VAZ 2115: triger kayışı değiştirme 2019

VAZ 2115: triger kayışı değiştirme 2019 VAZ 2115: triger kayışı değiştirme

VAZ 2115: triger kayışı değiştirme

Otomobille VAZ 2115 zaman kayışının değiştirilmesibu markanın diğer ön sürüş modellerinde olduğu gibi üretilmektedir. Onarım bağımsız olarak yapılabilir, en önemlisi tüm makaraları işaretlerle takmaktır. 16 valfli motorların VAZ'ın 15. modeline monte edilmediğini göz önüne alırsak değiştirme işleminin nispeten sadeliğinden bahsedebiliriz. Onarmaya başlamadan önce, teoriyi incelemelisiniz - sıra, özellikler.

Kemidi ne zaman değiştireceğim?

VAZ 2115 zamanlama bandı değiştirme

İlk, en tatsız olay bir kemer kopması. Bu sıklıkla olur, bu nedenle bagajda bir yedek bulunması önerilir. Kırılmanın nedeni aşırı gerginlik, makaralar üretilmesi, servis ömrünün aşılması ve kayışın güvenilirliğinin yetersiz olmasıdır. Triger kayışını VAZ 2115'e değiştirmeden önce, görünümünü ve çalışma süresini değerlendirmeniz gerekir.

Eğer iki yıldan fazla veya 45 binden fazla hizmet ederse. km km, değiştirdiğinizden emin olun. Gerçek şu ki, maksimum 60 bin kilometre ömrüne sahip. Ancak araba zaten "yaşlandırılmış" ise, bu rakamı azaltmak daha iyi, çünkü tüm ünitelerin ve birimlerin genel teknik durumu oldukça üzücü. Buna göre, kayış tahriki daha fazla yıpranacaktır.

Kayışla ne değiştirebilirim?

Hemen belirtilmelidir ki, sistem pompasısoğutma ve antifrizin servis ömrü 90 bin km'den fazla olmamalı veya maksimum 3 yıllık bir çalışma süresi olmalıdır. 30 bin. Km yıllık kilometre ile antifriz katkı maddelerinin tamamı bozulma soğutma sonuçlanan buharlaştırmak. Pompaya gelince, kırılır, kasnağı bir boşluk alır, bu da operasyon sırasında kayışın hafifçe kaymasına neden olur.

Ayrıca, yeni birgergi rulmanı. Çalışma süresi kemer ile aynıdır. Kırılırsa, zamanlamanın dışından VAZ 2115 makarasının arızalanmasını anlatan garip bir ses var.Yönetme kemerinin değiştirilmesi, yeni bir gergi makarasının takılması anlamına geliyor. Makaraların aşınması durumunda (veya ömrü 120 bin km'lik koşuyu işaret ettiğinde), bunları değiştirmek de arzu edilir. Aksi halde, yeni kayışlar daha çabuk aşınacak ve kırılma olasılığı var.

Tamir ve hazırlık için araçlar

triger kayışı VAZ 2115'in hızlı değiştirilmesi

Aslında, deneyiminiz ve araçlarınız varsa VAZ 2115 triger kayışının hızlı bir şekilde değiştirilmesi mümkündür. Ihtiyacınız olacak:

 1. Anahtar "10".
 2. Anahtar "17".
 3. Gerdirme silindiri için özel anahtar.
 4. Jack.
 5. Anahtar "19".

Hepsi bu, şimdi bir yedek başlayabilirsiniz. Eğer kırılma sizi yolda yakaladıysa, ama yedek bir kemer varsa, çaresizlik yapmayın, birkaç dakika sonra motoru çalıştırıp sürmeye devam edersiniz. Sekiz valflı motorlarda, kural olarak, kopma sonuçsuz olarak gerçekleşir. Sökme prosedürü:

 1. Sağ tekerleğin bir nefe tutturulması için cıvatalar.
 2. Sağ tarafı kriko ile kaldırın. Sol arka parçayı sabitlemek ve el frenini sıkıştırmak istenir.
 3. Cıvataları, zamanlama kayışı ile birlikte bölmeyi örten plastik kapaktan sökün.
 4. Ослабьте bir rulo bağlama somunu.
 5. Jeneratör kayışını gevşetin ve çıkarın.
 6. Cıvatayı krank mili kasnağından sökün.
 7. Triger kayışını sökün.

Yeni bir triger kayışı takma

VAZ 2115'teki triger kayışının nasıl değiştirileceği

Bir VAZ 2115 otomobilinin bir triger kayışı ile değiştirilmesi durumunda, işaretlerin doğru yerleştirilmesi önemlidir. Üç yerde bulunurlar:

 1. Kasnak eksantrik mili ve motor kafasında.
 2. Krank mili kasnağı ve motor grubu üzerine.
 3. Volan ve plakada, motor bloğuna vidalanmış.

Son etiketler sadece bu şekilde görülebilirKauçuk tapayı debriyaj mahfazasından çıkarırsanız. Yeni bir kayış takmak için, önce tüm kasnakları işaretlerin arasına yerleştirmeniz gerekir. Daha sonra bir kayış takın, ancak küçük bir yer değiştirmeyi gerdiğiniz zaman ve ateşlemenin zamanlamasının değişebileceğini unutmayın. Daha sonra, montaj, demontaj için ters sırada yapılır. Araba VAZ 2115 ile, triger kayışı değişimi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Lastik contayı kaybetmemeye çalışarak her şeyi toplayın, kapağı takın. Gaz dağıtım ünitesinin kemer bölmesine toz ve su girmesini önler.

VAZ 2115: triger kayışı değiştirme 2019

VAZ 2115: triger kayışı değiştirme 2019

Related news

 • Boraks Nerede Satılır
 • Hangi yiyeceklerde ne kadar yağ bulunmaktadır
 • Krema sosunu nasıl pişirirsiniz yemek tarifleri
 • Hotel Seifert 4 (Prag, Çek Cumhuriyeti): fotoğraflar ve turistler hakkında yorumlar
 • Kemik tipleri: şekil, boyut, eklemlerin doğası

 • VAZ 2115: triger kayışı değiştirme

  VAZ 2115: triger kayışı değiştirme


  VAZ 2115: triger kayışı değiştirme

  VAZ 2115: triger kayışı değiştirme

  VAZ 2115: triger kayışı değiştirme

  VAZ 2115: triger kayışı değiştirme

  VAZ 2115: triger kayışı değiştirme

  VAZ 2115: triger kayışı değiştirme

  VAZ 2115: triger kayışı değiştirme

  VAZ 2115: triger kayışı değiştirme

  VAZ 2115: triger kayışı değiştirme

  VAZ 2115: triger kayışı değiştirme