Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 2019

Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 2019
21.09.2019

Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 10

Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim

Beton için yeterince yüksek mukavemetsıkıştırma, ancak taban germe ve bükme üzerindeki gerilmelere dayanamaz. Takviye kafesi ile monolitik bir yapı biçiminde yapılmış bir temel sağlıyorsanız, söz konusu eksiklik tamamen ortadan kalkacaktır. Vakfın kendi ellerinizle güçlendirilmesi oldukça basit bir şekilde yapılabilir. Başlangıç ​​olarak, bazın yapıcı özelliklerinin neler olduğunu belirlemek ve ayrıca çerçeve sistemini doğru bir şekilde oluşturmak gerekir.

bodrum takviyesi

Takviye kuralları

Takviye kafesi bileşenleri olmalıdırbetona iyi yapışma sağlayacak temiz yüzey. Takviye bağlanma türünü seçmek için, temelde uygulanan yükü hesaplamak gerekir. Baz üzerindeki darbe önemsiz ise, tel örgü türü kullanılabilir. Binada yeterince ağır duvarlar varsa, kaynak kullanılması önerilir.

Vakfın kendi ellerinizle güçlendirilmesi gerekir.enine değişken kesitli çubuklar kullanılarak yapılmıştır, yani kaburgalar vardır. Bu, ana yükü alacak armatür için geçerlidir. Böyle bir çerçeve, betonla en yüksek yapışma seviyeleri ile karakterize edilecektir. Pürüzsüz takviye görevi, yükleri evin tabanına dağıtmak olan yardımcı elemanlar olarak kullanılmalıdır.

şerit temelinin kendi elleriyle güçlendirilmesi

Alet seçimi

Vakfın kendi ellerinizle güçlendirilmesi gerekir.özel bir araç kullanarak gerçekleştirilir. Yapılacak iş miktarına göre seçilmelidir. Küçük bir bodrum için viskoz takviye kafes geleneksel bir manuel veya otomatik kanca kullanılarak yapılmalıdır, oysa eğer iş daha hacimli ise, bağlayıcı için tasarlanmış bir tabanca şeklinde özel bir alet kullanılması tavsiye edilir.

Iş teknolojisi

Manipülasyon için, bir parça kullanıntel, uzunluğu 30 cm'dir. İş parçası ikiye katlanmalıdır. Tel döngü, armatürün çapraz parçası boyunca çapraz olarak getirilmeli ve uçlara getirildikten sonra. Elde edilen döngü kancaya geçirilir, aynı zamanda kaydırma yöntemi ile takip edilir. Master, telin uçlarını kilitlemeli ve böylece istenen bağlantıyı oluşturmalıdır. Çalışmaya başlamadan önce, çalışma sırasında bant monolitik temelin, özellikle uzunlamasına yönde bükülme stresine maruz kalacağını unutmayın. Takviyesi, iki veya daha fazla katmanda bir tel örgü döşenerek yapılmalıdır. Tüm bunlar kasetin boyutuna bağlı olacaktır.

kemer temeli kendi elleriyle güçlendirmek için şema

Şerit temeller için fitingler

Vakfın güçlendirilmesi yapılacaksakendi ellerinizle, bazı noktaları dikkate almalısınız. Bunlar arasında, kayış yapısında, çerçeve sisteminin uzunlamasına elemanlarının en büyük yükü alacağı gerçeğini ayırabiliriz. Bu bağlamda, onların yerinde, çapı 10 ila 14 milimetrelik bir parametreye eşit olan nervürlü çubuklar yerleştirilmelidir.

Dikey ve enine elemanlar için olduğu gibiiskelet, daha sonra bir dağıtıcı, yani yardımcı bir işlev gerçekleştireceklerdir. Bu nedenle, bu durumda 6 ila 8 milimetre çapında düzgün bir takviye kullanabilirsiniz. Kurulum aşamaları 100 ila 300 milimetre arasında değişecektir. Kullanılan çubuk sayısı bu indekse göre değişir. Minimum yüklerle, bu rakam 500 milimetreye eşit olabilir. Bitmiş çerçeve, 50 milimetreye kadar bir boşluk gözlemleyerek bir kalıp içine monte edilmelidir. Siper, siperlerin ve kalıp kalıplarının altından sağlanmalıdır. Bu, metal çubukları beton içerisinde boğacak ve korozyon riskini ortadan kaldıracaktır. En yüksek gerilme seviyesinin tabanın üst kısımlarında olduğu unutulmamalıdır.

Şerit temelinin kendi ellerinizle doğru şekilde takviyesi

Şerit temelini güçlendirmek için öneriler

Kemer takviyesi iseVakıf kendi elleriyle, takviye birleştirmek için birleştirme teknolojisine dikkat etmek tavsiye edilir. B1 sınıfı bir tel hazırlayın. Köşeler ile çalışırken, takviye dik açıda veya kavisli elemanlar kullanılarak serilebilir.

Çalışmaya başlamadan önce öğrenmeniz gerekenler

Kemer takviyesi iseKendi elleriyle banyo altında temel, daha sonra köşeleri güçlendirmek için özel dikkat edilmelidir. Bunun nedeni, çoğu zaman yeterli deformasyonun orta kısımda değil, açısal bölgelerde oluşudur. Bu alanlar üzerinde çalışmak, kavisli çerçeve elemanının bir ucunun bir yönde, diğer ucu ise ters yönde ilerleyecek şekilde olmalıdır.

