VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şeyVDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey

25.05.2019

VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 92

VDNKh, köşk "Uzay": Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey

Moskova tarihi ve kültürel merkezi olarak sunuyorsakinleri ve misafirlerine, herkesin kişisel ilgi alanlarına göre bir şeyler bulabileceği bir dizi sergi. Çeşitli konularda çok sayıda pavyonlar VDNH içerir. "Cosmos" köşk özellikle yıldızlı gökyüzünün tüm hayranları için ilginç.

dvuh köşk alanı

Hacimlerde artış

Bu şimdi "Cosmos" belirli bir şeyi anlatıyorendüstrisi. Fakat çok az insan ne tür bir dönüşüm geçirdiğini biliyor. Geçen yüzyılın 30'lu yıllarında, dekoratif bir kule olacak şekilde dekore etmek için bir köşk tasarlandı. Pek çok kişi için mekanizasyon, pratik açıdan zahmetsiz görüldü, zira tüm traktörleri ve tarımın yönünü doğru miktarda sunan biçimleri birleştiremedi.

50'li yılların ortalarında pozlama birkaç kez olduOtomotiv ve havacılık endüstrilerinin örnekleri ile tamamlanmaktadır. Hepsi, Ekonomik Başarılar Sergisi'nin tahsis edilmiş topraklarında elverişli bir konumda bulunuyordu. Pavyon "Cosmos", çeşitli ekipman, makine, takım tezgahı, otomatik hatlar içeren "Makine Mühendisliği" ile değiştirildi. Yıllar geçtikçe, o kadar çok şey ortaya çıktı ki bütün yer için yeterli alan yoktu.

Gerekli değişiklikler

Ekim ayının 50. yıldönümü kutlamaları talep edildiuzun zamandır beklenen değişiklikler. Dış mekânın araştırılması, Sovyet devletinin başarılarının mükemmel bir örneğiydi. VDNKh (her şeyden önce Kosmos köşk), roket ve uzay teknolojisinin yanı sıra diğer ilginç şeylerin zengin bir tarihini gösteren yapay uyduların modellerini barındırdı. Bunlar örneğin, bir astronotun yaşam destek sistemi, uçuşlarda kullanılan çok çeşitli teknik ekipmanlardır. Köşkün önünde inşa edilen kozmodromun özgün düzeni, zaten girişte ziyaretçileri memnun etti.

sergi dvuh köşk alanı

Devlet zorluklarına rağmen

İki ayrı, ancak ilgili binalardaVDNH zengin bir sergi sergi ev sahipliği yaptı. Köşk Kosmos, Mashinostroenie'den ayrılarak, şu anda yaygın olarak bilinen 32 numaralı sıraya ulaştı. Aynı zamanda ayrı muhafaza ziyaretçilere eşsiz Space kaybolmamış anıtlar keşfetmek için daha da büyük bir fırsat verir "Uzay" ve "Havacılık", ayrılmıştır. Sergiler sürekli olarak yeni benzersiz materyallerle doldurulur.

Perestroika zamanlarının başlangıcı ile, "Cosmos" olduneredeyse talep yok. Sergi merkezi, insanların yaşamaya çalıştığı bir alışveriş merkezi gibiydi. Ülke pazar ve ticaret tarafından yutuldu. Elbette, geziler popülerdi, ancak çoğu vatandaşın rahatsızlığıyla, aydınlanma sorunları arka plana düştü.

Ve yine de büyük mutluluk korumaktırzamanımıza itiraz etmek. 2014 yılında VDNKh tarihi adı geri döndü. Köşk Kosmos (onun ayrılmaz bir parçası olarak) kültürel mirasın bir nesnesi olarak kabul edildi.

Rol bugün, gelecek planları

Pavyonun modern gelişimi ile ilişkili2015 yılında kültür ve eğitim sloganı altında düzenlenen çeşitli sergiler. Bunlardan biri de "Mucizenin Mekaniği" idi. İçinde İlgi teknik nesneleri bir dizi için özel olarak oluşturulmuş Soçi'de Olimpiyat Oyunları, geçmiş kaynaklanmaktadır. Sergide sunulan hepsi, ziyaretçilerin tanınmasını kazandı.

dvuh pavilion uzay sergisi-olimpiyatı

Bugün kozmonotiğin gelişim yolu zenginVDNKh'de sunulmuştur. "Cosmos" pavyonu (fotoğraf ekli), yeni sergileri periyodik olarak açarak hala ayakta değil. Her biri, ülkemizin geçen yüzyılda yüksek umutlara sahip olduğu havacılık endüstrisinin tarihine odaklanıyor. Ayrıca, yakın gelecekte beklenen gelecek yenilikler hakkında da bilgi verilecek.

Çeşitli sergiler sunulanuyumlu olarak bağlı VDNH, köşk "Uzay". Sergi (Olimpiyatlar artık ana konu değildi) “Rusya kendini yapıyor” kalkınmanın yeni bir dürtüsü haline geldi ve sıradan vatandaşlar arasında bu yönde daha büyük bir coşkuya dönüştü. Bu, yakın zamanda açılan Polytechnic Müzesi çerçevesinde serginin katılımı ile ilgili istatistiksel verilerle belirtilmiştir.

Bununla birlikte, "Boşluk" bir dizi başka aktiviteyi de içerir. Yani, şu anda dünya futbol tarihini anlatan bir araba koleksiyonu ve bir sergi "Goal!" Var.

Köşk açmayı planlıyorinteraktif astronomi müzesi. Yurtiçi havacılık, füze kompleksi, uzay endüstrisi ve Mir istasyonu ile Angara gemisi yerleşimi için eşsiz bir teknik sunması planlanıyor.

Ziyaretçiler neler görebilir? Öncelikle, gezegenler arası istasyonlar, navigasyon sistemleri GLONASS çalışmalarının temelleri ile tanışın. Özel ilgi alanından, Mars'a iniş için hazırlanan istasyonun öngörülen tam boyutlu modeli verilecek. Bu da, insanlığın yeni gezegenlerin gelişimine ne kadar yakın olduğunun mükemmel bir teyidi olacaktır.

dvuh köşk alanı fotoğraf

"Cosmos" tüm konukları davet ediyor! "VDNH" metro istasyonuna ulaşabilirsiniz. Köşk, Sanayi Meydanı'ndaki serginin derinliklerinde yer almaktadır. Girişten uzaklığı yaklaşık 1300 metredir.

VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şeyVDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey

Related news

 • Örgü Modeleri, Örgü İşleri, El İşleri, Amigrumi
 • Pas dönüştürücü Tsinkar dır. Yorumlar, uygulamanın özellikleri
 • Siyah turp. Yemek tarifleri
 • Amonyum nitrat: uygulama ve üretim yöntemi
 • Çilek Lekesi Koltuktan Nasıl Çıkar

 • VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 16

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey


  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 51

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 13

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 44

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 31

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 36

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 40

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 73

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 21

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 33

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 8

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 89

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 51

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 51

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 82

  VDNKh, köşk Uzay: Modern başarılar hakkında bilmeniz gereken her şey 10