Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 2019

Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 2019
17.07.2019

Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 44

Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar

Verkhnoruz rezervuar banliyölerinde en küçüğüdür. Rezervuar, Vauzsko-Yauzsky korumalı suların sistemine girmektedir. Rezervuar balıkçılar arasında çok popüler.

Göletin tanımı

Verkhnoruz rezervuarı,Moskova bölgesi. En büyük miktarda su Yauza-Ruza kanalından rezervuara girer. Rezervuar alanı 940 hektardır. Rezervuar yirmi buçuk kilometre boyunca (kollu halde) uzanır. Kanalda, ortalama derinlik dokuz metreye ulaşıyor. Rezervuara altı akarsu akar:

 • Ruza;
 • mangal;
 • Dubronivka;
 • Hovanka;
 • beyaz;
 • Ayarları.

Rezervuar kanalı tipi. Vazuzsky hidrosisteminde bu rezervuar üçüncü konumdadır. Rezervuar birlikte geldiğinde oluştu. Cherlenkino baraj, Ruza nehri yükselen suyun, kollarının ve haliçlerinin bir sonucu olarak inşa edildi.

Rezervuarın üst kısmında hidroelektrik santralive HPP-33. Sonra rezervuar 2 kola ayrılmıştır. Birincisi Khovanka ve Belaya nehirlerindeki su seviyesini yükseltir ve ikincisi nehri doyurur. Ruza. Akan diğer nehirlerde birkaç küçük hazne kovanı var.Rus üstü rezervuar

Rezervuarın tüm bankaları neredeyse tamamen büyümüştür.karışık ormanlar, sahile yakın. Huş, ekmek ve ladin çoğunlukla yetişir. Rezervuarın bankaları sığdır. Bataklık alanları da var, ancak bunların azı var. Rezervuarın Yauza-Ruza kanalına bağlandığı yerde pompa istasyonu vardır. Depodaki su seviyesini düşürür ve yükseltir, böylece içindeki akım kararsızdır ve sıklıkla değişir.

Rezervuarın özellikleri

Verkhnerozskoe rezervuarı kavradığındagüçlü buz, daha sonra üzerinde kar motosikletleri üzerinde hareket edebilirsiniz. Son yıllarda, rezervuar çeşitli bitki örtüsü ile büyümeye başladı. Ve kıvrımlı bataklıklarda büyük bir kamış yakalayabilirsiniz. Gölete yaklaşım her yerde olamaz. Bu nedenle, özellikle balıkçılar ve avcılar için oluşturulmuş taban çok popüler.Rus üstü balıkçı barınağı

20. yüzyılın sonu - 21. yüzyılın başlarında. Avlanma avcıları çok fazla balığı yok ettiler. Ve nüfus sadece son beş yılda iyileşmeye başladı. Shakhovskoye avcılık ve balıkçılık çiftliği sayesinde göletteki durum önemli ölçüde iyileşti.

balık tutma

Balık açısından zengin yerlerden biri VerkhnerozskoyeRezervuar. Buradaki balık avı ve levrek için en popüler olanıdır. Ama ayrıca Gusters, crucian sazan, roach, linç, çipura ve burbot da var. Rezervuarın incisi bir pike olarak adlandırılabilir. Sıklıkla, burada altı kilo ağırlığındaki balıklar yakalanır. Yem tabanı çok zengindir. Etçil balık, yılın herhangi bir zamanında aktif olarak beslenir.

Pike rezervuarın batı kısmında en iyi yakalanır. Kış aylarında, karla kaplı yerlere yaz aylarında ulaşılabilir. Bu zamanda scoundrels ve zander yakalamaya başlar. Soğuk gelir gelmez, çöpçü avı devam eder. Ağırlığı 400 ila 800 gram arasındadır. Havuzda çok fazla meyve var, ama büyük olanı nadirdir.Upper-Burian Reservoir balıkçılık yorumu

Çeşitli balıklarda zengin bir havuz,Moskova bölgesi Verkhnerozskoe su rezervuarıdır. Balıkçılık, yaz aylarında her zaman daha hevesli, hakkında daha fazla değerlendirme. Iyi pikeperch, ide, pike ve diğer balık kontrol eder. Sazan ırklarının birçok balık. Yazh yakalama özel bir yer alır. İyi ısırdığı pek çok yer yok. Ve rezervuarda çok fazla var ve o isteyerek yemi alıyor. Bu nedenle amatör aşıklar bu balığı burada yakalamayı tercih ediyor.

Rezervuarın balıkçılık alanları için kısıtlanmıştır

Verkhnoruz rezervuarının üç bölümü vardır.yumurtlama alanları listesinde yer almaktadır. Volga-Hazar havzasının su uzantıları üzerinde bulunurlar. Birinci bölüm, Yauza nehrinin ağzına, ikincisi - köyler arasında: Cherlenkovo'dan Krasnoe Selo'ya, üçüncü bölüm ise Stanovka nehrinden Kara Dere'ye kadardır. Yumurtlama sırasında listelenen yerlerde, balıkçılık yasaktır.

Rezervuara nasıl gidilir?

Moskova bölgesinde balıkçıların favori yerlerinden biri -Verkhnoruzskoe rezervuarı. Oraya nasıl gidilir? Su birikintisine çok az giriş vardır, bu nedenle rezervuarda balıklar için vahşilerle zahmetlidir. Ama Moskova Balıkçılar ve Avcılar Derneği tarafından oluşturulan özel bir üssü var. Filenino köyünde.Üst Rus rezervuarı

Şehrin Verkhnerozsky rezervuarına git Riga karayolu üzerinde Shakhovskaya. Uvarovka'ya ve köyde dönün. Sereda'yı Merklo köyüne çevirin. Filenino köyüne başka bir dönüş var. Orada bulunan üste, önceden bir bilet satın alabilirsiniz. İsterseniz, bir tekne kiralayabilirsiniz.

Rezervuara ayrıca köylerden de ulaşılabilir.Sutoks ve Zshemelinki. Riga tren istasyonundan kalkan trenle Moskova'ya ulaşmak çok kolay. Tushinskaya istasyonundan otobüsler de dahil olmak üzere birçok yol var. Hepsi listelenen köylerde durur. Rezervuarın alt kısmına, kanal boyunca, Maloe Krutoe köyü yakınlarında bulunan Novoaleksandrovka yoluna kanaldan ulaşılabilir.

Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 2019

Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 2019

Related news

 • Dondurma nasıl yapılır İpuçları ve tarifler
 • Çin, Shenzhen: tarih, turistik yerler, fotoğraf
 • Kanser ve Akrep: başarıyı kınayan uyumluluk
 • Hayalimdeki Dünya 23 Nisan Resim Yarışması 2017
 • Zayiflamaya Yardmcı Dere Otunun Faydaları

 • Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 7

  Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar


  Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 54

  Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 67

  Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 39

  Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 65

  Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 26

  Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 28

  Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 80

  Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 17

  Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 63

  Verkhnoruzskoe Rezervuar: açıklamalar, balık tutma ve fotoğraflar 84