Uzmanlar kullanmanızı öneririzteknoloji örme, kaynak makinesini terk etme, bu nedenle her türlü donatının bu tür bir işin yapılmasına uygun olmaması. Diğer şeylerin yanı sıra, kaynak genellikle çeliğin aşırı ısınmasında ifade edilen, malzemelerin kalite özelliklerinde bir değişikliğe neden olan problemlere yol açar ve ayrıca kaynak bölgesindeki çubuğun incelmesi de meydana gelebilir. Bu yüzden yeterince güçlü olmayan bir dikiş almayı riske atıyorsunuz.

banyo altında şerit fondöten kendi elleriyle takviye

Iş yöntemleri

Şerit temelinin doğru takviyesikalıp montajı ile başlar. İç yüzey, yapının çıkarılmasını kolaylaştıran parşömen ile kaplanmalıdır. Toprakta takviye çubukları sürülmelidir, uzunluğu tabanın derinliğine eşdeğer olmalıdır. Altta 80 ila 100 milimetre yükseklikte bir stand kurmanız gerekiyor. Çerçeve sisteminin alt sırasının yaklaşık iki veya üç parçasına uyuyorlar. Desteklerin rolü genellikle kenarda yüklü olan tuğla kullanılır.

GüçlendirileceksenMakalede sunulan bu manipülasyonları yürütmek için şerit temel, şemalar, ipuçları, işi yürütmek için yardımcı olacaktır. Alt ve üst sıralar, çapraz yönlendiricilerle birlikte dikey yönelimli pimlere bağlanmalıdır. Elemanların kesiştiği yerlerde, bir demet yapmalı veya bir kaynak yöntemi kullanmalısınız. Zemin seviyesinin üzerinde çubuklar en az 8 cm yükseltilmelidir.Güçlendirme yapıldıktan sonra, havalandırma deliklerinin oluşturulması ve beton çözeltisinin dökülmesinden sonra gereklidir. Havalandırma, vakfın amortisman niteliklerinin artırılmasına katkıda bulunacak ve aynı zamanda caydırıcı süreçlerin oluşmasını engelleyecektir.

Güçlendirme plakası temeli

Monolitik çalışma için gereksinimlerbant tabanına gösterilenlerle karşılaştırıldığında daha yüksek bir plaka. İkinci durumda, genişlik yüksekliğinden daha azdır, bu yüzden yapı, özellikle uzunlamasına doğrultuda bükme gerilmeleri deneyimlemektedir. Monolitik levhaya gelince, bunun karşıt yapısal özelliklerine sahiptir, çünkü bu yüzey sadece virajda değil, aynı zamanda virajdaki yükleri de deneyimlemektedir.

Şerit temelinin doğru takviyesi

Takviye yapmak için nasıl düşünüyorsanızKendi ellerinizle temeli, bunun için 12 ila 16 milimetre çapında bir takviye kullanmalısınız. Tüm elemanlar sadece nervürlü çubuklardan yapılır. Ağların üst ve alt kısımlarındaki hücrelerin ortalama büyüklüğü 200 x 200 milimetre olmalıdır. Kemerler arasındaki adım 100 milimetreye eşittir. Bir ısıtma tabakası varsa, takviye elemanlarını güçlendirmek için çerçevenin montajı, tabanın dışında gerçekleştirilmelidir. Bu, yalıtım malzemesinin hasar görmesini önleyecektir.

Kazık temelinin güçlendirilmesi

Nasıl ilgileniyorsanızŞerit temelinin kendi ellerinizle doğru bir şekilde takviye edilmesi, daha sonra kazık temelinin güçlendirilmesi hakkında bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Sonuçta, bu tür bir inşaat, inşa edilmesi gereken yapının temelini oluşturabilir. Bu durumda teknoloji, neredeyse hiçbir şey, sütun temelinin oluşumu için önerilen çalışmadan farklı olmayacaktır. Bu durumda, bir nüansı gözlemlemek gereklidir. Dikey takviye, bir daire içinde sistemin açılı ve keskin alanlara sahip olmayacak şekilde istiflenmesinden oluşur. Bir yığın için çubukların hazırlanması gerekli olacaktır, sayısı 3 ila 5 arasında değişir.

kendi ellerinizle temel takviyesi nasıl yapılır

Iş yöntemleri

Bant takviye şemasından sonraVakıf size tanındı, aynı zamanda sütun temelini güçlendirmek teknolojisi ile tanışabilirsiniz. Takviye kafesi, çapları 10 ila 12 cm arasında değişen birkaç dikey yönelimli çubuktan monte edilmeli ve AIII sınıfına ait yivli bir takviye kullanılmalıdır. Yatay elemanlar oluşturmak için pürüzsüz ince bir montaj 6mm takviyesi kullanmalısınız.

Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 2019

Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 2019

Related news

 • Papatyalı Sarkaç Süs Yapımı
 • Trabzon Haberleri: Trabzonspor eski başkanı Şenerden kulübe ziyaret
 • Hazar Denizi yeni projeler bekliyor
 • Mothercare Yepyeni Ürünlerle Sonbaharı Neşeyle Karşılıyor
 • YUMURTA KARTONUNDAN ÇİÇEKLER YAPARAK ÇERÇEVELERİ SÜSLEYİNİZ

 • Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 38

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim


  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 91

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 66

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 43

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 92

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 12

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 53

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 14

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 39

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 86

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 98

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 14

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 79

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 96

  Vakfın kendi ellerinizle nasıl uygun şekilde donatılacağı: açıklama, teknoloji, talimatlar ve geribildirim 58