Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 2019

Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 2019
19.09.2019

Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 41

Unibakken, Stockholm'deki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler

Stockholm'deki Astrid Lindgren Müzesi,Djurgården adası. İsveç başkentinin kalbinde. Buna Junibacken deniyor. Ancak bu müze alıştığımızdan tamamen farklı. Sergilere sahip hiçbir resmi raf yok, "çalışmıyor" ve "ellerinizle dokunmayın" yazısı yok. İsveç'teki çocuk müzeleri ve özellikle Unibakken oldukça farklı. Onlar eğlence merkezlerine benziyorlar. Burada her şey çocukları eğlenceli hale getirmeye adamıştır. Çocuklar istedikleri kadar koşabilir, atlayabilir, eğlenebilir ve elleriyle tutabilirler. Yazar kendini diledi. Bu nedenle, Unibakken sadece Astrid Lindgren'e değil. Ancak bunun hakkında daha ayrıntılı konuşalım.Stockholm Astrid Lindgren Müzesi

Stockholm'deki Astrid Lindgren Müzesi: oraya nasıl gidilir

Djurgården adasında çok sayıda yeşillikler var. Böyle bir gerçek şaman davul vardır Vasa, özel gemilerin, ve kuzey ülkelerinin maruz yanı - çeşitli müzeler vardır. Hepsi yeşil bir alanda Galerparken olarak adlandırılır. Çoğu ziyaretçi, yürüyerek çocuk müzesine kadar varırlar. Sonuçta, turistler sık ​​sık oraya gelir ve Stockholm'ün merkezine yürürler. Ada'ya çıkmak için sağa dönmelisin. Ve orada birçok işarette Astrid Lindgren Müzesi'ni kolayca bulabilirsiniz.

Ünlü yazarın kitapları ana tema haline geldiilginç bir fuar. Ayrıca, giriş öncesi anıtıdır. Şehir ulaşımı, adanın yanı sıra turist otobüslerinin yakınında duruyor. Ve adada kendiliğinden adaya tekneyle (nehir tramvayı) gidebilirsiniz. Müze bütün bir yıl boyunca çalışıyor. Sabah 10'dan akşam 5'e kadar açıktır. Beyaz geceler ortaya çıktığı Temmuz ayında fuarın çalışmaları öğleden altıya kadar uzatılıyor.

Stockholm Astrid Lindgren Müzesi

Orada masallar yaşıyorsun

Stockholm'deki Astrid Lindgren Müzesi açıldı1996 =. Her yıl dört yüz binten fazla insan buraya gelir. Sokak lambaları, ancak alışılmadık evler ile gerçek bir müze müzedir. Yazar masallarının kahramanları orada yaşar. Ancak sadece Astrid Lindgren karakterleri orada bir yer tahsis etmedi. İşte Moomin ve Carlson ve Pippi Longstocking ve bu tüm esnaf Jack olarak İsveçli ve İskandinav yazarlar, öykü anlatanlar, yarattığı hikayelerin diğer kahramanları, konuşan kedi Findus ve diğer birçok vardır. Çocuklar herhangi bir eve girebilir ve elbette evdeyse, tüm karakterleri öğrenebilirler. Annelik Anası'nın mutfağında yemek pişirmek yasak değildir. Ve burada bir uçağı ve bir scooter Mulla Meca binmek için peri tahta oturup, bir roller coaster binmek genç ziyaretçiler sunuyoruz. İşte kendileri de kitap okumak çocukların, iyi sanatçılar tarafından yapılan onlara resim, izlemek ve çevrimiçi oyunlar biraz kendimden.

