 35'lik bir boşluk ile ağırlığı 2.5 kg olacaktır.tuğla gram cinsinden ne kadardır

Yani, ne hakkında soruyu açık bir şekilde cevaplamak,ne kadar tuğla ağırlığındadır, neredeyse imkansızdır, çünkü marka, boyutlar, görünüm ve aynı zamanda boşlukların sayısı ve sayısı gibi birçok parametreye bağlıdır.

Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 2019

Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 2019

Related news

 • Faydalı ve lezzetli vejetaryen menüsü
 • Trembler VAZ 2106: montaj, tamir, fiyat
 • Rüyada Yılan Görmek Ne Demek İslami Tabiri
 • Tarım Devrimci Sepp Holzer
 • BM’de bir dönem sona erdi

 • Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 66

  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz


  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 2

  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 63

  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 8

  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 100

  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 68

  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 88

  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 10

  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 4

  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 70

  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 34

  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 32

  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 47

  Tuğlunun ne kadar ağır olduğunu bilmek ister misiniz 21