Ural katsayısı

Ural katsayısı

Yeni Yıl genellikle eski bir şeyde bir değişiklik veya yeni bir şeyin gelişini temsil eder. Rus mevzuatı geleneklerden sapmadı, Urallar katsayısına düzeltme yaptı.

Bölgesel katsayısı tahakkuk ücretler, Uzak Kuzey ve onlara eşdeğer yerleşim çalışan kuruluşlar için İş Kanunu'nun 316 makaleye göre.

Bölge katsayılarının hesaplanması bu alanlardaki tüm işçiler için yapılmalıdır. Bu zor iklim koşullarında çalışmak için ücretler için bir çeşit ikramiye (tazminat).

SSCB altında, birçok farklıyasal işlemler ve normatif belgeler. "Bölge katsayısının ücretlendirilmesi" konusundaki keskin tartışmalar hâlâ devam ediyordu. Bugün, hükümet daha önce yürürlükte olan katsayıları tutmaya karar verdi. Çalışma Yasası şunları belirtmektedir: Urallar katsayısı, hesaplamanın büyüklüğü ve düzeni Rusya Federasyonu hükümeti tarafından belirlenir.

Belirtilen katsayı herhangi birBununla birlikte, çalışanlar, uzun zamandır tahakkuk eden kişisel ödenekleri ve ücretlendirmeyi hesaplarken dikkate alınmaz. Sağlanan maddi yardımlara tahakkuk etmiyor.

Çoğu insan maksimum boyutlarla ilgileniyororanı şarj edilebilir kazanç. (300 ruble maaş vardı Şarj varsa) kısıtlamalar var olduysa Sovyet döneminden, tersine, bugün herhangi bir kısıtlama yoktur. Tüm limitler 1991 yılında kaldırılmıştır.

24.11 Hükümeti'nin kararı ile.2009 (No. 922), Ural katsayısı herhangi bir maaş üzerinden hesaplanmaktadır. Toplu sözleşmelerde ve yerel düzenlemelerde belirlenen ücret sistemlerinde yer alan ödemelere ücretlendirilir. Eğer bir sözleşme (gayri) olmadan çalışıyorsanız, hesaplama yapılan (veya yapılmış, ancak işverenin takdirine bağlı olarak) değil. Bu aynı zamanda özel kuruluşları için geçerlidir - Ural faktör Yukarıdakilerin topraklarının tamamı üzerinde hareket etmelidir. Sahiplik şekli burada bir rol oynamaz.

Katsayı tüm kurumları ücretlendirmekle yükümlüdür.işçilere istisnasız hepsi. Maaş şunları içermelidir: maaş, ödenekler, ek ücretler ve Urallar faktörünün kendisi. Ücret, listelenen tüm göstergeler dikkate alınarak hesaplanır. Ancak, hatırlanmalıdır: Katsayı ayrı ayrı hesaplanmalı, çalışanların maaşlarına dahil edilmemelidir. Örneğin, Chelyabinsk'teki Metalurji Bölgesi savcılığı, geçtiğimiz günlerde Ural katsayısının resmi maaşlara dahil edilmesini doğrulayan bireysel örgütlerin gözden geçirilmesini gerçekleştirdi. Bu yasadışı, ve bu demektir - mahkemeye gitmek için bir bahane.

Asgari ücret 1’de daha belirlendi.01.2009 ve hala aynıdır, örn. 4330 rub. ayda Tüm çalışanlar, ek ödemeler ve ödenekler hesaba katılarak en az belirtilen tutarı almalıdır. Ancak, toplam tutardan,% 13'lük bir gelir vergisi saklı tutulmalıdır.

Birçok insan "maaş" ve "maaş" kavramını karıştırır4330 ruble toplamı bir maaş değil, birçoğu (listelenmiş olanlar dahil) unsurlarından oluşan bir maaştır. Bazı organizasyonlarda hala 4330 rubleden daha az maaş vardır, ancak bu ücretlere ek ücret ödenmelidir ve Ural katsayısı Sonuç olarak, kişi belirtilen minimum 4,330 ruble (veya daha fazla) aldı.

Burs almaya gelince, 27.06.2001 tarih ve 487 sayılı Yönetmelik: Ural katsayısı dikkate alınarak, akademik burs 1380 ruble.

Yukarıdakileri özetleyelim: 2019'dan asgari ücret 4330 ruble, akademik burs - 1380 ruble olmalıdır. Uzak Kuzey ve eşit bölgelerin tüm organizasyonları ek bir Ural katsayısı (maaşın% 15'i, eksi% 15'lik gelir vergisi) ile kredilendirilmelidir. Fayda, maddi yardım, tatil ve hastalık izni bu kategoriye dahil değildir.Related news

 • Elma Şekeri Tarifi
 • Kan Sulanmasına Ne iyi Gelir Nasıl Önlenir
 • Polis faaliyetlerinin temel yönleri ve ilkeleri. Rusya Federasyonu Polis Faaliyeti İlkesi
 • Çikolata soslu havuçlu kek tarifi
 • Yoğurt Sosu Tarifi

 • Ural katsayısı

  Ural katsayısı


  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı

  Ural katsayısı