Astrid Lindgren kitapları

Tren

Elbette, çocuklar bu müzeye yalnız değil, amaebeveynlerle birlikte. Ve bütün hikayeleri zaten bildiklerinde ya da Stockholm'deki Astrid Lindgren Müzesi'ni kısa bir süre önce ziyaret ettikleri halde, hala çocukken, onlar için özel bir trene binerek yavrularına yardım ederler. O da harika. Bu tren en ilginç müze cazibesi olarak kabul edilir. Vagonları, bir İsveçli yazar tarafından yaratılan gerçek dünyaya seyahat etme olanağı verir. Aşağı yukarı gidip dönerek küçük yolcuların kitaplardan farklı eskizleri ziyaret etmelerini sağlıyorlar. Astrid Lindgren'in arkadaşı ve peri masallarını resmeden ünlü bir sanatçının çizimleriyle yaratılırlar. Ama burada fotoğraf çekemeyeceğini biliyorum. Yolculuk esnasında rehber, masal ülkesinin sırlarını açar. Rusça da dahil olmak üzere on iki farklı dilde konuşuyor.

Unibakken Müzesi

Ev Pippi-Longstocking

Trenle bir gezintiden sonra, Astrid Lindgren MüzesiStockholm çocuklara ilginç bir yer daha sunuyor. Bu Villa "Tavuk". Pippi-Longstocking'in yaşadığı ünlü ev burası. Orada bir büyük harfle Ata binebilirler. Onun adı. At Peppy'nin rüyasının somut örneğidir. Bu kızın inanılmaz fiziksel gücü var ve bahçede kahve içtiğinde, hayvanı onunla birlikte taşıyor. At terasta yaşıyor. Unibakken adı verilen evde de bir tiyatro var. Burada oyuncular farklı hikayeleri ve hikayeleri temsil ediyor.

Sergiler, mağazalar ve bir restoran

Diğer tüm benzer kurumlar gibi Unibakken müzesinazik, birçok ek ilginç yerler var. Bunlar sergiler. Sürekli maruz kalmanın aksine, değişiyorlar ve kural olarak oyun oynuyorlar. Yoğun bir gezintinin ardından ebeveynlerin ve çocukların atıştırdığı restoran, gezgin bir sirk gibidir. Ayrıca, burada mükemmel bir ahududu içeceği, lezzetli ev yapımı çörekler. Ve buradan Stokholm ve kanallarının muhteşem bir görünümünü açar. Ve Astrid Lindgren Müzesi gibi bir mekanın ziyaretçileri bunlarla ne alabilir? Kitaplar yazar, elbette, ama hala oyuncak, hediyelik eşya, film, poster var.

Stockholm Müzesi Astrid Lindgren yorum

Stockholm'deki Astrid Lindgren Müzesi: yorumlar

Gelen insanlarİsveçli çocuklarla. Unibakken'i ziyaret eden Rusya da dahil olmak üzere pek çok turist, tek bir dezavantajı olduğunu yazdı. Bunlar devasa çizgiler. Ve İsveçli zihniyet öyle bir yer edinemezsiniz. Bir sebepten uzaklaşmak zorunda kalsaydın, tekrar bitmek zorunda kalırsın. Ancak diğer tüm yönleriyle bu müze, ziyaretçilere göre, sadece çocuklar için muhteşem bir cennet. Burada yetişkinler, İskandinav fantezilerinin dünyasına dalmış olabilirler. Ama bu onları biraz üzüyor, çünkü çocukluğunuzu geri getiremeyeceğinizi anlıyorlar. Ve çocuklar burada sadece mutlular. Annelerin, gezilerin ardından çocuğu buradan almaları çok zordur. Çocuklar bütün günü burada geçirmeye hazır ve kesinlikle çok memnunlar. Özellikle yaz aylarında müzenin etrafındaki park da çok güzel. Çiçekli ağaçlar, çalılar, şarkı söyleyen kuşlar.

Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 2019

Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 2019

Related news

 • Tuzlu Çiçek Kurabiye Tarifi Videosu
 • Pudingli Etimek Tatlısı Tarifi Videosu
 • Alkolün insan vücudu üzerindeki etkisi
 • VAZ-2106 jeneratörü nasıl ayarlanır
 • Doritos Late Night gururla sunar: Rihanna ile mor ve ötesi aynı sahnede

 • Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 77

  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler


  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 83

  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 11

  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 36

  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 15

  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 8

  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 24

  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 73

  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 99

  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 31

  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 80

  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 36

  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 48

  Unibakken, Stockholmdeki Astrid Lindgren Müzesi. Açıklama ve incelemeler 78