Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 2019

Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 2019

Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 41 03.02.2019, 12:01

Tverskaya metro istasyonunun özellikleri

Tverskaya metro istasyonu Zamoskvoretskaya hattıMoskova Metro geri Moskova Metrosunun gelecek tasarım aşamasında olmuştur 1930'ların derinliği, oldukça olağan tarih partner değil. tramvay hattı defalarca planlarını revize ve sözde "rezerv", bugün Moskova'nın yoğun nüfuslu merkezi aracılığıyla ilk satırın döşeme sırasında oluşturuldu metro istasyonu "Tverskaya" vardır yerde boş yer altı boşluğu yani. o zaman bu sitedeki istasyonunun kurulması itibaren teknik bir takım nedenlerden için terk edilmesi gerekiyordu. Biz sadece 40 yıl sonra istasyona geri döndü.

Metro Tverskaya

Metro istasyonu "Tverskaya". Yapı teknolojilerinin özellikleri

Yine de bu istasyon,Puşkin Meydanı'nın altındaki derinlikte eski rezervin kullanılması. 1979 yazında görevlendirildi ve 1990 yılına kadar "Gorkovskaya" adı verildi. Yapısal türüne göre, "Tverskaya" metro istasyonu, derin döşenmiş üç tonozlu bir pilon istasyonudur. Pek çok benzer şey var, mimaride alışılmadık bir şey yok. Ancak burada inşaatına yönelik birçok mühendislik çözümü benzersiz olabilir. İstasyon, istasyonun zaten çalışmakta olan esneme Mayakovskaya - Teatralnaya üzerinde inşa edildiği gerçeğinden dolayı karmaşıktı. Jeolojik koşullar sadece karmaşık olmaktan öteye gidemedi ve başkentin merkezinde kentsel gelişme çok yoğun. Bu şartlar, ayrı bir mil inşa etmeyi bırakmaya ve mevcut mayın istasyonunu Pushkinskaya kullanmaya zorlandı.

 Tver metro istasyonuSadece bypass tünellerini terk etmek zorunda kaldım,Halihazırda çalışma aralığında yeni bir istasyon inşaatı sürecinde kesintisiz trafik sağlayan Zamoskvoretskaya hattı. Gelecekteki metro istasyonunun "Tverskaya" nın orta hattı boyunca geçici güzergahlar döşendi. Mühendislik çözümlerinin fotoğrafları, planları ve hesaplamaları rasyonel olarak seçilen bir inşaat stratejisi ve teknolojisi örneği olarak mimarlık ve inşaat ders kitaplarına dahil edildi. Bu, büyük şehirlerin orta kesimindeki metro hatlarının tasarımı ve yapımında önemli bir deneyim olan Sovyet mühendislik düşüncesinin klasik bir parçası. Tarihi yapılarının ve kültürel mirasın korunması ile. İstasyon "Chekhovskaya" ve "Pushkinskaya" geçişleri ile uygun bir kavşak kavşağı oluşturuyor.

Metro Tverskaya fotoğrafı

Metro istasyonu "Tverskaya". Mimari özellikler

İstasyonun iç kısmında ışık hakimdir.mermer ve kırmızı granit. Estetik tasarım tematik konsepti, istasyonun başlangıçta giydiği Sovyet klasik Maxim Gorky'nin eserleridir. "Devrimin heykeli", "Chekhovskaya" istasyonuna geçiş yapmak için gerekli olduğunda istasyonun sonundan kaldırılmak zorunda kalan heykel kompozisyonuna ayrılmıştır. Puşkin Meydanı yoğun bir tarihi binaya sahiptir, dolayısıyla istasyon "Tverskaya "'nın yer altı lobisi vardır. "Pushkinskaya" Tagansko-Krasnopresnenskaya hattı istasyonunun lobisiyle birleştirilmiştir. Buradan "Tverskoi Passage" alışveriş kompleksine ve "İzvestia" nın editör kompleksinin bodrumuna ulaşabilirsiniz.

Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 2019

Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 2019

Related news

 • Akdeniz Tostu
 • Milli Piyango’dan Tartışma Yaratan Çekiliş Görüntüleri Hakkında Açıklama: Aynı Topun Düşmesi Tesadüf
 • Yoğurtlu Havuç Salatası Videosu
 • Zayıflama için persimmon. Fıstıkların faydalı özellikleri, kilo vermenin teşvik edilmesi
 • KATMERLİ RULO BÖREK
 • Nasıl Enerji Tasarrufu Sağlarız

 • Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 99

  Tverskaya metro istasyonunun özellikleri


  Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 52

  Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 43

  Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 82

  Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 73

  Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 52

  Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 83

  Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 37

  Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 56

  Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 74

  Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 63

  Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 61

  Tverskaya metro istasyonunun özellikleri 13